Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Prezydent RP wyraża pragnienie, aby Polacy w Wielkiej Brytanii powrócili do swojego kraju

Andrzej Duda, polski prezydent, zachęcał Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii do powrotu do Polski, ponieważ, jak powiedział, tamtejsza gospodarka szybko się rozwija.

Przemawiając we wtorek wieczorem na spotkaniu w Londynie z przedstawicielami Polonii w Londynie, Duda podziękował im za kultywowanie „polskości”.

„Dziękuję… za nauczanie dzieci języka polskiego, za nauczanie historii Polski, za kultywowanie polskich zwyczajów i tradycji” – powiedział. „Robicie coś wspaniałego dla Rzeczypospolitej. Może to brzmi bardzo pompatycznie, ale naprawdę działa dla Rzeczypospolitej.”

Prezydent RP rozpoczyna dwudniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii

Prezydent RP Andrzej Duda przybył we wtorek do Londynu, gdzie wziął udział w konferencji obronnej. Inne punkty porządku obrad to…

Zobacz więcej

Duda dodał, że nawet jeśli niektóre dzieci nie wracają do Polski na stałe, nawet jeśli odwiedzają kraj tylko raz na kilka lat, ważne jest, aby miały świadomość swoich korzeni.

Jednocześnie powiedział, że nadal chce powrotu Polaków do kraju.

„Chciałbym, żebyście wrócili” – powiedział Duda.

Zaznaczył, że podczas jego pierwszej podróży do Londynu w 2014 roku, jako kandydat na prezydenta, jego apel o rozpoczęcie powrotu Polaków do Polski spotkał się z „wielkim oburzeniem”.

Ale teraz Duda dodał: „Dzięki szybkiemu rozwojowi gospodarki, Polska coraz bardziej zbliża się do zachodnioeuropejskich standardów życia”.

źródło:

READ  Irak zwraca swoich obywateli uwięzionych na granicy białorusko-polskiej