Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kyle Sandilands przyłączył się do debaty na temat rzekomych obelg, jakie gwiazda „Matyldy” Sam Kerr wypowiedział pod adresem funkcjonariusza policji

Kyle Sandilands przyłączył się do debaty na temat rzekomych obelg, jakie gwiazda „Matyldy” Sam Kerr wypowiedział pod adresem funkcjonariusza policji

Zawodnik Radioshock i sędzia Channel 7 Australian Idol, Kyle Sandilands, po raz kolejny zwrócił swoją uwagę na gwiazdę Matyldy, Sama Kerra.

To nie pierwszy raz, kiedy Sandilands wypowiada się na temat Kerra. W zeszłym roku podczas Mistrzostw Świata FIFA Kobiet kontrowersyjnie skarżył się, że Kerr nie uśmiecha się wystarczająco, gdy jest w pobliżu fanów.

Obejrzyj wideo powyżej: Tabloid demaskuje rzekome oszczerstwa Kerra.

NEWSLETTERY: Nasze najważniejsze wiadomości sportowe prosto do Twojej skrzynki odbiorczej. Zapisz się teraz

Ale tym razem Sandilands wydaje się być po stronie Kerra, po tym jak australijski kapitan trafił na pierwsze strony gazet za rzekome nazwanie funkcjonariusza policji „głupim białym idiotą”.

Twierdzenie podzieliło internet, a wiele osób zastanawiało się, czy taki komentarz można uznać za rasistowski.

W swoim programie radiowym Kyle i Jackie O Sandilands wyrażał zazwyczaj jasną i bezpośrednią opinię.

Sandilands uważa, że ​​nikogo tak naprawdę nie interesują najnowsze kontrowersje wokół Kerra. kredyt: Obrazy Getty’ego

„To nawet nie jest wielka sprawa. Ona nazywa kogoś „białym sukinsynem”. Kogo to obchodzi?” – powiedział Sandilands.

„Białe kobiety się tym nie przejmują.

„To jest coś, czym powinny się martwić inne rasy”.

Dopiero niedawno premier Nowej Południowej Walii Chris Minns odpowiedział po prostu: „Nie” zapytany, czy uważa komentarz Keira za rasistowski.

Minister zdrowia Nowej Południowej Walii Ryan Park powiedział, że „opisano ją jako znacznie gorszą”.

Legenda australijskiego futbolu Craig Foster również przeprosił Kerra, przyznając, że jego początkowa reakcja na rzekome obelgi była błędna.

„Rzekome komentarze Sama Kerra, które odbiły się szerokim echem w tym tygodniu, wywołały bardzo ważną rozmowę, z której wszyscy możemy się czegoś nauczyć” – stwierdził Foster w oświadczeniu.

READ  Novak Djokovic Wyzwanie do trenera

„Czy były rasistowskie? Nawet skierowane do białej osoby?”

„Jak ważne są różnice sił? Czy osoba kolorowa może być winna rasizmu? Co by się stało, gdyby role się odwróciły i czy istniałyby podwójne standardy?”

„Co ważniejsze w naszym sporcie, co mówimy milionom dzieci grających w tę grę w całej Australii o tym, jakie zachowanie jest dopuszczalne, biorąc pod uwagę, że jest to australijski kapitan?

„Wszystkie ważne pytania. Podobnie jak wiele osób błędnie uważałem, że komentarze odnoszące się do dowolnego koloru skóry i mające charakter dyskryminujący, obraźliwy lub obraźliwy są formą rasizmu.

„Przepraszam Sama za ten błąd”.

Foster zgodził się z opiniami ekspertów, mówiąc, że rasizmu można dopuścić się jedynie wobec marginalizowanej osoby lub grupy, „a te ramy antyrasistowskie zostały specjalnie zaprojektowane, aby go chronić”.

„Ci z nas, którzy nie pochodzą z mniejszości, nie mogą wiedzieć, jakie to uczucie, gdy ktoś mówi im, że nie należymy, że nie mówimy w danym języku, że nie wyglądamy dobrze, i że „wracamy tam, gdzie jesteśmy” pochodzisz z'.” „Albo stanęli w obliczu rasizmu międzypokoleniowego”.

Po początkowej bezwładności Football Australia wobec Kerra po ujawnieniu zarzutów, one również uległy zmianie.

„(Chcemy) powtórzyć nasze wsparcie dla Sama Kerra w obliczu obecnych zarzutów” – powiedział dyrektor naczelny FA James Johnson.

„Sam nie przyznała się do winy, a jej prawo do sprawiedliwego procesu jest ważne.

„Ufamy, że system sądowniczy odpowiednio zajmie się tą sprawą i wzywamy do poszanowania należytego procesu.

„Jesteśmy w kontakcie z Sam i jej zespołem, a Football Australia zobowiązuje się wspierać Sam w całym tym procesie”.