Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Galvanisers chce: Niedobory pracowników po Brexicie wywierają presję na brytyjskich pracodawców

Galvanisers chce: Niedobory pracowników po Brexicie wywierają presję na brytyjskich pracodawców

Ze scenariuszem Davida Millikena

TelfordAnglia – brytyjski producent Corbetts the Galvanizers polegał na strumieniu pracowników z Polski i Rumunii, którzy wypełniali podłogę swojego warsztatu, gdzie stal jest zanurzana w wysokim naczyniu ze stopionym cynkiem w temperaturze około 450 ° C (842 ° F) .

Ale po tym, jak Wielka Brytania opuściła Unię Europejską i Koronawirus choroba-19, ucieka się do wszystkiego, od 500-funtowych premii (602 USD) po darmowe ryby z frytkami, aby zachęcić lokalnych pracowników, którzy często unikają ciężkiej pracy.

Niedobór siły roboczej w Wielkiej Brytanii i presja, jaką wywierają na pensje, są głównym problemem pracodawców i Banku Anglii, który stara się powstrzymać największy wzrost inflacji od 40 lat.

Jednak choć są przegrani, są też zwycięzcy na zmianie przepisów imigracyjnych po Brexicie, która wstrzymała swobodny przepływ pracowników z bloku po 2020 roku.

W ubiegłym roku odnotowano rekordowy napływ zagranicznego personelu medycznego, a więcej wiz pracowniczych wydano mieszkańcom Zimbabwe niż Francji.

Corbits, zlokalizowane w Telford w środkowej Anglii, w pobliżu miejsca narodzin rewolucji przemysłowej, jest typowe dla firm, które teraz na nowo zastanawiają się nad swoimi praktykami rekrutacyjnymi.

Pracownicy cynkowni często pobierają mniej niż 25 600 funtów rocznie, których pracodawca zazwyczaj potrzebuje, aby załatwić wizę.

Przed Brexitem 162-letnia firma mogła liczyć na pracowników migrujących – głównie Polaków lub Rumunów – którzy byli w większości rekrutowani ustnie.

Jednak według dyrektor zarządzającej Sophie Williams w ubiegłym roku znalezienie pracowników stało się problemem.

„Latem jest gorąco, a zimą bardzo zimno i może być trochę brudne, zakurzone i zadymione. To nie jest praca każdego” – powiedziała.

Williams zatrudnia 52 pracowników w przemyśle Galvan i chce zatrudnić kolejnych 40 przed ponownym otwarciem drugiego obiektu, który został zamknięty podczas pandemii.

READ  Tajemnica metalu: wewnętrzna historia dziwacznego skandalu za 856 milionów dolarów

Jej zakład w Telford ocynkuje obecnie 35 000 ton stali rocznie we wszystkich kształtach i rozmiarach – od lekkich słupów po niestandardowe podwozia przyczep do przewozu koni. Oznacza to, że automatyzacja nie wchodzi w grę.

Przyciągnięcie i zatrzymanie pracowników Podczas gdy stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii jest najniższa od 1974 r., a presja związana z kosztami utrzymania powoduje wzrost płac w sektorze prywatnym, Corbetts zaoferował szereg zachęt.

Oprócz 500 funtów dla nowych pracowników, którzy zostają na sześć miesięcy – przedłużonej premii dla obecnych pracowników – pracownicy otrzymali 100 funtów z okazji 70-lecia królowej Elżbiety na tronie, czekoladowe jajka wielkanocne, bony świąteczne z supermarketu i okazjonalne korzyści, takie jak darmowe ryby z frytkami. .

Niedawno podniosła również minimalną stawkę początkową o 6,4% do co najmniej 9,84 funta za godzinę.

Firma jest bardziej elastyczna w kwestii tego, kogo zatrudnia, w tym pracowników poniżej 21 roku życia, którzy pracują ze starszym pracownikiem i pierwszą kobietą Calvanizer.

Nowy, długoterminowy program mający na celu poprawę retencji pracowników zapewni pracownikom umiejętności obsługi dźwigów, wózków podnośnikowych i dostawczych, a docelowo szkolenia w zakresie zarządzania zewnętrznego.

