Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jermell Charlo nokautuje Briana Castano i zostaje niekwestionowanym mistrzem wagi półśredniej; boks 2022; Wiadomości, najważniejsze wydarzenia, filmy

Amerykańska supergwiazda Jeremy Charlo znokautowała Briana Castano w jednej ze swoich walk roku, stając się pierwszym niekwestionowanym mistrzem wagi półśredniej ery czterech pasów.

I porzucił swojego obowiązkowego rywala, Australijczyka Tima Tszyu, na konferencji prasowej po walce, nazywając go „Tim Too” i „Tim Kazoo”.

W długo oczekiwanym rewanżu ekscytującego i kontrowersyjnego remisu w 2021 r. Charlo wyeliminował lewy hak i krótkiego potwora, który powalił Castano w 10. rundzie. Castano podniósł się z powrotem na nogi, po czym Charlo zaatakował swojego rannego przeciwnika i zakończył walkę lewym sierpowym w ciele, powodując, że Castano uderzył w płótno.

Zobacz, jak George Camposos Jr. walczy z Devinem Haneyem o niekwestionowany tytuł wagi lekkiej, w niedzielę 5 czerwca od godziny 11:00 czasu AEST. Transmituj całą akcję na żywo dzięki Main Event na Kayo. Do zamówienia nie jest wymagana subskrypcja Kayo. Zamów teraz>

Pięć dni przed swoimi 32. urodzinami, 19. nokaut Charlo uczynił go siódmym niekwestionowanym mistrzem w erze czterech pasów i pierwszym w tej kategorii wagowej, podczas gdy porażka Castano była pierwszą w jego karierze.

„To niewiarygodne”, mówi. „Zrobiłeś to dla USA! Zrobiłeś to dla nas.”

Tszyu planuje złamać żebra Charlo! | 04:12

W bardzo intensywnym i ekscytującym meczu Charlo wyszedł na prowadzenie dzięki niesamowitym kontratakom i dużym zmianom taktycznym w porównaniu z poprzednim meczem – trzymając się z dala od lin mocno używając stopy, utrzymując swój zasięg i bardziej atakując ciało.

Pierwsze sześć rund zostało równo podzielonych między dwóch wojowników, zanim Charlo zaczął przejmować kontrolę i zwiększać siłę swoich ciosów.

„Czułem się, jakby to była moja pierwsza walka” – dodaje. „Byłem naprawdę zdenerwowany, jak mrówki w twoich spodniach”.

Charlo – teraz 35-1-1 – był już mistrzem wagi super półśredniej, WBA, WBA i WBC, ale teraz odchodzi z pasem WBO Castano. Castano traci 17-1-2, 12 punktów startowych.

Zapytany o różnicę w poprzedniej walce, Castano nie mógł powstrzymać się od śmiechu i żartowania: „Tym razem mnie uderzył”.

Tim Tszyu jest obowiązkowym mistrzem WBO i ma nadzieję zmierzyć się z Charlo w Ameryce, co może być ogromną szansą – ale ogromnym wyzwaniem – dla australijskiego boksera.

Kiedy Fox Sports Australia zapytał go po meczu o szanse na walkę z Tszyu, Amerykanin był bardzo lekceważący, opierając się na nokaucie Terrella Gaushy z Australijczykiem w pierwszej rundzie.

„Nie upuścił tego? Ta mama *** nie ma” – powiedział Charlo.

„W Ameryce jest inaczej, kochanie. W Ameryce jest inny upał”.

„Ile Tim Two, jakkolwiek się nazywa i ile dostali? Ile pieniędzy dostali? F *** Ty i Tim Kazu, zmień mikrofon. „

„P*** ty i Tim Tszyu” | 01:12

Spraw, by bolał i płakał: Rywale Tszyu wymieniają ciosy, gdy australijski cud przygotowuje się do poznania kolejnego wroga

„Popełnione błędy”: Tim Tszyu podnosi wieko swojego debiutu w USA, doradza swojemu następnemu przeciwnikowi po „pęknięciu” o tytuł mistrza świata

„Nie masz tego”: Dlaczego Tszyu chce tytuł mistrza świata w Ameryce… nie w Australii?

Trener Charlo, Derek James, dodał: „Widziałem go w jego ostatniej walce – musi być spokojny.

„Nie oglądam dużo boksu, ale to nie było świetne. Musi popracować nad własną sytuacją.”

Wschodząca gwiazda Jaron Innis (z prawej) znokautował Costio Claytona w walce o tytuł wagi półśredniej.Źródło: Getty Images

ENNIS nadal działa

Wschodząca gwiazda wagi ciężkiej Yaron Ennis zdobył 27. miejsce w nokaucie w swojej oszałamiającej niepokonanej karierze, pokonując w drugiej rundzie niepokonanego wcześniej 34-letniego Costio Claytona.

Clayton nigdy nie wypadł ze swojej kariery 19-0-1 – a wcześniej został pokonany tylko raz.

Ale Ennis pokazał swoją imponującą siłę, gdy zadał ciężki cios, a następnie w drugiej rundzie wykonał strzał w prawo za uchem Claytona.

„Po prostu próbuję poprawić swój zawód” – powiedział. „Wciąż wam wszystkim mówię za każdym razem… moje motto: „Wchodzimy i wychodzimy jak porażka”… za nadgodziny nie dostajemy wynagrodzenia”.

Niepokonany przeciwnik zdobywa drugą rundę KO | 00:44

Clayton zdołał stanąć na nogi przed dziesiątą sekundą, ale jego równowaga została całkowicie zachwiana i zachwiał się na ringu, zanim sędzia pomachał do niej.

„Widziałem, jak wstał i upadł, i wiedziałem, że to koniec” — powiedział Ennes.

„Każdy może to teraz mieć, ale ja jestem pretendentem numer jeden do FIVB”, stwierdził, nie mogąc się doczekać zdobycia tytułu z mistrzem potrójnych pasów, Errolem Spence Jr.

Ines ma teraz 29-0 i nie ma ani jednego konkursu.

Brandyn Lynch odniósł brzydkie zwycięstwo w dolnej części karty. (Zdjęcie: Jayne Kamin-Oncea/Getty Images)Źródło: Getty Images

Karta główna od 11 rano

Jeremy’ego Charlo Dave’a. Brian Castano przez nokaut w 10. rundzie

Jaron Innes pok. Costio Clayton przez nokaut w drugiej rundzie

Kevin Gonzalez pokonany. Emmanuel Rivera jednogłośną decyzją (96-94, 97-93, 98-92)