Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

indeks ASX rośnie; Meta, tempo wzrostu odnowionej technologii Tesli

indeks ASX rośnie; Meta, tempo wzrostu odnowionej technologii Tesli

Kashkari, który określał siebie jako bardziej jastrzębiego, powiedział, że chociaż podwyżka stóp procentowych nie jest oficjalnie „wykluczona”, spotka się z silną presją, aby nalegać na podwyższenie stóp, twierdząc, że jego zdaniem stopy procentowe pozostaną niezmienne przez dłuższy okres.

Wszystkie trzy amerykańskie indeksy odrobiły wcześniejsze zyski i około 15:30 notowania gwałtownie spadły. Dow Jones spadł blisko 500 punktów. S&P 500 był o około 1 procent niższy. Indeks Nasdaq wzrósł z ponad 1 procentowego wzrostu do ponad 1 procentowej straty. Rentowność amerykańskich obligacji 10-letnich spadła o dwa punkty bazowe do 4,32%.

Złoto nieznacznie wycofało się z rekordowego poziomu. Cena ropy spadła, a następnie wzrosła powyżej 90 dolarów za baryłkę. Cena rudy żelaza spadła do poziomu poniżej 100 dolarów za tonę. Miedź osiągnęła najwyższy poziom od 14 miesięcy. Cocoa przedłużyła wycofanie się do trzeciej sesji.

Narzędzie FedWatch giełdy Chicago Mercantile Exchange szacuje prawdopodobieństwo obniżki stóp procentowych o ćwierć punktu w czerwcu na poziomie 61,6 procent, co stanowi niewielką zmianę w porównaniu z poprzednim dniem i oznacza wzrost z 55,2 procent tydzień temu.

Ostatni sondaż Amerykańskiego Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych wykazał tendencję wzrostową na poziomie 47,3 proc., w porównaniu z 50 proc. tydzień temu. Historyczna średnia wynosi 37,5 proc.

Tendencja spadkowa, czyli oczekiwanie, że ceny akcji w USA spadną za sześć miesięcy, niewiele się zmieniła i wyniosła 22,2% z 22,4%. Historyczna średnia wynosi 31 proc.

„Naszym zdaniem tendencje dotyczące inflacji i zatrudnienia są zgodne z trzykrotnym cięciem stóp procentowych przez Fed w tym roku” – powiedział Chris Sinek z Wolf Research.

„Wszystkie oczy będą zwrócone na marcowy raport o zatrudnieniu” – powiedział także Sinek. „Chociaż rynek prawdopodobnie zareaguje na niewielkie odchylenia od konsensusu, mamy wrażenie, że trwała zmiana oczekiwań rynku kontraktów terminowych na trzy 25 punktów bazowych obniżek stopy funduszy federalnych w tym roku będzie wymagała znacznej niespodzianki w górę lub w dół”.

READ  Recenzja samochodu elektrycznego Genesis GV60

Raport o zatrudnieniu w USA w marcu zostanie opublikowany w piątek o 23:30.

Akcje w centrum uwagi

Wpływowy doradca pełnomocnika nalega na głosowanie przeciwko Woodside Prezes CGI Glass Lewis również poparł grupę aktywistów, aby odrzuciła zaktualizowaną strategię klimatyczną producenta ropy i gazu na dorocznym zgromadzeniu firmy.

Najważniejsze wydarzenia na rynku

Kontrakty terminowe ASX spadły o 46 punktów, czyli 0,6%, do 7820 w pobliżu godziny 6:15 czasu AEST.

 • Dolar australijski +0,4% do 65,89 centów amerykańskich
 • Cena Bitcoina wzrosła o 4,6% do 68 860 dolarów o godzinie 6:33 czasu AEST
 • Na Wall Street o 15:30: Dow Jones -1,3% S&P -1% Nasdaq -1,2%
 • W Nowym Jorku: BHP -1,2% Rio -1,4% Atlassian -0,9%
 • Tesla +1,6% Microsoft -0,2% Apple -0,4% Nvidia -2,8%
 • Alfabet -2,5% Amazonka -0,6% Meta +1,6%
 • VIX +12% QQ -1,3% TLT +0,6%
 • STOXX 50 +0,03% FTSE +0,5% DAX +0,2% CAC -0,02%
 • O 15:26 w Nowym Jorku cena złota na rynku spot spadła o 0,2% do 2295,99 dolarów za uncję.
 • Ropa Brent wzrosła o 1,5% do 90,72 dolarów za baryłkę
 • Ruda żelaza -1,5% do 98,00 USD za tonę
 • Rentowność 10-letnich: USA 4,32% Australia 4,18% Niemcy 2,36%
 • Ceny w USA na dzień o 15:21 w Nowym Jorku

Co napędza rynki?

Kilku decydentów Fed przedstawiło w ciągu nocy swoje stanowisko w tej sprawie.

Najbardziej wpływowe komentarze na rynku pochodziły od Kashkari podczas Wywiad na LinkedIn Live. „Istnieje duża niepewność co do tego, co dzieje się obecnie w gospodarce” – stwierdził, dodając, że modele inflacji Fed „nie opisują dynamiki inflacji, którą obserwujemy”.

W uwagach do przemówienia Prezesa Banku Rezerw Federalnych w Chicago Austina Goolsby’ego „Moja ogólna ocena jest taka, że ​​te dwa miesiące nie powinny przeszkodzić nam w powrocie do celu” – powiedział.