27-letni Mike Fiedler, który stracił pracę na budowie podczas pandemii, pracuje teraz na placu dostaw Corbits, szkoląc się na kierowcę ciężarówki.

„Jest o wiele szybszy, o wiele brudniejszy i wymaga wielu praktycznych ćwiczeń. Jest o wiele szybszy” – powiedział Fiedler.

Jednak Williams nadal nie wie, czy może znaleźć wystarczającą liczbę pracowników, aby rozwinąć swoją działalność, której celem jest wygenerowanie sprzedaży na poziomie 13 milionów funtów w 2022 roku.

Rozpowszechnionyniedobór

Pracodawcy brytyjscy odnotowali 1,3 mln wakatów w ciągu trzech miesięcy do końca maja, co odpowiada 4,3 na 100 miejsc pracy, podobnie jak w Niemczech. Wskaźniki pustostanów są wyższe w Holandii, Belgii i Stanach Zjednoczonych.

READ  Użytkownicy mediów społecznościowych są świadomi różnicy między sodą oczyszczoną a proszkiem do pieczenia

Jednak wskaźnik pustostanów w Wielkiej Brytanii znacznie przekracza ogólną średnią UE wynoszącą 2,9.

Oficjalne dane pokazują, że w Wielkiej Brytanii jest o 188 000 mniej pracowników z UE niż dwa lata temu, firmy nie mają wątpliwości, że Brexit jest częściowo winny.

„Bariery wejścia dla pracodawców z Europy są obecnie znacznie wyższe” – powiedział Neil Carbury, dyrektor generalny Konsorcjum Zatrudnienia i Zatrudnienia.

Sektory, które wcześniej były w dużej mierze zależne od pracowników z UE – takie jak budownictwo, sprzątanie i hotelarstwo – odnotowały największe niedobory i najszybszy wzrost płac w latach 2019–2021, jak wynika z badań przeprowadzonych przez portal pracy Indeed.

I odwrotnie, teraz pracownikom spoza UE łatwiej jest przenieść się do Wielkiej Brytanii, ponieważ pracodawcy nie muszą już udowadniać, że nie ma kandydatów posiadających kwalifikacje w Wielkiej Brytanii lub UE. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba pracowników spoza UE w Wielkiej Brytanii wzrosła o 220 000.

W ciągu roku do końca marca Wielka Brytania wydała 182 153 wizy dla wykwalifikowanych pracowników, z których prawie połowa była przeznaczona dla obywateli Indii. Pięć krajów z największą liczbą wiz do pracy wykwalifikowanych znajdowało się poza Unią Europejską.

5549 wykwalifikowanych wiz pracowniczych dla mieszkańców Zimbabwe – pięć razy więcej niż dwa lata temu – przekracza 5239 pozwoleń na pracę w zakresie umiejętności i innych przyznanych obywatelom francuskim.

zdrowypopyt

Do najpopularniejszych sponsorów wiz pracowniczych należą firmy informatyczne, profesjonalne i finansowe.

Ekonomista Jack Kennedy powiedział, że rosnące uzależnienie Wielkiej Brytanii od obcokrajowców w zapewnianiu opieki zdrowotnej i społecznej jest kolejnym motorem boomu pracowników migrujących spoza Unii Europejskiej.

Według danych General Medical Council w Wielkiej Brytanii, w zeszłym roku w Wielkiej Brytanii zarejestrowało się więcej absolwentów medycyny spoza Unii Europejskiej niż absolwentów medycyny z Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej.

READ  Huawei wybrał w Polsce projekt fotowoltaiczny o mocy 390 MW

Ogólnie rzecz biorąc, około 10% zainteresowania brytyjskimi rolami w zakresie opieki zdrowotnej i społecznej pochodzi z zagranicy, w porównaniu z mniej niż 2% w 2019 r.

„To znacznie więcej niż widzieliśmy w którymkolwiek z krajów UE” – powiedział Kennedy.

(dolar = 0,8307 funta)