Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kibice Liverpoolu wywołali oburzenie, głośno wygwizdując hymn narodowy kilka godzin po koronacji króla

Kibice Liverpoolu wywołali oburzenie, głośno wygwizdując hymn narodowy kilka godzin po koronacji króla

Kibice Liverpoolu wywołali oburzenie zeszłej nocy, głośno wygwizdując hymn narodowy kilka godzin po koronacji króla.

Kakofonia szyderstw i gwizdów zdominowała „God Save the King” na Anfield przed meczem Premier League przeciwko Brentford.

Wybuch – drugi raz w roku, kiedy kibice Liverpoolu wygwizdali hymn narodowy podczas głośnego meczu – został potępiony przez byłego premiera Jacoba Reesa-Mogga jako „haniebny i niepatriotyczny”, który dodał:

„Dzisiaj ze wszystkich dni – historyczny i ważny moment w naszym życiu narodowym – był czasem okazywania szacunku i jedności”.

Konserwatywna posłanka i była sekretarz ds. kultury Karen Bradley powtórzyła reakcję fanów Anfield na stojącą owację na stadionie Etihad w Manchesterze City, która odbyła się wcześniej tego popołudnia.

„Kłanianie się hymnowi narodowemu jest niedopuszczalne w każdym dniu” – powiedziała.

Ale w taki dzień święta narodowego jest to podwójnie niedopuszczalne. Hymn narodowy został dziś pięknie odśpiewany w Federacji”.

Damian Green, pełniący obowiązki torysów przewodniczący komisji kultury Izby Gmin, powiedział: „Zdarzało się to już wcześniej, zawsze jest to frustrujące, aw dniu takim jak dzisiejszy jest to szczególnie nieodpowiednie”.

Premier League wezwała wszystkie kluby przed weekendem koronacyjnym, aby „zdecydowanie zasugerowały” odegranie hymnu narodowego i pokazanie zdjęcia króla i królowej na dużych ekranach przed meczami.

READ  Serb Mladenovic został zawieszony na trzy miesiące po chaosie w finale Pucharu Polski