Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak nieodpowiedzialność polskiego rządu doprowadziła do kryzysu gospodarczego z Ukrainą

Jak nieodpowiedzialność polskiego rządu doprowadziła do kryzysu gospodarczego z Ukrainą

W wyborach samorządowych w Polsce (7 kwietnia), podobnie jak w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych, politycy aktywnie wykorzystywali temat stosunków z Ukrainą w kontekście „ochrony interesów gospodarczych Polski”.

Stowarzyszenia biznesowe reprezentujące całą polską gospodarkę Zdecydowanie sprzeciwiałem się jakiemukolwiek jednostronnemu zakazowi O ukraińskich produktach rolnych Przez Polskękażdy Stany Rada Biznesu ws. zakazu importu produktów rolnych z Ukrainy do Polski.

Odrębne, ostre i przemyślane działania podjął także Polski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oświadczenie W sprawie niedopuszczalności jednostronnego embarga nałożonego na Ukrainę.

Więcej o tym, kto w Polsce doprowadził do kryzysu gospodarczego z Ukrainą, przeczytasz w felietonie Julija Zoryi, ukraińsko-polskiego eksperta ds. handlu – Blokada, która się nie powiodła: Dlaczego konflikt rolniczy z Ukrainą szkodzi Polsce.

Zdaniem eksperta nieodpowiedzialność polityków doprowadziła do nowego kryzysu między Polską a Ukrainą.

W szczególności uważa za nieodpowiedzialne działania przedstawicieli obecnie opozycyjnej polskiej partii Prawo i Sprawiedliwość, która wprowadziła blokady i wywołała protesty, aby kontynuować swoje utrzymanie u władzy.

Yuliy Zorya przypomina, że ​​na temat importu produktów rolnych z Ukrainy krąży wiele mitów i one istnieją do dziś Głęboko zakorzeniona w świadomości Polaków.

Przykładowo, jak zauważa autor, twierdzenie, że Polska ponosi straty w handlu z Ukrainą, jest kompletną bzdurą.

„Nie ma sensu mówić o złej jakości ukraińskiego zboża, bo jest ono uprawiane poza Unią Europejską” – napisał ekspert.

Według niego Polska nie zgłasza żadnych roszczeń jakościowych do żadnego kraju poza Ukrainą. Zwraca uwagę, że banany z Ekwadoru, winogrona z Turcji, miód z Chin i inne są importowane do Unii Europejskiej, a importer – zamieszkujący na terenie Unii Europejskiej – jest odpowiedzialny za jakość tych produktów i zapewnienie odpowiednich analiz laboratoryjnych .

„Ale te zarzuty nie mają szczególnego znaczenia, biorąc pod uwagę, że ani PiS, ani inne grupy, które rozpoczęły protesty, aby zostać urzędnikami państwowymi, wcześniej nic nie zrobiły”. Żąda zakazu produktów rosyjskich„Autor podkreśla.

READ  Mercedes-Benz klasy CLE 2024, Ferrari 296 GTB: dzisiejsze wiadomości samochodowe

PiS po raz pierwszy zastosował narrację manipulacyjną w kwietniu 2023 roku wraz z wprowadzonym rok wcześniej nielegalnym i całkowicie bezpodstawnym ekonomicznie embargiem na szeroką gamę ukraińskich produktów rolnych.

Zamiast tego ekspert jest o tym przekonany Ukraina jest dobrze wpasowana w strukturę europejskiego rolnictwa.

Yuliy Zoria wyjaśnia, że ​​na uprawie zbóż w UE można jedynie stracić. Pozostali podatnicy muszą pokryć te wydatki. Ukraina specjalizuje się w uprawie zbóż na dużych obszarach bez żadnego wsparcia.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz żądany tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to naszej redakcji.