Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Josh Geddy, Refleks, Reakcja, Punkt widzenia USA, Wzrost punktacji, Rzuty za trzy punkty, Jazda do krawędzi, Statystyki, Najciekawsze momenty, Najnowsze wiadomości, Oklahoma City Thunder

Wzrost punktacji Josha Geddy’ego wywołał poruszenie w amerykańskich mediach.

Australijczyk kontynuował swoją świetną formę, zdobywając 20 punktów w wygranym przez OKC Thunder meczu z Washington Wizards w sobotę (cały czas EST), co oznacza jego piąty mecz z ostatnich siedmiu, w którym zdobył 20 lub więcej punktów.

Przed obecną serią rozegrał tylko trzy mecze w tym sezonie z ponad 20 punktami.

Oglądaj średnio 9 meczów NA ŻYWO w sezonie regularnym NBA w ESPN w Kayo Sports w ESPN w Kayo Sports. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

poniedziałek, 09 stycznia

poniedziałek, 9 stycznia

Zostało to wzmocnione przez lepsze uderzenie Giddeya ze środka pola – teraz strzela 34,9 procent w sezonie – w tym 45,8 procent (1,5 z 3,4) z ostatnich siedmiu konkursów.

O 34,9 procent więcej niż Jason Tatum, LeBron James, Jaylen Brown, Pascal Siakam, Kristaps Porzingis, Jalen Green, Terry Rozier, Jordan Paul, Fred VanVleet i OG Anunobi w tym sezonie.

Jego rzuty za trzy punkty były bardzo ważne, aby przejść do drugiej kampanii po tym, jak jako junior osiągnął 26,3% poza łukiem i ściśle współpracował ze słynnym trenerem strzeleckim NBA Chipem England w okresie poza sezonem.

Thunder Writer również wygrał Clemente Almanza wyróżnionyJedi strzela 45,1 procent z trzech prób na 3,4 prób w 15 meczach od następującego cytatu z 1 grudnia.

„Dobre rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień. Te rzeczy wymagają czasu i zwykle, gdy zmieniasz coś, co robiłeś przez lata, trzeba zrobić kilka kroków wstecz, zanim zrobi się krok naprzód” – powiedział Geddy mediom w tamtym czasie.

„Więc ufam Chipowi. Jest najlepszy w branży w tym, co robi. Pewność siebie jest niezachwiana, wiesz — bycie selektywnym, robienie właściwych ujęć — ale niezależnie od tego, czy są w tym roku, w przyszłym roku, czy cokolwiek innego, po prostu zaufaj temu, co ma, bo robi to od jakiegoś czasu. Długie. Jego liczby mówią za niego”.

READ  Roger Federer zadzwoni do Laver Cup w ostatniej chwili, ogłoszenie przejścia na emeryturę, reakcja

Przemawiając po zwycięstwie nad Waszyngtonem, Geddy powiedział, że „miło widzieć poprawę” w jego rzutach za trzy punkty, ale „wciąż jest daleko od miejsca, w którym chcę być”.

Należy zauważyć, że nawet jeśli Geddy nie wylądował jeszcze oficjalnie jako strzelec za trzy punkty, robi postępy i znacznie się poprawił od swojego debiutanckiego sezonu.

Ekstrapolując ten trend na resztę kariery 20-latka – która wyniosła nie więcej niż 88 konkursów – ma on przerażający potencjał w obliczaniu, jak dobra będzie reszta jego gry.

Przekroczenie wyników Jedi (zdjęcie: Winslow Townson/Getty Images)źródło: FOX SPORTS

Jego niedawna nadmierna skuteczność wynosząca 45,1 procent przy strzelaniu za trzy punkty również prawdopodobnie doprowadzi do pewnych wad, ale patrząc z szerszej perspektywy, zdolność Jedi do dalszego doskonalenia swojego rzemiosła będzie kluczowa dla jego długoterminowych perspektyw.

Nick Crain z Forbes zbadał, gdzie Giddey znalazł sposoby na ulepszenie strzelania z zewnątrz.

