Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Inwestycja QVG Capital w GYG pokazuje, że sprzedawca burrito ma w sobie coś, co sprawia, że ​​nie można go zignorować

Inwestycja QVG Capital w GYG pokazuje, że sprzedawca burrito ma w sobie coś, co sprawia, że ​​nie można go zignorować

A co z GYG-em?

We wtorek Bronte jadła GYG na lunch. Mówi, że pracę w gastronomii zaczyna się od menu. „Chodzi o jakość produktu, szybkość i skalowalność” – mówi, będąc głęboko wierzącym.

QVG Chrisa Prunty’ego. Rhetta Wymana

„Drugą częścią jest kondycja systemu franczyzowego. Franczyzobiorcy muszą zarabiać pieniądze i tak właśnie jest w przypadku GYG.

Cztery fundusze wraz z trzema obecnymi inwestorami, w tym TDM Growth Partners i Aware Super, zabezpieczyły 134,5 mln dolarów przy wycenie przed funduszem wynoszącej 1,725 ​​mld dolarów, co stanowi udział około 7%.

Transakcja wycenia GYG na kwotę około 32-krotności oczekiwanych zysków za rok 2024, na podstawie wartości przedsiębiorstwa w stosunku do EBITDA. Większość pieniędzy poszła do biznesu i została pochłonięta ekspansją (nowe sklepy, głównie w Australii).

Przy 32-krotności EBITDA nie wygląda to tanio. Jednak GYG dynamicznie się rozwija i ma globalne prawa do swojej marki, w przeciwieństwie do notowanej na giełdzie ASX firmy Collins Foods (franczyzobiorca KFC) czy Domino's Pizza Enterprises. To bardziej przypomina notowanego na giełdzie w USA Chipotle Mexican Grill (37-krotność prognozy EBITDA), Cava (83 razy), Wingstop (64 razy) czy Shake Shack (28 razy), co pokazuje, co giełdowe rynki mówią o wartości tego typu firmy.

Nam, osobom z zewnątrz, GYG wydaje się zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe: spółka portfelowa typu venture capital lub private equity o małej kapitalizacji, która wzbudziłaby nieufność upartych inwestorów giełdowych. Marks mówi o ważnej grze – zawsze to robił. Pokazane w Sohn Hearts & Konferencja Umysłów, która odbyła się w listopadzie w Sydney, była bardziej atakiem niż zwykłym widowiskiem.

Jednak jej zwolennicy widzą stale rozwijającą się sieć restauracji z mocnymi osiągnięciami w Australii, gdzie ulokowała najwięcej kapitału i mnóstwo miejsca na rozwój. GYG zarabia około dwa razy więcej na sklep niż KFC i pięć razy więcej niż lokalny Domino's, a mimo to ma jedną czwartą więcej witryn sklepowych.

READ  Polska - Stopa bezrobocia 2022

GYG celowo ponownie skupiła się na swojej podstawowej działalności w Australii, która na dzień 31 grudnia prowadziła działalność 183 restauracji i opierała się na solidnej ekonomice jednostki. Bazowa australijska EBITDA GYG wzrosła w pierwszej połowie grudnia o 66 procent do 24 milionów dolarów, podczas gdy sprzedaż sieci w Australii wyniosła 439 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 31 procent.

To nie są sklepy inwestycyjne w kształcie emoji, przypominające statek rakietowy, skłonne do superlatywów.

Jej działalność międzynarodowa jest mniej sprawdzona i nigdzie nie jest tak duża, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli w najbliższej przyszłości GYG pojawi się na giełdzie, nie należy spodziewać się przypisania dużej wartości Stanom Zjednoczonym – spółka wciąż znajduje się na nogi.

Jak powiedzieliśmy, Bronte jako pierwszy twierdzi, że inwestycje przed IPO są często złym pomysłem – i jest to jego pierwsza inwestycja w QVG Capital od siedmiu lat.

Jednak teraz wierzy w GYG i po zakupie niewielkich udziałów twierdzi, że może chcieć więcej akcji, jeśli GYG zrealizuje swoje plany biznesowe i wejdzie do zarządów ASX w przyszłym roku.

Podobnie Cooper Investors i Hyperion – dwa główne australijskie sklepy zajmujące się zarządzaniem funduszami – podzieliły się świetnymi uwagami na temat GYG w notatce prasowej firmy, w której chwaliły Marksa i jego silną kulturę kierowaną przez założycieli. Nie widzisz tego na co dzień. To nie są sklepy inwestycyjne w kształcie emoji, przypominające statek rakietowy, skłonne do superlatywów.

Tak więc, choć z zewnątrz łatwo zachować sceptycyzm, ci, którzy zajrzeli pod maskę, inwestują nowe pieniądze po wysokiej wycenie, zanim pojawi się pierwsza oferta publiczna.

Czy to oznacza, że ​​pływalność jest gwarantowana? Nie – wiele zależy od rynku. Ale wszystko to składa się na historię GYG, która po latach rozmów o platformie jest teraz ostrzejsza niż jedno z burrito z kurczakiem za 13,70 dolarów.

READ  Lekarze ostrzegają Australijczyków przed nieznanym rakiem, ponieważ promienie UV zwiększają się latem