Hawthorn ogłusza Sydney Swans o 38 punktów w SCG, aby zdobyć rzadkie zwycięstwo ACL

Hawthorn spowodował poważne zamieszanie z 38-punktową wygraną nad Sydney Swans w SCG, aby przerwać serię pięciu przegranych z rzędu.

Jedenasty mecz Lance’a Franklina z Jastrzębiami, którego trzecie zwycięstwo w 2021 roku zmniejszyło ryzyko zebrania jego pierwszej drewnianej łyżki od 1965 roku, miał być sprawą krok po kroku.

Ale to była gwiazda Pelicans, Tom Mitchell, cieszył się dominującą noc w piątek wieczorem, wygrywając gości 14,5 (89) do 7,9 (51).

Medalista Brownlow 2018 zdobył 34 eliminacje (16 spornych), siedem odbiorów i bramkę.

Hawks upewnili się, że wygrali sporną liczbę posiadania 165-139, podczas gdy Sam Frost zremisował z Franklinem samotnym golem.

Isaac Heaney i Tom Bubbly strzelili tylko jednego gola, gdy Hawthorne strzelił piłkę w ostatniej kwarcie, aby zapewnić sobie wygodne prowadzenie.

W połowie sezonu Jay Newcomb ukończył z 14 obronami, najwięcej w historii VFL/AFL, podczas gdy Jonathon Sieglar, Changkooth Giath, Jaeger O’Meara i Ben McEvoy również byli jednymi z najlepszych graczy Hawthorne.

Tłum 25 904 osób wielokrotnie wyrażał swoją frustrację z powodu liczby rzutów wolnych, które zakończyły się wynikiem 26-10 na korzyść Hawthorne’a, podczas gdy trener Sydney John Longmire starał się ukryć niedowierzanie jedną kontrowersyjną decyzją w ostatniej kwarcie.

Strata Swans została nadszarpnięta przez wstrząs mózgu Willa Haywarda w drugiej kwarcie, a Jake Lloyd i Harry Cunningham zagrali po bolesnych porażkach w drugiej kwarcie.

Jastrzębie zmienili ich pod koniec pierwszej połowy z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego Harry’ego Morrisona.

Zdominowali rywalizację, strzelając pięć bramek do dwóch w drugiej kwarcie, budząc wątpliwości i odwracając się z ogromną presją, stając się jedynym zespołem poza GWS, który wyeliminował Sydney w SCG w tym sezonie.

READ  Kanadyjskie próby curlingu podkreślają weekend pełen sportów olimpijskich

Wstrząśnięty Swans, który w rankingu awansowałby nad piątym Port Adelaide i czwartym Brisbane, spadł o 24 punkty pod koniec pierwszej połowy.

Longmire przeniósł się z linii granicznej na boks trenerów po głównej przerwie, kiedy poprosił również Jamesa Rowbottoma, aby oznaczył Mitchella podczas wyszukiwania wyłącznika.

Produkcja Mitchella spadła w drugiej połowie, gdy Swans zrezygnował, ale gospodarze nie zdołali powstrzymać Hawks, którzy mimo wygranej utrzymali 17. miejsce w rankingu.

Łabędzie są szóste przed ukończeniem rundy 13.