Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kanadyjski rząd czarteruje loty do Ukraińców uciekających przed wojną | Nanaimo

Fraser mówi, że loty czarterowe są dodatkiem do komercyjnych opcji dostępnych dla Ukraińców uciekających przed wojną w ich ojczyźnie, które są dotowane ze specjalnego funduszu.

Rząd twierdzi, że tysiące Ukraińców przybyło do Kanady od czasu pierwszego ataku sił rosyjskich pod koniec lutego, a Fraser mówi, że nie jest jasne, ilu przybędzie.

„Do tej pory widzieliśmy około 92 000 zatwierdzeń w ramach programu awaryjnego, głównie od końca marca, a teraz są one przetwarzane bardzo szybko, więc spodziewam się, że liczba ta będzie nadal rosła” – powiedział dziennikarzom w środę.

„Trudno zgadnąć, gdzie to się skończy, ponieważ słyszymy na miejscu, że jest wielu ludzi spekulujących, że tak powiem, aby monitorować sytuację na Ukrainie, aby sprawdzić, czy to to coś, z czego będą musieli skorzystać”.

Minister transportu Omar Al-Ghabra powiedział, że rząd wciąż stoi przed wyzwaniami logistycznymi w pomaganiu Ukraińcom, którzy chcą uciec do Kanady.

„Jednym z wyzwań jest to, że ludzie, którzy ubiegali się o wizy, nie byli tam, gdzie ubiegali się o wizy” – powiedział.

„Zajęło — i to trwa — dużo wysiłku, aby ustalić, gdzie są kandydaci, gdzie mogą wyjechać” i gdzie chcą osiedlić się w Kanadzie, mówi.

Ten raport został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press 11 maja 2022 r.

Prasa kanadyjska

READ  Gwiazda tenisa ląduje w Serbii po deportacji z Australii