Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

World Chess Cup: Harikrishna wygrywa, Prajnanda w dogrywce, Sarin wywala

Młody trener z Indii R Praggnanandhaa pozwolił weteranowi Michalowi Krasence przegrać drugą partię dwumeczowego minimeczu w trzeciej rundzie Pucharu Świata w Szachach FIDE w poniedziałek.

Z drugiej strony weteran B Harikrishna zgodził się zremisować z nisko w rankingu Rumunem Konstantinem Lupoliscu i awansować do czwartej rundy 1,5-0,5.

Śmiertelny błąd w 33 krokach kosztował 15-letnią Pragnanandę drogo, ponieważ 57-letni Polak wykorzystał całe swoje doświadczenie, aby wygrać 44 ruchy.

Duet zmierzy się we wtorek w dogrywce o miejsce w czwartej rundzie.

Tymczasem inny utalentowany indyjski działacz, Nihal Sarin, zakończył walkę, przegrywając 0,5-1,5 z Rosjaninem Dmitrijem Andreikinem.

Po przegranej w niedzielę pierwszego meczu 17-letni Sarin musiał wygrać drugi mecz, aby wymusić remis. Potrafił zremisować tylko w 31 ruchach przeciwko Rosjaninowi i został wyeliminowany z zawodów.

35-letni Harikrishna, zajmujący drugie miejsce w rankingu na 21 miejscu w Indiach po Viswanathanie Anand, zremisował 46 ruchów w drugim meczu po pokonaniu Lupoliscu w niedzielę.

W całkowicie indyjskim pojedynku B Adhiban wygrał drugi mecz w 66 ruchach przeciwko Viditowi Santhoshowi Gujrathi, aby zremisować mecz 1-1 i wysłać spotkanie w trzeciej rundzie do tiebreaka.

READ  Powrót Bena Simmonsa na Brooklyn Nets: wiadomości NBA, wschodnie play-offy, kontuzja pleców Star