Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Świątek utrzymał tytuł Italian Open z 28. zwycięstwem z rzędu

15 maja (Reuters) – Numer jeden na świecie Iga Świątek utrzymała tytuł Italian Open dzięki miażdżącemu zwycięstwu 6-2 6-2 nad Anas Jabeur w Rzymie w niedzielę, zdobywając piąty z rzędu tytuł WTA i wygrywając 28. mecz z rzędu.

Po zdobyciu tytułów w Doha, Indian Wells i Miami, Świątek wygrała teraz wszystkie WTA 1000, w których brała udział w tym sezonie, i będzie faworytką do swojego sukcesu we French Open 2020, kiedy Wielki Szlem rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Świątek wyprzedził Jabeura, aby zakończyć zwycięską passę Tunezji, która rozpoczęła się w jej zwycięskiej serii w Madrycie, i wyrównał bezpośredni rekord 2:2 po przegranej w 2021 meczach na Wimbledonie i Cincinnati.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

– Dziś będę świętować z dużą ilością tiramisu, nie żałujemy – powiedział Polak Świątek, który po zdobyciu tytułu upadł na czerwonych kortach Foro Italico ze łzami w oczach.

Później powiedziała reporterom: „Poczułam ogromną ulgę… Byłam naprawdę szczęśliwa, że ​​tak dobrze poradziłam sobie z całą presją i oczekiwaniami”. „Mam reakcje emocjonalne, ale to było chyba najbardziej emocjonalne po zdobyciu tytułu.

„To znaczy, dlaczego nie? To tydzień stresu i napięcia. W końcu odpuszczanie (później) jest dla mnie w porządku”.

W pierwszym spotkaniu pary na glinie Świątek był ledwo zirytowany siódmym światowym Jaberem w początkowych fazach meczu i nadal służył wygodnie w wyścigu, aby awansować 3-0.

Jabeur przetestowała swojego 20-letniego przeciwnika 4-2, ale Świątek wykopała się z dołka 0-30, aby złapać go od diabła i wziąć udział w meczu przed zakończeniem seta w drugim setowym punkcie, gdy Tunezyjczyk uderzył forhendem w siatkę . Jasny.

Drugi set rozpoczął się w podobny sposób, a Jaber pokazał niedopasowanie w sile i mobilności Świątka od linii bazowej, gdy Polak awansował 4-0.

READ  Chicago House AC Signage Wojciech Wójcik

Jaber wygrała dwa kolejne mecze i wyglądała na gotową do kolejnego meczu, ale Swatek uchronił ją przed 0-40 i obronił cztery break pointy i zakończył mecz swoim pierwszym serwisem, zanim bekhend w siatkę uniemożliwił Tunezyjczykowi stawianie oporu.

W myślach Jaber powiedział: „Iga była naprawdę dobra. Zawsze była agresywna”. „Bez względu na wynik, zawsze idź naprzód i wywieraj presję na drugiego gracza. Myślę, że to bardzo ważne.

„Iga jest numerem jeden nie bez powodu. Ona naprawdę jest liderem tutaj na trasie. Osobiście mogę się od niej wiele nauczyć. Mam nadzieję, że wkrótce zagramy kolejny mecz”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Dodatkowe raporty Hritiki Sharmy w Bengaluru; Edytowanie przez Eda Osmonda i Toby’ego Daviesa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.