Kanadyjczyk Shapovalov w półfinale w Dubaju. Rosyjski Rublow wygłasza antywojenny apel

Kanadyjczyk Denis Shapovalov odpadł z Czechem Jirim Vesely w szalonym półfinale, w którym trzy grupy przeszły do ​​baraży w piątek podczas Dubai Tennis Championships.

Shapovalov serwował mecz z przewagą 5-4 w trzecim secie, zanim Wesley wrócił do skompletowania 6-7 (7), 7-6 (2), 7-6 (3) w ciągu trzech godzin i 12 minut.

Vesely, który awansował do półfinału pokonując czołowego rozstawionego Novaka Djokovica, zmierzy się w sobotnim finale z rosyjską gwiazdą Andreyem Rublevem.

Rublev pokonał w półfinale Huberta Hurkacza 3-6, 7-5, 7-6 (5), a chwilę po meczu nagrał na kamerze telewizyjnej „No War Please”.

Oglądaj | Rosyjska gwiazda wzywa do zaprzestania wojny na Ukrainie:

Rosyjska gwiazda tenisa pisze „Nie dla wojny, proszę” po meczu przed kamerą

Po zwycięstwie w kwalifikacjach do finału Dubai Tennis Championships siódmy światowy Rosjanin Andriej Rublow napisał „Nie dla wojny, proszę” na obiektywie kamery. 0:36

W pierwszym meczu między graczami Vesely często nosił na piętach szóste ziarno Shapovalova.

Wesley trafił 19 asów i miał dziewięć okazji do przełamania i dwie asysty, a najważniejsza była przerwa w meczu 10 trzeciego seta, który posłał Shapovalov, aby osiągnąć zwycięstwo.

Shapovalov zdobył siedem asów i cztery szanse na przełamanie. Skonwertował dwa z nich, w tym przerwę, aby umieścić go 5-4 w trzeciej, którą później przywrócił.

Vesely Shapovalov musiał popełnić trzy faule w ostatnim dogrywce.

Oglądaj | Shapovalov przegrywa z Vesely w półfinale Dubaju:

Shapovalov mierzy się z zakwalifikowanym Veselym w półfinale w Dubaju, ekscytującym thrillerze składającym się z trzech setów

Czech Jerry Vesely pokonuje Denisa Shapovalova z Richmond Hill, Ontario, 6-7 (7), 7-6 (2), 7-6 (3) i kwalifikuje się do swojego pierwszego w karierze finału ATP 500. 4:47

Rublev napisał swoje przesłanie przed kamerą – co jest powszechną praktyką po meczach – gdy siły rosyjskie wdarły się w piątek do stolicy Ukrainy w inwazji na demokratyczny kraj, który wzbudził obawy przed szerzej położoną wojną w Europie i wywołał globalny wysiłek, aby powstrzymać Rosję.

Rublow nie został zapytany o wiadomość podczas przesłuchania w sądzie bezpośrednio po meczu.

Obywatel Daniil Miedwiediew przemawiał w czwartek na Mexico Open o przebudzeniu się na wiadomość, że jego kraj najechał na Ukrainę.

READ  Jay Arrow, naruszenie pochodzenia, groźby, Queensland Maroons, South Sydney Rapids, wiadomości, aktualizacje

„Oglądanie wiadomości z domu i budzenie się tutaj, w Meksyku, nie było łatwe” – powiedział Miedwiediew, który stanie się graczem numer jeden, gdy rankingi zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu.

Miedwiediew kontynuował: „Jako tenisista chcę promować pokój na całym świecie”. „Gramy w wielu różnych krajach. Nie jest łatwo usłyszeć te wszystkie wiadomości. Całkowicie jestem za pokojem”.