Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Golf 2023: Pięciokrotny mistrz Europy Barry Lynn umiera w wieku 62 lat

Angielski golfista Barry Lynn, pięciokrotny zwycięzca European Tour i były zawodnik Ryder Cup, zmarł w wieku 62 lat po długiej chorobie – poinformowały w niedzielę władze.

Lane zaliczył 693 starty w European Tour – obecnie znanym jako DP World Tour – i jest czwarty na liście wszech czasów.

„Jesteśmy głęboko zasmuceni wiadomością o śmierci Barry’ego Lynna” – powiedział Keith Bailey, dyrektor generalny European Tour.

Lane zdobył tytuły w 1988 Scottish Open, 1992 German Masters, 1993 European Masters i 1994 Balearic Open.

Potem musiał czekać 10 lat na swój piąty i ostatni tytuł w British Masters 2004.

Najlepszym występem Lina w dużym turnieju było 13. miejsce na British Open w 1993 roku, w tym samym roku, w którym wystąpił w swojej jedynej porażce w Ryder Cup ze Stanami Zjednoczonymi.

„Barry Lynn był księciem człowieka. Będziemy za nim tęsknić. RIP „, napisał na Twitterze inny brytyjski gracz i dwukrotny mistrz Tony Jacklin.

„Jesteśmy głęboko zasmuceni wiadomością o śmierci Barry’ego Lynna” – powiedział Keith Bailey, dyrektor generalny European Tour.

„Widząc ten poziom sukcesu zarówno podczas European Tour, jak i teraz Legends Tour, widać jego oddanie golfowi i był bardzo lubianą postacią podczas obu tras. Zmiana nazwy Legends Tour Rookie Trophy na jego cześć to odpowiedni hołd i ja Jestem zachwycony, że miałem okazję zaprezentować go na grudniowej konferencji”.

Weteran irlandzkiego golfa, Paul McGinley, napisał na Twitterze: „RIP Barry – najsłodszy człowiek do końca i kilka tygodni temu wyjeżdżający na Mauritius, pomimo złego stanu zdrowia, aby pożegnać się z całą swoją rodziną z Touru” wiele mówi o jego odwadze i bliskim pokrewieństwie i przyjaźnie, które wszyscy tworzymy na trasie”.

Były napastnik Liverpoolu, Robbie Fowler, napisał: „Rip Barry… absolutna legenda, będzie nam go niestety brakować”.

READ  Aaron Hickey dostaje swoje pierwsze powołanie w Szkocji wraz z powrotem Ryana Jacka i Davida Marshalla | wiadomości piłkarskie