Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

JD Sports przejmuje pełną własność polskiej firmy MIG

JD Sports przejmuje pełną własność polskiej firmy MIG

JD Sports Fashion, największy brytyjski sprzedawca detaliczny odzieży sportowej, poinformował we wtorek, że odkupi pozostałe 40 procent udziałów, których nie posiada, w Marketing Investment Group (MIG) od mniejszościowych akcjonariuszy polskiego detalisty.

Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

JD, który sprzedaje Nike, Adidas i inne grupy odzieży sportowej głównie klientom poniżej 30. roku życia, nabył 60% udziałów w MIG w 2021 r., chcąc wejść na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Krakowska firma MIG, która według JD wygenerowała w roku poprzedzającym 31 stycznia przychody w wysokości około 270 milionów funtów (342,90 miliona dolarów), sprzedaje obuwie, odzież i akcesoria sportowe światowych marek.

W lutym JD powiedział, że wyda do 3 miliardów funtów na otwarcie 1750 sklepów w ciągu pięciu lat, gdy dyrektor naczelny Regis Schultz nakreślił swoje plany, aby sprzedawca stał się „potęgą” w sprzedaży odzieży sportowej.

„Zwiększenie obecności JD w regionie poprzez otwarcia nowych sklepów i zwiększone inwestycje w nasze możliwości w zakresie wielokanałowości to kluczowa część strategicznego planu rozwoju przedstawionego w naszej prezentacji z okazji Dnia Rynków Kapitałowych” – stwierdził Schultz we wtorkowym oświadczeniu.

Napisane przez Evę Matthews; Redaktor: Shaish Cooper

Ucz się więcej:

JD Sports zapłaci 545 milionów dolarów za przejęcie pełnej kontroli nad iberyjskim biznesem

JD Sports Fashion, największy brytyjski sprzedawca detaliczny odzieży sportowej, poinformował w piątek, że w związku z realizacją ambitnego planu ekspansji zapłaci 500,1 mln euro (544,9 mln dolarów) za wykup udziałów inwestorów mniejszościowych w swojej iberyjskiej spółce.

READ  Minerva, Salem stają się legendami | Wiadomości, sport, praca