Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Fury as Streets Viennetta kosztuje w Australii 8 dolarów i zaledwie 3,35 dolara w Wielkiej Brytanii

Fury as Streets Viennetta kosztuje w Australii 8 dolarów i zaledwie 3,35 dolara w Wielkiej Brytanii

Kupujący byli wściekli, gdy odkryli, że popularne przysmaki z supermarketów kosztują znacznie więcej w Australii niż za granicą.

Ulice Vienetta są ulubionym miejscem leniwych artystów od ich premiery w 1982 roku i dla wielu z nas przywołują wspomnienia wakacji szkolnych i specjalnych okazji.

Jednak słodka nostalgia, często podawana z plasterkiem wina, stała się gorzka, gdy ujawniono, że Australijczycy płacą znacznie więcej za wielowarstwowe lody niż inni.

Tego ponurego odkrycia dokonała Kara Munson, krytyczka kulinarna i restauracyjna na Uniwersytecie Harvarda Zwiastun słońcaktóra niedawno podróżowała do Wielkiej Brytanii, zauważyła, że ​​ten popularny deser kosztuje 1,75 funta, czyli około 3,35 dolara australijskiego.

Jednak w sklepach Coles and Woolworths mrożony produkt – zawierający „warstwy pysznej czekolady” pomiędzy którymi znajdują się kremowe lody waniliowe – jest obecnie w sprzedaży za 8 dolarów.

„Co się do cholery dzieje?” – zapytał reporter na TikToku.

Cara wyjaśniła dalej, że gdy dorastała w latach 90., często lubiła „elitarne” słodycze, ale w życiu odczuwała stres. wideo „Nikt przy zdrowych zmysłach” nie powinien płacić aktualnej ceny detalicznej.

Serwis News.com.au ustalił, że cena mrożonego produktu z supermarketu stale rośnie od lat.

W 2017 r. blok o pojemności 650 ml kosztował 4,50 dolara, a w 2019 r. wzrósł do 6,60 dolara.

Aby uczcić w zeszłym roku 40. rocznicę istnienia, Streets wypuściło wersję „tortu urodzinowego”, która podobno kosztowała 7,05 dolara.

Leczenie jest obecnie wycenione na osiem dolarów w obu głównych australijskich supermarketach, a także na stronie internetowej Streets.

Użytkownicy mediów społecznościowych szybko skrytykowali różnicę cen w Wielkiej Brytanii i Wielkiej Brytanii, a wielu argumentowało, że jest to oznaka, że ​​„inflacja zaszła za daleko”.

„I mówią nam, że to szczęśliwy kraj…” – napisał jeden sfrustrowany użytkownik.

Inny stwierdził: „Okradano nas w ciemno”.

READ  Mińsk twierdzi (ponownie), że polski śmigłowiec naruszył jego przestrzeń powietrzną. Warszawa temu zaprzecza. — Meduza

Podczas gdy jeden z nich był zły: „Australia jest śmieszna”.

Niektórzy jednak twierdzą, że wysokie ceny wynikają z ceł importowych, dodając, że najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie lokalnych marek.

„Wyprodukowano w Wielkiej Brytanii, dlatego tutaj tak dużo kosztuje” – zasugerował jeden z nich.

Inna dodała: „Wybieram tańsze, domowe marki, bo są drogie”.

News.com.au skontaktował się ze Streets, który odmówił komentarza.

Chociaż Veneta jest produkowana za granicą, zgodnie z raportem, przed wysyłką tutaj, w rzeczywistości jest produkowana w Portugalii Cecha Przyszło w 2021 roku.

To nie jedyne popularne australijskie lody, które padły ofiarą kryzysu kosztów utrzymania, a cena Golden Gaytime ostatnio gwałtownie wzrosła.

Czteropak paluszków toffi i lodów o smaku waniliowym kosztuje obecnie w większości sklepów 10 dolarów, co oznacza wzrost o prawie 18 procent w porównaniu z 2019 rokiem, kiedy opakowanie zbiorcze kosztowało zaledwie 8,49 dolara.