Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

JD Sports stał się wyłącznym właścicielem sportowego operatora detalicznego z siedzibą w Polsce

JD Sports stał się wyłącznym właścicielem sportowego operatora detalicznego z siedzibą w Polsce

JD Sports Fashion Plc poinformował we wtorek, że zawarł warunkową umowę, aby stać się wyłącznym właścicielem Marketing Investment Group SA (MIG), polskiej firmy, która obsługuje sieci handlowe, takie jak Sizer i zarządza dystrybucją różnych marek.

Zgodnie z umową JD powiedział, że przejmie pozostałe 40 procent mniejszościowych udziałów w spółce od jej akcjonariuszy mniejszościowych. JD nabył 60% udziałów w MIG w kwietniu 2021 roku i od tego czasu rozszerzył działalność na pięć krajów w Europie Środkowo-Wschodniej oraz 18 sklepów.

Więcej nowości obuwniczych

Przychody MIG w 2022 roku wyniosły około 270 mln EGP.

prezes JD Regisa Schultza W oświadczeniu powiedział, że ta akwizycja pozwoli spółce przyspieszyć rozwój w Europie Środkowo-Wschodniej.

„Zwiększenie obecności JD w regionie poprzez otwieranie nowych sklepów i dalsze inwestowanie w nasze możliwości wielokanałowe to kluczowa część strategicznego planu rozwoju przedstawionego podczas prezentacji z okazji Dnia Rynków Kapitałowych” — powiedział Schultz. „Dodatkowa marka Sizer stanowi solidną platformę dla działalności MIG, a marka JD wykazała się silnym początkowym uznaniem wśród konsumentów, na czym będziemy nadal budować”.

Transakcja podlega zatwierdzeniu przez Komisję Europejską i ma zostać sfinalizowana nie później niż w czwartym kwartale 2023 r.

To posunięcie oznacza ostatnią inwestycję JD w jej międzynarodowy rozwój. W lipcu brytyjski detalista sportowy Podpisałem nową umowę Z firmą zarządzającą marką GMG z siedzibą w Dubaju w ramach pierwszej w historii umowy franczyzowej, która umożliwi firmie JD ekspansję na Bliski Wschód. Transakcja była znaczącym wkładem w plany JD dotyczące otwierania od 200 do 300 nowych sklepów każdego roku przez następne pięć lat.

W maju JD Sports opublikował ostateczne wyniki na cały rok podatkowy 2023. Według detalisty odnotował zysk przed opodatkowaniem za rok w wysokości 991,4 mln GBP (1,26 mld USD), co jest nowym rekordem firmy.

READ  Pierwszy złoty medal, mecz pływacki USA vs Australia, wyniki w pływaniu Australii

Według firmy, idzie pełną parą z globalną strategią wzrostu „JD First”. JD powiedział, że otworzył dodatkowe 32 sklepy sieciowe w pierwszych czterech miesiącach roku i jest na dobrej drodze do otwarcia ponad 150 sklepów JD w ciągu roku, zgodnie z celami.

Najlepsze nowości obuwnicze