Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

US Open 2023: Ija Świątek oczywiście chce wygrać.  Ona też chce być wysłuchana w kluczowych kwestiach  Sporty

US Open 2023: Ija Świątek oczywiście chce wygrać. Ona też chce być wysłuchana w kluczowych kwestiach Sporty

Iga Świątek oczywiście chce ponownie wygrać US Open. Nie chce myśleć o ponownej próbie wygrania US Open.

Logiczny? Pozwól nam, że Świątek z numerem 1 w rankingu wyjaśni Ci to.

„Miałem już wiele okazji do grania w turniejach jako mistrz i dla mnie nie chodzi tu o obronę czegoś. Chodzi o to, aby dać z siebie wszystko i dać z siebie wszystko, starając się dać z siebie wszystko. Krok po kroku. Dzień po dniu. nie skupiony na wyniku „Skupiam się na następnym meczu, a każdy mecz to inna historia” – napisał Swatik do The Associated Press w wywiadzie e-mailowym przeprowadzonym przed ostatnim tegorocznym turniejem głównym, który rozpoczyna się w poniedziałek w Nowym Jorku.

I kontynuowała: „Jestem pewna, że ​​podejście, nad którym pracowałam z moim psychiatrą, pomogło mi rywalizować na najwyższym możliwym poziomie”. „W tym momencie pasuje mi to tylko i wyłącznie dlatego, że nie zmieniłbym tego”.

Rok temu Świątek przybyła do Flushing Meadows z odrobiną niepewności, czego nie widziała, odkąd w kwietniu 2022 roku zastąpiła emerytowaną Ash Barty na szczycie rankingów WTA.

Świątek wygrała 4:4 po serii 37 zwycięstw z rzędu, z których sześć zakończyło się na Wimbledonie. Nie była zachwycona nieco lżejszymi piłkami tenisowymi, których kobiety używały w Flushing Meadows (teraz to się zmieniło; tym razem będą używać tego samego sprzętu co mężczyźni). Wciąż uczyła się, jak radzić sobie z wieloma rozproszeniami, jakie stwarza dane miejsce, ponieważ nigdy nie dotarła poza czwartą rundę.

Teraz, jak zawsze, chodzi o robienie tych samych rzeczy, o rutynę i dostosowywanie się do różnych okoliczności.

W rzeczywistości pod koniec tych dwóch tygodni trzymała trofeum.

22-letni Polak ma obecnie na swoim koncie cztery tytuły Wielkiego Szlema, w tym trzy z French Open.

„Wiesz, Iga, jak grać w finale” – powiedziała Anas Jaber, wicemistrzyni US Open 2022. „Po prostu gram lepiej we właściwych momentach, w ważnych momentach. Ona dokładnie wie, co robić. … Radzi sobie z wieloma rzeczami, które stają jej na drodze. Naprawdę stawia poprzeczkę bardzo wysoko. To świetne dla naszych sport.”

READ  Mitch Marsh Horn, Ashes, strzelcy Perth kontra Hobart Hurricane, Big Bash League

Jaber oznacza sukces na boisku.

Ale wiele dzieje się także poza boiskiem.

Świątek zwróci uwagę na sprawy dla niej ważne, które w jej przekonaniu mają wpływ na innych.

„Przede wszystkim zawsze staram się być dobrym człowiekiem i to jest dla mnie najważniejsze. Uważam, że bycie liderem wymaga ciągłych dostosowań i twardego myślenia. Nie jest łatwo, gdy wszyscy czegoś od ciebie oczekują, a czasami nie jest to zbyt dobre ” – powiedziała AP. Niektórym wystarczy.” „Staram się zachować tutaj równowagę i pamiętam, że jestem tylko człowiekiem i są tematy, o których chcę porozmawiać, i są takie, które wolałabym zachować dla siebie. Czuję, że mam wpływ na swoją pracę i nie chcę go marnować, ale mimo to zachowuję zdrowie, jestem dla siebie dobra i dbam o siebie. To proces ciągłego uczenia się, jak utrzymać tę równowagę, a jednocześnie używać głosu, aby coś zmienić.

Na przykład wojna na Ukrainie. Podczas zawodów przypina do kapelusza niebiesko-żółtą wstążkę przedstawiającą flagę tego kraju.

lub zdrowie gracza. W listopadzie zeszłego roku wyszedłem z finałów Billy Kane King Cup i wyjaśniłem, że było to tuż po finałach WTA i daleko od nich.

lub negatywne w Internecie. Po swoim ostatnim zwycięstwie powiedziała: „Ilość nienawiści i krytyki, jaką otrzymujemy wraz z moim zespołem po przegranej w grupie, jest po prostu śmieszna. Chcę zachęcić ludzi do większej rozwagi podczas komentowania w Internecie.

lub zdrowie psychiczne. Część swoich nagród pieniężnych przekazuje organizacjom charytatywnym w tej dziedzinie.

„Nowoczesny styl życia, technologia i codzienny pośpiech utrudniają dbanie o siebie, dlatego każdemu trzeba czasem przypomnieć o sile małych codziennych rzeczy, które pomagają nam zachować zdrowie i szczęście” – powiedziała.

Świątek niedawno zaczęła reprezentować Team Visa, platformę wspierającą olimpijczyków i paraolimpijczyków, a także innych sportowców, i powiedziała, że ​​planuje rywalizować na Igrzyskach w Paryżu w 2024 r. w grze pojedynczej i mieszanej z Hubertem Hurkaczem, półfinalistą Mistrzostw Wimbledonu 2021 .

READ  Adam Simpson będzie musiał stawić czoła rosnącej presji po niedawnej trzycyfrowej porażce w derbach West Coast Eagles

„Pomysł bycia globalnym ambasadorem jest dla mnie wyjątkowy” – powiedziała. „Staram się używać swojego głosu i stać się wzorem do naśladowania dla innych młodych ludzi”.

Subskrypcja Zapisz się do naszego cotygodniowego biuletynu, aby uzyskać więcej anglojęzycznych wiadomości z EL PAÍS USA Edition