Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jamine Isaku, król strzelców, Delfiny kontra kowboje, Wayne Bennett

Jamine Isaku, król strzelców, Delfiny kontra kowboje, Wayne Bennett

W zeszłym roku o tej porze Jamine Isaku grał dla Tweed Seagulls w Pucharze Queensland. Jest teraz blisko zdobycia tytułu najlepszego strzelca i strzelca National Football League w roku 2023.

To nie jest historia odkrycia sensacji debiutanta, ale historia byłego Debiutanta Roku Dally M, który tchnął nowe życie w swoją karierę.

Isako była kiedyś początkującą gwiazdą. Wkroczył na scenę w 2018 roku wraz z drużyną Broncos, rozegrawszy wszystkie 25 meczów i debiutując w reprezentacji Nowej Zelandii w testach.

Oglądaj na żywo każdy mecz w każdej rundzie sezonu NRL Telstra Premiership 2023 w Kayo Sports. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już teraz >>>

Nadzieje na finały są żywe, gdy Phins Cowboys spadają 02:13

Szybko do 2022 roku nie był już popularny wśród Broncos i w trzeciej rundzie został zwolniony wcześniej, aby dołączyć do Giants.

Nie udało mu się jednak wpłynąć na Tytanów, gdyż w zeszłym sezonie rozegrał w NFL zaledwie 11 meczów, a resztę spędził w lidze rezerw.

Kiedy miał 26 lat, znajdował się w krytycznym momencie swojej kariery, dlatego jedynym rozwiązaniem było ponowne połączenie go z Waynem Bennettem – który trenował go w jego pierwszym sezonie – w Dolphins.

Dolphins po zaledwie jednym zwycięstwie w ostatnich 11 meczach spadli na 14. miejsce w tabeli. Jednak w przyszłym tygodniu może być powód do radości, gdy Issako zajmie pierwsze miejsce w walce o medal Kena Irvine’a i z pewnością zostanie także królem strzelców.

Issako, obecnie 27-letni, strzelił dwa gole podczas piątkowej porażki Dolphins z Cowboys i o dwie próby wyprzedził Alexa Johnstona, Dallina i Watneya Zeleznyaka.

Więcej aktualności z NRL

Wielkie hity: „X-factor” pozwala Cowboys w pogoni za finałami… ale jest jeszcze wiele do zrobienia

„Jak można to zignorować”: „karate” Feldta pozostaje bezkarny

READ  WHP Global podpisało umowę z Fashioncenter GmbH na obuwie i odzież sportową Lotto w Niemczech i Polsce

„Wah z drogi powrotnej”: gorączka weteranów szaleje, gdy Webster składa hołd

Brutalne kopnięcie „karate” Feldta bezkarnie? | 01:01

Rabbitohs pożegnali się w 26. rundzie, a Watene-Zelezniak nie strzelił gola dla Warriors wcześniej w piątek.

„Był fantastyczny. Nie wiem, czy w rozgrywkach jest wielu graczy lepszych od niego” – powiedział Bennett zapytany o Issako.

„To dla niego wielka zasługa, skąd przybył w zeszłym roku i gdzie był.

„Gra dla nas szczególnie – nie jesteśmy w pierwszej dziesiątce pod względem punktów – ale pomyśleć, że on ma te wszystkie przyłożenia i te wszystkie bramki, to jest absolutnie niesamowite.

– Zrobił to, kiedy po raz pierwszy przybył do Broncos, na początku swojej kariery, ale z wielu powodów zgubił drogę, a trenerzy prawdopodobnie nie mieli w nim wystarczającej wiary, jaką powinni w niego mieć.

„Wiedziałem, co wniósł do zespołu i myślę, że był jednym z pierwszych graczy, których pozyskaliśmy. W zeszłym roku grał dla Tweed Heads mniej więcej o tej porze i nikt go nie chciał.

„Przyszedł z grupą zawodników, dodali mu pewności siebie i uwielbia grać z nimi.

„Widzieliśmy go z najlepszej strony, a przed nami jeszcze więcej. To świetny skrzydłowy i świetny napastnik”.

Inna koleżanka Dolphin Felise Kaufusi również szybko złożyła hołd Isako, mówiąc: „Myślę, że był jednym z najlepszych graczy, jakich mieliśmy w tym roku”.