Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

JD Sports przejmuje pełną własność polskiej firmy MIG

JD Sports przejmuje pełną własność polskiej firmy MIG

przez

API Reutersa

opublikowany


8 sierpnia 2023 r

JD Sports Fashion, największy brytyjski sprzedawca detaliczny odzieży sportowej, oświadczył 8 sierpnia, że ​​odkupi pozostałe 40% udziałów w Marketing Investment Group (MIG), których nie posiada, od mniejszościowych akcjonariuszy polskiego detalisty.

Reutera

Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

JD, który sprzedaje Nike, Adidas i inne grupy odzieży sportowej głównie klientom poniżej 30. roku życia, nabył 60% udziałów w MIG w 2021 r., chcąc wejść na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Krakowska firma MIG, która według JD wygenerowała w roku poprzedzającym 31 stycznia przychody w wysokości około 270 milionów funtów (342,90 miliona dolarów), sprzedaje obuwie, odzież i akcesoria sportowe światowych marek.

W lutym JD powiedział, że wyda do 3 miliardów funtów na otwarcie 1750 sklepów w ciągu pięciu lat, gdy dyrektor naczelny Regis Schultz nakreślił swoje plany, aby sprzedawca stał się „potęgą” w sprzedaży odzieży sportowej.

„Zwiększenie obecności JD w regionie poprzez otwarcia nowych sklepów i zwiększone inwestycje w nasze możliwości w zakresie wielokanałowości to kluczowa część strategicznego planu rozwoju przedstawionego w naszej prezentacji z okazji Dnia Rynków Kapitałowych” – stwierdził Schultz w oświadczeniu.

© Thomson Reuters 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone.

READ  Jak boks jest wyjątkową historią irlandzkiego sukcesu sportowego - The Irish Times