Kvitova wygrywa walkę mistrzów Wimbledonu w Adelajdzie

Petra Kvitova wygrała poniedziałkową bitwę mistrzów Wimbledonu w Adelajdzie, pokonując Elenę Rybakinę – która teraz odpadła z dwóch turniejów na początku, prowadząc do przyszłotygodniowego Australian Open.

Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu Kvitova pokonała aktualnego mistrza Anglii 6:3, 7:5 w pierwszej rundzie, co wymagało pewnej zemsty.

Rybakina, urodzona w Rosji 23. rozstawiona, wygrała swoje pierwsze bezpośrednie spotkanie w zeszłym roku w Ostrawie.

Numer światowy 16 Kvitova nie napotkała punktu przełamania w 86 minucie Adelaide International II, podczas gdy Rybakina rozbił się na dole każdego seta, aby bezpiecznie przejść dalej.

„Starałam się grać szybciej niż Elena” – powiedziała Kvitova, która wygrała Wimbledon w 2011 i 2014 roku.

„Grała świetnie (w Ostrawie), to był dobry mecz i wiem, że radzi sobie naprawdę dobrze.

„Koncentrowałem się na swoim serwisie i próbowałem czekać na kilka okazji do jego przełamania”.

W tym miesiącu odbywają się dwa turnieje ATP-WTA Adelaide International, a Novak Djokovic i Aryna Sabalenka zdobywają tytuł w pierwszym tygodniu.

Były numer jeden na świecie, Garbine Muguruza, ponownie spadł w pierwszej rundzie w poniedziałek, przegrywając ze Szwajcarką Belindą Bencic 6:3, 6:4, po pokonaniu przez Biancę Andreescu, mistrzynię US Open 2019, w pierwszej rundzie Adelajdy w zeszłym tygodniu.

Anastasia Pavlyuchenkova, finalistka French Open 2021, przegrała po porażce 7:5, 6:4 ze Szwajcarem Gillesem Teichmannem.

Był to pierwszy mecz Rosjanina od ośmiu miesięcy po zakończeniu sezonu 2022 w maju zeszłego roku z powracającą kontuzją kolana.

Po porażce w pierwszej rundzie Adelaide International Championship w zeszłym tygodniu nie powtórzyła się Amerykanka Danielle Collins, ponieważ finalistka Australian Open 2022 pokonała Karolinę Pliskovą 6:2, 6:4.

Numer jeden na świecie Ija Świątek i trzecia rozstawiona Jessica Pegula mieli zagrać w tym tygodniu, ale obaj wycofali się po imponującym występie w Pucharze Narodów odpowiednio z Polską i Stanami Zjednoczonymi.

READ  Biden w Polsce mówi, że USA i sojusznicy „wspierają Ukrainę” | Wiadomości, sport, praca

W losowaniu mężczyzn Brytyjczyk Jack Draper pokonał w dwóch setach Włocha Lorenzo Sonego, a Amerykanin Mackenzie McDonald pokonał Brytyjczyka Dana Evansa 7:5, 7:5.