Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Graj płynnie”: Najemca otrzymuje niezamierzoną wiadomość e-mail opisującą to jako „wysokie koszty utrzymania”

„Graj płynnie”: Najemca otrzymuje niezamierzoną wiadomość e-mail opisującą to jako „wysokie koszty utrzymania”

Nieudany e-mail agenta nieruchomości rozgniewał australijskich najemców po tym, jak ujawniono, że proponowali zmuszenie najemcy do opuszczenia lokalu z powodu „wysokich wymagań konserwacyjnych”.

Nagranie z wymiany stało się wirusowe po tym, jak anonimowa osoba z Victorii opublikowała je online w Don’t Rent Me, liczącej 50 000 osób grupie na Facebooku poświęconej udostępnianiu historii najmu.

List pokazuje, że agent nieruchomości omyłkowo odpowiedział najemcy, zamiast wysłać prośbę o przedłużenie najmu do właściciela, Tony’ego.

Agent, którego nazwisko jest ukrywane, zachęca Tony’ego do wystawienia „wygórowanej podwyżki”, aby zmusić najemcę do przeprowadzki.

„Aby grać płynnie, myślę, że powinieneś zaoferować odnowienie dzierżawy, ale z dużą podwyżką (myślę o przejściu z 500 $ do 950 $) i oprzeć ją na istniejącym rynku wynajmu” – czytamy w e-mailu.

„Nie sądzę, byśmy dostali tak dużo, gdybyśmy ponownie podpisali umowę, ale na pewno dostalibyśmy podwyżkę, nie wspominając już o spokojem ducha związanym z lepszym najemcą”.

Dodają, że nieruchomość Tony’ego zyska nowego najemcę za tydzień lub dwa z powodu obecnego kryzysu czynszowego, ale jeśli najemca zaakceptuje podwyżkę, będzie to „natychmiastowa wygrana”.

Agent uzasadnia to działanie, mówiąc, że najemca ma „wysokie koszty utrzymania”, który marnuje swój czas, składając wnioski o konserwację.

„Pewnego razu (w sprawie klimatyzatora) dzwonił codziennie przez dwa tygodnie” – czytamy w e-mailu.

„Przyjęcia (sic) mają tego dość”.

Po opublikowaniu oferty wymiany najemca pyta, czy powinien podjąć działania przeciwko agentowi nieruchomości w Victorian Civil and Administrative Tribunal (VCAT).

„Więc mój agent wypchał moją paczkę i odpowiedział mi, zamiast przekazać mój e-mail właścicielowi” – ​​powiedział.

„Oszustwo jest teraz jawne. Ponieważ przyznali się do karnej podwyżki, ponieważ poprosiłem ich o naprawę zepsutego mieszkania, czy mogę zabrać ich do VCAT?”

Dyrektor naczelny Tenants Victoria, Jennifer Beveridge, powiedziała, że ​​życie najemcy pozostaje trudne dla wielu osób w obliczu rekordowo niskiego wskaźnika pustostanów.

READ  Metricon zaprzecza, że ​​​​istnieje problem z wypłacalnością, przygotowując się do rozmów rządowych po śmierci założyciela Mario Biasina

Potrzebujemy środków, aby zaspokoić ich potrzeby”.

Ustalenie „równania uczciwości” w celu regulowania kwoty, o jaką można podnieść czynsz w naszym stanie, byłoby skromną interwencją, ponieważ, szczerze mówiąc, rynek najmu tak często zawodzi.

„Nieuzasadnione podwyżki czynszów, spóźnione naprawy lub brak napraw oraz opóźnienia VCAT wskazują, że reformy prawa czynszowego są niedokończonym projektem w naszym stanie”.

Wymiana uderzyła bardzo blisko domu z wieloma Australijczykami, którzy podzielili się podobnymi historiami online i zastanawiali się, dlaczego prośby o naprawę były „złą rzeczą”.

„Lepszy najemca”, bo wydaje się złym najemcą, który chce utrzymać nieruchomość w dobrym stanie? – powiedział zdziwiony komentator.

Inny napisał, że miał podobne zdarzenie po tym, jak poprosił o naprawę nieszczelnego systemu ciepłej wody i otrzymał e-mail z informacją, że opuszczą to miejsce, aby „pewnego dnia nie miała ciepłej wody”.

Inny powiedział, że to był powód, dla którego „niechętnie” składali wnioski o konserwację.

Czwarty powiedział: „Mogę zagwarantować, że nie będzie to pierwszy raz, kiedy uczeń zrobi coś takiego”.

Niedawny raport PropTrack dotyczący australijskiego rynku mieszkaniowego wykazał, że liczba tanich mieszkań do wynajęcia spadła prawie o połowę.

Liczba nieruchomości sprzedawanych za mniej niż 400 USD tygodniowo w całej Australii spadła z ponad jednej trzeciej do zaledwie 16,2 procent w 2023 r.

Eleanor Craig, główny ekonomista w PropTrack, powiedziała, że ​​spadek stanowi dramatyczną nową zmianę dla najemców.

„Udział przystępnych czynszów spada, co oznacza, że ​​warunki dla Australijczyków o niskich dochodach pozostają trudne” – powiedziała.

W kwietniu zgłoszone w całym kraju czynsze wzrosły o oszałamiające 11 procent rok do roku, dzięki historycznie niskim wskaźnikom pustostanów.