Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Już za kilka dni miliony Australijczyków zostaną obciążone dodatkowymi kosztami w wysokości 159 dolarów

Już za kilka dni miliony Australijczyków zostaną obciążone dodatkowymi kosztami w wysokości 159 dolarów

Od 1 kwietnia składki na prywatne ubezpieczenie zdrowotne wzrosną o ponad 3 procent, co będzie największym wzrostem od pięciu lat.

Rząd federalny zgodził się na podwyżkę średnich składek ubezpieczeniowych o 3,03 proc.

Część liczących się ubezpieczycieli potwierdziła jednak, że stawki wzrosną nawet o 4,1 proc.

Biuletyny: najświeższe informacje na bieżąco. Zapisz się teraz

Dla klientów NIB składki wzrosną o 4,1 proc., BUPA o 3,61 proc., HBF o 3,95 proc., a Medibank Private o 3,31 proc.

Analiza przeprowadzona przez Compare Club wykazała, że ​​przy wzroście cen średnio o 4 procent Australijczycy mogliby zapłacić aż do 159 dolarów dodatkowych rocznie.

Może to przekroczyć 200 dolarów dla starszych Australijczyków i rodzin.

Minister Mark Butler twierdzi, że wzrost składek na ubezpieczenie zdrowotne jest mniejszy niż roczny wzrost wynagrodzeń. (Zdjęcie: Lukas Koch/AAP) kredyt: tata

W zeszłym roku podwyżki z „wielkiej czwórki” funduszy zdrowotnych – Bupa, Medibank, NIB i HCF – wyniosły średnio 2,92 proc.

Minister zdrowia Mark Butler powiedział, że tegoroczna podwyżka była niższa niż roczny wzrost płac, emerytur i inflacji.

W 2023 r. płace wzrosły o 4,2%, a inflacja o 4,1%. Płatności na ubezpieczenie społeczne również wzrosły wraz z inflacją.

„Nie byłem przygotowany na zwykłe zgłaszanie roszczeń ubezpieczycielom zdrowotnym, o co prosiła mnie opozycja” – powiedział Butler.

„Poprosiłem ubezpieczycieli, aby wrócili i zaostrzyli ołówki oraz złożyli bardziej rozsądną ofertę 15 milionom Australijczyków posiadających prywatne ubezpieczenie zdrowotne”.

Butler powiedział, że rząd przekazał ubezpieczającym 7,3 miliarda dolarów w ramach zniżki na prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Szacuje się, że prywatne firmy ubezpieczeniowe wypłaciły w ubiegłym roku ponad 23,5 miliarda dolarów świadczeń zdrowotnych i medycznych.

„Prywatni ubezpieczyciele zdrowotni muszą zapewnić swoim członkom stosunek jakości do ceny” – powiedział Butler.

„Kiedy rosną koszty, Australijczycy chcą wiedzieć, że wyższe składki przyczyniają się do ulepszeń w całym systemie, takich jak zwiększenie wynagrodzeń pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia oraz zapewnienie dostępności usług po przystępnych cenach”.

READ  RBA wezwał do zawieszenia stóp procentowych lub popchnięcia Australii w „niepotrzebną” recesję

Prezes Australijskiego Stowarzyszenia Medycznego, profesor Steve Robson, powiedział, że potrzebny jest większy nadzór, aby system był bardziej sprawiedliwy.

„Potrzebujemy niezależnego organu posiadającego potencjał, obiektywizm i doświadczenie, aby zapewnić, że system będzie sprawiedliwy wobec pacjentów i równoważy interesy wszystkich” – powiedział.

„Widzieliśmy masowe zapisywanie się do firm ubezpieczeniowych, a jednocześnie zaobserwowaliśmy wzrost wydatków administracyjnych. Chcemy wprowadzenia obowiązkowej minimalnej współpłacenia, w ramach której 90 procent każdego dolara składki wraca do pacjenta. „

– Z sierpniem