Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Grupa NENT nabywa prawa do Mistrzostw Świata FIFA Kobiet 2023 dla Polski – Digital TV Europe

Nordic Entertainment (NENT) wzmocnił swoje portfolio praw sportowych dzięki Mistrzostwom Świata Kobiet FIFA 2023 w Polsce.

Firma zapewniła sobie prawa do turnieju piłki nożnej kobiet, który, jak się powszechnie uważa, będzie najchętniej oglądanym turniejem piłki nożnej kobiet wszechczasów, ponieważ zainteresowanie tym sportem wciąż nabiera tempa. Turniej zostanie rozszerzony z 24 drużyn w 2019 roku do 32 drużyn i odbędzie się w Australii i Nowej Zelandii od lipca do sierpnia 2023 roku.

NENT wcześniej ogłosił, że zapewnił sobie prawa do Mistrzostw Świata 2023 w Szwecji, Norwegii i Danii, ale teraz rozszerzył to na Polskę.

Nadawca pokaże na żywo mecze reprezentacji Polski – znane jako „Orlice” – z lokalnymi komentatorami, ekspertami i programami studyjnymi. Pozostała część turnieju zostanie pokazana w usłudze transmisji na żywo Viaplay.

Jan-Christophe Petit, dyrektor ds. praw mediów i usług treści, FIFA: „Grupa NENT wykazała silne zaangażowanie w kobiecą piłkę nożną i cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z nimi podczas Mistrzostw Świata FIFA Kobiet w Polsce. współpraca z Grupą NENT w celu dalszego zwiększania popularności kobiecej gry w Polsce.”

Peter Norylund, Chief Sports Officer, NENT Group: “Ponad miliard widzów obejrzało FIFA Women’s World Cup 2019 – a to dopiero początek. Piłka nożna kobiet to jeden z najszybciej rozwijających się sportów na świecie, a młody i ekscytujący Orlis w Polsce jest gotowa do wzrostu. Czekamy na emocje i inspirację polskich widzów z każdym meczem z Australii i Nowej Zelandii w ramach składu Viaplay na najlepszą zawodniczkę w kobiecej grze.

READ  Wybuch COVID-19 w Victorii zmusza mecze AFL do przenoszenia się między stanami