Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Fritz zajmuje miejsce w finale dla Stanów Zjednoczonych w United Mixed Team Cup

komentarz

Taylor Fritz popisał się solidnym występem przeciwko Polakowi Hubertowi Hurkaczowi i zapewnił Stanom Zjednoczonym miejsce w finale Mistrzostw Narodów Zjednoczonych w Mieszanych Drużynach.

Fritz wkroczył w sobotę na Ken Rosewall Arena w Sydney, prowadząc Stany Zjednoczone 2: 0 po solidnych wysiłkach Jessiki Peguli i Frances Tiafoe w piątkowych meczach otwarcia singli.

25-letni Fritz pokonał rozstawionego z numerem 10 rywala Hurkacza 7:6(5), 7:6(5) i dał Amerykanom prowadzenie 3:0 w półfinale.

Mistrz Indian Wells Masters reprezentował Amerykę w Pucharze Davisa, ale powiedział, że połączenie najlepszego gracza w kraju poprawiło wrażenia w nowych rozgrywkach.

„Dużo grałem z drużyną USA i myślę, że tym razem to ogromna zaleta, że ​​dziewczyny są w naszej drużynie, ponieważ dzięki temu cała drużyna jest o wiele silniejsza” – powiedział. „Jestem naprawdę podekscytowany przejściem do finału i myślę, że byliśmy faworytami przez cały tydzień”.

Stany Zjednoczone czekają na zwycięzcę kolejnego półfinału między Włochami a Grecją w inauguracyjnym konkursie obejmującym 18 krajów, w którym pula nagród wynosi 15 milionów dolarów.

Włosi prowadzą 2:0, a Grecja potrzebuje Stefanosa Tsitsipasa, który pokona Matteo Berrettiniego w grze pojedynczej w sobotni wieczór w Sydney, aby nie stracić nadziei na Puchar Narodów.

W meczu pomiędzy dziewiątymi i dziesiątymi na świecie zawodniczkami Fritz i Hurkacz początkowo narzucali akcje serwujące. Jednak wraz z postępem pierwszego seta gra stawała się coraz bardziej zacięta.

Fritz naciskał na swojego polskiego przeciwnika, aby pokonał jego serwis przy 4-wszystkich, ale potem musiał obronić dwa punkty setowe po swoim podaniu w następnej rundzie.

Tie-break, który zadecydował o losach seta, był podobnie zacięty, ale genialny bekhend Fritza po długiej wymianie pozwolił Amerykaninowi go zawrzeć.

W drugim secie Little rozdzielił obu graczy i żaden z nich nie był w stanie ponownie przełamać serwisu rywali. Ale już w tie-breaku Amerykanin ponownie udowodnił, że jest bardziej niezawodny w krytycznych momentach.

READ  IRCA ogłasza nagrody posezonowe dla załogi wagi ciężkiej marynarki wojennej

Fritz odnosił sukcesy podczas rajdów celując w przednie skrzydło świata nr 10, popełniając błędy w kluczowych punktach. To świadczyło o upadku Hurkacza, który był wyraźnie wściekły po tym, jak popełnił trzy kolejne błędy forhendowe, doprowadzając do remisu prowadzącego 5:4.

Duet nie grał przeciwko sobie od 2019 roku, kiedy podzielili się na trawie w Anglii i na twardych kortach w Kanadzie, i od tego czasu obaj mężczyźni dojrzeli jako gracze.

„Od czterech lat poruszam się znacznie lepiej, wracam i dużo lepiej serwuję, a także jestem agresywny forhendami… gonię strzały, kiedy to się liczy” – powiedział Fritz.

„Nikt tak naprawdę nie może się zakwalifikować (przerwa serwu), ale myślę, że różnica w dogrywce polega na tym, że poszło mi dobrze i oddałem kilka zwycięstw na korcie, rozegrałem kilka naprawdę mocnych punktów i nic mu nie dałem”.

AP Tenis: https://apnews.com/hub/tennis i https://twitter.com/AP_Sports