Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Firma LG wycofuje akumulatory ze względu na ryzyko pożaru

Firma LG wycofuje akumulatory ze względu na ryzyko pożaru

Właściciele domów wyposażonych w panele słoneczne zostali pilnie ostrzeżeni, aby sprawdzili swoje akumulatory po tym, jak duży sprzedawca detaliczny ujawnił usterki, które mogą spowodować przegrzanie i zapalenie się niektórych jego produktów.

Firma LG Energy Solution Australia wycofała z obrotu niektóre domowe akumulatory systemu magazynowania energii (ESS), które są instalowane w domowych systemach fotowoltaicznych, po tym jak niektóre z nich zapaliły się i spowodowały szkody materialne.

Obecnie znane systemy, które mogły mieć wpływ na akumulatory, obejmują systemy RESU marki LG, SolaX Power Station, SolaX

Baterie umożliwiają właścicielom wychwytywanie i magazynowanie energii z paneli słonecznych.

Baterie, których dotyczy problem, wyposażone są w ogniwa zawierające elektrody ze wszystkich partii produkcyjnych wyprodukowanych w okresie od 21 stycznia 2016 r. do 28 marca 2017 r. oraz od 14 września 2018 r. do 30 czerwca 2019 r.

Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów wzywa konsumentów do podjęcia „pilnych działań” i odwiedzenia strony internetowej LG ESS w celu sprawdzenia, czy problem dotyczy ich baterii.

„Jeżeli akumulator się przegrzeje, może się zapalić i spowodować obrażenia, śmierć lub szkody materialne. Zdarzyły się zdarzenia, które spowodowały szkody materialne” – podała w piątek Australijska Komisja ds. Konkurencji i Klimatu.

„Jeśli masz uszkodzony akumulator i nie otrzymałeś jeszcze oprogramowania diagnostycznego ani zdalnie, ani podczas wizyty technika, wyłącz akumulator i skontaktuj się z firmą LGESAU, aby umówić się na wizytę technika w celu zainstalowania oprogramowania diagnostycznego.

„Aby zmniejszyć ryzyko pożaru, należy wyłączyć akumulator do czasu zainstalowania oprogramowania diagnostycznego. Jeśli nie wiesz, jak wyłączyć akumulator, skontaktuj się z firmą LGESAU w celu uzyskania pomocy.

Główni handlowcy, w tym AGL Energy i Energy Australia, sprzedali akumulatory klientom.