Tylko 20,3 procent jego punktów pochodzi z głębi, co jest jednym z najniższych punktów w drużynie, a jego tempo zdobywania 3 punktów to zaledwie 22,1 procent w tym sezonie. To mniej niż 31,8 procent w zeszłym sezonie, co oznacza, że ​​pozwolił, by strzały do ​​niego dotarły” – napisał Crane. forbes.com wcześniej w tym tygodniu.

Aby to bardziej docenić, 93,9 procent jego rzutów za trzy punkty uzyskało asystę w tym sezonie, więc naprawdę wybiera swoje miejsca i strzela rytmicznie, zamiast na siłę patrzeć.

Giddey strzela celnie z 40 procent głębokości i wygląda na to, że nie jest osłonięty, co napawa optymizmem co do mechaniki w ogóle. Nawet gdy jest dobrze strzeżony, wykorzystuje 36,7 procent swoich prób na punkt i strzał. Mówiąc najprościej, Giddey oddaje dobre strzały za 3 punkty i pozwala innym ustawić go na sukces. Trafia 38,8 procent w chwilach za trzy punkty, w których nie wykonuje kozłowania.

Jednak Crane zauważył, że Giddey wciąż może się rozwinąć jako strzelec samobieżny na obwodzie – obecnie strzela 23,5 procent trójek z odbicia i 22,2 procent z głębi jako prowadzący przy piłce.

Bardzo zabawna reakcja Hylanda | 00:42

Niezależnie od tego, Jedi generuje 1098 punktów na posiadanie w swoich rzutach za 3 punkty i znacznie poprawił się w tym sezonie w porównaniu z poprzednim.Chociaż prawdopodobnie nie będzie kontynuował skuteczności, którą widzieliśmy od początku grudnia, jest to obiecujące dla jego długiej długoterminowe perspektywy, dodał Crane. .

„Jeśli Jedi będzie w stanie utrzymać 34-procentowy wskaźnik, który obecnie osiąga z głębin przez resztę sezonu, przewaga jako perspektywa ofensywna będzie poza listami przebojów”.

Giddey poprawił się również jako strzelec rzutów wolnych, co jest oznaką długoterminowej poprawy dzięki uderzeniom zewnętrznym, które wzrosły o 90,9 procent od początku grudnia.

Ponownie liczba ta prawdopodobnie spadnie, ale chodzi o obiecujące przebłyski i znaki na przyszłość.

Odsuwając się na bok, Jedi lepiej radzi sobie z agresywnością i atakowaniem krawędzi – uzyskując w ten sposób lepsze strzały.

W końcu jest mierzącym 6 stóp i 8 centymetrów obrońcą, więc sensowne jest, aby skupił się bardziej na dostaniu się do farby.

„O wiele lepiej radzi sobie z używaniem swojego ciała, aby schodzić po rampach, atakować obronę i atakować bramkę jako obronę oraz pomagać sobie w wykończeniu na krawędzi” — zauważył Rylan Styles z Locked On Thunder.

Wiadomości o koszykówce Detale Nikkeasa Duncana Liczba przejazdów Giddeya na mecz spadła (11,3) w porównaniu z jego debiutanckim sezonem (11,9). Ale atakuje przewagę bardziej celowo, próbując 5,6 przejazdów w tym sezonie w porównaniu do 4,6 w poprzedniej kampanii.

Co więcej, opuścił 49,7 procent swoich wyjazdów w zeszłym sezonie, co w tej kampanii spada do 38,5 procent.

Po pierwsze, rękojeść jest nieco węższa — choć nadal nie można jej pomylić z legendą And 1. Wczesna pomoc wbijania gwoździ nie frustruje jej tak łatwo, jak w zeszłym sezonie, co pozwoliło na niektóre z tych wczesnych ćwiczeń lub smug zamienić się w głębsze popędy”.

Co więcej, dodatkowa siła – i sposób, w jaki ją kieruje – prowadziły do ​​bardziej produktywnych ataków. Chociaż Giddey jest wysokim graczem w piłkę, zawsze stara się uzyskać niski poziom od obrońcy. Jeśli jest w stanie uzyskać cień dźwigni, często używa ramienia, aby stworzyć przestrzeń w środku… Jedi próbuje zdobyć przewagę”.