Prezes Banku Rezerw Federalnych w Richmond Thomasa ParkinaW tekście swojego przemówienia powtórzył także mantrę przewodniczącego Jerome'a ​​Powella, że ​​cierpliwość jest wskazana: „Nikt nie chce powrotu inflacji. Biorąc pod uwagę mocny rynek pracy, mamy wystarczająco dużo czasu, aby chmury się rozwiały, zanim rozpoczniemy proces obniżania stóp procentowych.

READ  Globalny sojusz obiecuje pokonać polityczny islam na Zachodzie

W komentarzu dla Bloomberga były prezes Banku Rezerw Federalnych w Nowym Jorku Billa Dudleya „Rynki i Fed są obecnie zgodne co do roku 2024: ceny kontraktów terminowych są zgodne ze średnimi szacunkami urzędników dotyczącymi obniżek stopy funduszy federalnych o 75 punktów bazowych” – powiedział. „Jednak perspektywy na kilka następnych lat są mieszane”.

W poście na X, Muhammad Al-Erian Stwierdził, że jego zdaniem ekonomiści publiczni i prywatni zmierzają w kierunku nowego spojrzenia na inflację: „2-procentowy cel inflacyjny Fed może nie być właściwym celem „natychmiastowym”, ale raczej stanowiłby odpowiednią dolną granicę zakresu celu długoterminowego. ” Stopniowe przejście jest nieuniknione. Decydenci będą coraz konsekwentniej używać terminu „w dłuższej perspektywie”, mówiąc o osiągnięciu 2 proc.. Nie powinniśmy w najbliższym czasie spodziewać się żadnych wyraźnych sygnałów odbiegających od narracji o inflacji na poziomie 2 proc.

El-Erian powiedział, że jeśli chodzi o „rozbieżność poglądów/niepewność, ma to zazwyczaj związek z szybkością zmiany polityki wewnętrznej, a zatem z równowagą prawdopodobieństw pomiędzy stopami procentowymi, które okażą się prawidłowe, zbyt luźne lub zbyt niskie”.

Dzisiejszy porządek obrad

Lokalnie: lutowy bilans handlowy o godzinie 11:30

Dane zewnętrzne: Zamówienia fabryczne w Niemczech w lutym, sprzedaż detaliczna w strefie euro w lutym; Marcowy raport o zatrudnieniu w USA o 23:30

Prognozy towarowe

Ruda żelaza do końca 2024 r. w pobliżu 100 dolarów za tonę: światowe ceny stali są na „chwiejnym gruncie” i według londyńskiej firmy nie ma powodów, aby spodziewać się wzrostu popytu.

W notatce – poinformowała spółka TD Gold Securities Prawdopodobnie w tym tygodniu osiągnie on lepsze wyniki i ponownie osiągnie rekordowy poziom.

„Chiny są na wakacjach i wydaje się, że popyt na metale szlachetne zniknął. Aktywność zakupowa złota zaobserwowana w ciągu ostatnich kilku sesji handlowych nie jest zgodna z odczytami z naszych zaawansowanych analiz pozycjonowania. Jednakże nasze zaawansowane analizy pozycjonowania są nadal wspierane przez mozaika… Niezależnie wyprodukowane dane pozycjonujące.

READ  Długo oczekiwany rynek chiński otwiera się z westchnieniem, a nie z fanfarami

„Jesteśmy przekonani, że niedawna aktywność zakupowa nie jest powiązana z zagregowanymi handlowcami, algorytmami lub popytem detalicznym. Możliwe jest, że sklepy zaopatrzeniowe i biura rodzinne zostaną wstrzymane, ale zorganizowana aktywność zakupowa nie pasuje do typowego zatrzymania.

„Czy podaż z ostatnich kilku sesji może być powiązana z interwencją banku centralnego w walutę? Jeśli tak, słabszy dolar amerykański ostatecznie stłumi tę gigantyczną podaż, chociaż może przyciągnąć aktywność zakupową z innych źródeł. Jednakże bilans ryzyka w złocie jest przechylony w stronę dołu, a zmęczenie kupowaniem jest widoczne u wszystkich graczy z typowej listy.

Inne najważniejsze historie

Australia Zachodnia ostrzega, że ​​„pozytywny charakter” Albanese będzie wykraczał poza górnictwo. Premier Australii Zachodniej Roger Cook twierdzi, że wiele gałęzi przemysłu w jego stanie wzbudziło w nim poważne obawy w związku z planowanymi reformami.

Chanticleer: Zanim będzie można obniżyć stopy procentowe, należy usunąć główną przeszkodę. Łatwa robota w walce z inflacją została wykonana. Jednak brakujący element do obniżki stóp procentowych wydaje się odległy.

Wylie znajduje zwolenników wagi ciężkiej, którzy chcą rozbić Lendlease Allan Gray, który jest właścicielem 6,2 procent borykającego się z problemami giganta na rynku nieruchomości, i spodziewa się, że sprzedaż jego zagranicznych aktywów przyniesie kwotę do 4 miliardów dolarów.

Wpływowy doradca pełnomocnika do głosowania przeciwko Woodside Prezes CGI Glass Lewis nalega także na wsparcie grupy akcjonariuszy aktywistów, aby odrzucili zaktualizowaną strategię klimatyczną producenta ropy i gazu na dorocznym zgromadzeniu spółki.