Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

JD Sports przejmuje pełną własność polskiej firmy MIG |  Aktualności

JD Sports przejmuje pełną własność polskiej firmy MIG | Aktualności

JD nabył 60% udziałów w MIG w kwietniu 2021 r., aby zyskać silniejszą pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej i od tego czasu utworzył Grupę JD w pięciu krajach regionu, prowadzącą działalność za pośrednictwem 18 sklepów.

Z łącznymi przychodami rzędu 270 milionów funtów w skali roku do stycznia, MIG zajmuje się handlem marką streetwearową Sizeer i innymi opakowaniami uzupełniającymi, sprzedając szeroką gamę obuwia, odzieży i sprzętu sportowego wiodących światowych marek.

JD Sports oświadczyło, że spodziewa się sfinalizowania przejęcia nie później niż w czwartym kwartale roku, ponieważ zależy ono od zwyczajowej zgody Komisji Europejskiej na konkurencję.

Regis Schulz, Dyrektor Generalny JD Sports, powiedział: „Przejęcie pozostałych 40% udziałów w MIG pozwala nam przyspieszyć rozwój JD w Europie Środkowo-Wschodniej, dla którego wspólnie z odchodzącymi akcjonariuszami stworzono mocne fundamenty. Zwiększa to JD obecność w regionie poprzez otwieranie nowych sklepów i zwiększanie inwestycji w nasze możliwości w zakresie omnikanałowości jest kluczową częścią strategicznego planu rozwoju przedstawionego w naszej prezentacji na temat rynków kapitałowych.

„Komplementarna marka Sizeer stanowi solidną platformę dla działalności MIG, a marka JD wykazała początkową silną przyczepność wśród konsumentów, na której będziemy nadal budować. Z niecierpliwością czekamy na sfinalizowanie transakcji i kontynuację ekscytującej podróży z lokalnym zespołem zarządzającym .”

READ  Junior Amone uznany za winnego ataku młotkiem, ST George Illawarra Dragons, zarzuty, wyrok i przyszłość gry w NRL