Jedi jadący na Zion Williamson (Jonathan Bachman/Getty Images/AFP)Źródło: Agence France-Presse

Jedi mówił nawet o tej zmianie w swojej grze po wygranej z Czarodziejami.

„Trochę wcześnie miałem problemy z przystosowaniem się do sposobu, w jaki dostosowują się zespoły (ze mną na straży)”, przyznał.

„Skupiam się tylko na zjeżdżaniu w dół i na przód obręczy oraz nieco większym wykorzystaniu obwodu.

„Kiedyś strzelałem wieloma spławikami, ale teraz próbuję dotrzeć do samej krawędzi… Próbuję wykonać właściwy odczyt, być fizycznym i dostać się do ciał (przeciwników). Próbuję popełniać błędy, to coś, w czym muszę się poprawić”.

„Sama próba wykonania właściwego odczytania – niezależnie od tego, czy jedziesz w dół, strzelasz w prawo, czy wykonujesz właściwe podanie – robi to, co zespół musi zrobić”.

Oznacza to, że liczba podań Giddeya spadła z 6,4 na mecz jako starter do 5,4 w tym sezonie, ale stał się ogólnie bardziej skutecznym zawodnikiem, który poprawił ofensywę zespołu.

Oprócz 5,4 asyst, Giddey notuje teraz średnio 15,4 punktu na mecz (47% rzutów z gry i 78% z linii), 1,1 trójki i 7,9 zbiórki w sezonie w 30,8 minuty – mniej niż 31,5 minuty w poprzednim sezonie.

Koledzy z drużyny Gedi i trener Marc Dignault również oddali mu hołd, w tym Jalen Williams, który zauważył, że Australijczyk wygląda bardziej komfortowo na korcie.

„Również strzela bardzo dobrze z 3 – żeby go nie zawieść. Wydaje się, że czuje się lepiej na naszych polach i myślę, że w końcu dotarliśmy tam, gdzie wszyscy będą” – powiedział Williams w raporcie Almanzy.

Daigneault powiedział, że Giddey „rozjaśnia swoją grę” i „ma teraz z nim fajną mieszankę”.

W międzyczasie gwiazda Shay Gilgos-Alexander powiedział, że „fajnie było grać z Joshem” ze względu na jego umiejętność znajdowania kolegów z drużyny, którzy zawsze są otwarci i wykonują właściwą grę.

Pomimo wszystkich obiecujących znaków, John Hollinger z The Athletic chce zobaczyć więcej Jedi.

Uznając jego lepsze wyniki w strzelaniu, elitarne zbiórki i podania, Hollinger zauważył, że młodzieniec wciąż zmaga się z popełnianiem błędów (średnio 1,5 rzutów wolnych na mecz) – jak powiedział sam Geddy – i ma sposoby na przejście do defensywy.

„Jedi wciąż jest ograniczony tym, że nie popełnia błędów i nikt nie boi się jego strzału – przynajmniej na razie – i wciąż nie oferuje wiele do obrony. Jedi musi też mieć kontrolę piłkę, aby była skuteczna, co nie zawsze jest dobre, gdy on atakuje. Herbata Gilgos Alexander poza piłką” – napisał Hollinger w theathletic.com.

„Jest naprawdę dobrym graczem, a ma 20 lat, więc nie popadajmy w pesymizm. Ale podobnie jak w przypadku reszty tej klasy, nie było przełomu dla dużej litery B.”

W grze Giddeya jest wyraźnie miejsce na rozwój i wyrównanie przedmiotów, ale były Pick 6 pozostaje jednym z najbardziej obiecujących graczy w lidze.

Być może najważniejsze jest to, że ciągle słyszysz prawdziwy zapał i motywację, kiedy mówi o swoich staraniach o ciągłe doskonalenie i stanie się prawdziwą supergwiazdą.

Rozwój jest tutaj kluczowy, a ludzie w Stanach Zjednoczonych zauważają ten postęp.