Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kim jest Vitalik Buterin, człowiek stojący za drugą co do wielkości kryptowalutą

Według danych coinmarketcap.com, kryptowaluty przeżyły poważny krach, ponieważ cały rynek stracił około 20 procent swojej wartości, czyli ponad 425 miliardów dolarów w ciągu 24 godzin.

Bitcoin Stracił wszystkie swoje zyski Od początku lutego, podczas gdy druga co do wielkości kryptowaluta na świecie, Ethereum, poniosła podobno największą stratę ze spadkiem aż o 40 procent.

Straty jednego dnia były największe od marca ubiegłego roku

Założycielem Ethereum jest Vitalik Buterin Najmłodszy znany miliarder kryptowalut na świecie Niedawno pojawił się na pierwszych stronach gazet dzięki przekazaniu 1 miliarda dolarów na rzecz funduszu pomocy koronawirusowi w Indiach.

Następnie Wartość spalenia 7 bilionów dolarów Jedna z najnowszych kryptowalut, która pojawiła się na rynku – Shiba Inu Monety.

Więc kim jest 27-latek stojący za Ethereum?

Gra w kodowanie od 18 roku życia

Buterin urodził się pod Moskwą i przeniósł się do Kanady, gdy miał sześć lat. Dowiedział się o Bitcoinie, gdy miał 17 lat od swojego ojca, który miał mały start-up oprogramowania, chociaż początkowo odrzucił tę koncepcję, wierząc, że jest skazana na niepowodzenie.

Następnie rosyjsko-kanadyjski programista zaciekawił się zdecentralizowanym systemem płatności oferowanym przez kryptowalutę.

Chciał kupować w bitcoinach, ale nie miał pieniędzy, więc skończył pisać posty na blogu w zamian za płacenie kryptowalutą.

Buterin był niefrasobliwy, gdy zapytano go o przejście na kryptowalutę i nie przyciąga uwagi mediów, i wydaje się nieśmiały. Twierdzi, że szukał swojej kolejnej obsesji po rzuceniu gry w World of Warcraft. Był współzałożycielem Magazynu Bitcoin, gdy miał zaledwie 18 lat.

Związane z: Najskuteczniejsza kryptowaluta

Początkowo skupiał się na nierównościach sił

Obwiniając grzechy społeczeństwa nadmierną władzą rządową, przyznał, że wierzy, że kryptowaluta może być dobrym sposobem na naprawienie tej nierównowagi.

READ  Popyt na pierwszą klasę biznesową ponownie obserwuje wzrost liczby dużych odrzutowców

„Widziałem, że wszystko, co wiąże się z regulacjami rządowymi lub kontrolą korporacyjną, było po prostu złe. I założyłem, że ludzie w tych organizacjach przypominają pana Burnsa (z Simpsonów), siedzącego za biurkiem i mówiącego:„ Świetnie. W tym czasie skorumpowałem tysiąc ludzi? ” Przewodowy W 2016r.

Chociaż nie jest już dla niego czarno-biały, chce „wzmocnić małego faceta”. – Osobiście mówię, cholera, grubas. Mają już dość pieniędzy.

Opuścił uniwersytet, aby stworzyć ethereum

Najpierw napisał białą księgę opisującą swój pomysł.

Następnie, kiedy po raz pierwszy opisał swoją koncepcję na konferencji Bitcoin, został ciepło powitany przez publiczność.

Moneta Ethereum, Ether, została po raz pierwszy uruchomiona w 2015 roku, kiedy pan Buterin miał zaledwie 21 lat.

W tamtym czasie został okrzyknięty czymś, co może wyeliminować korupcję w oparciu o stworzone przez siebie systemy.

Pan Buterin nadal może również uzyskać dyplom uniwersytecki. Otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Bazylei w Szwajcarii za swoją innowacyjną pracę w dziedzinie blockchain i wkład w ekosystem.

Związane z: Australijscy pracownicy płacili swoje pensje w kryptowalutach

Bitcoin był bardzo prosty

Częścią motywacji do stworzenia Ethereum było przekonanie pana Buterina, że ​​Bitcoin zapewnia ograniczoną funkcjonalność, opisując go jako różnicę między prostym kalkulatorem a smartfonem. Powiedział, że kalkulator robi dobrą robotę, ale ludzie chcą więcej.

„Jeśli masz smartfona, masz na nim graficzny kalkulator klawiszy jako aplikację. Odtwarzasz muzykę jako aplikację. Masz przeglądarkę internetową jako aplikację i prawie wszystko inne” – powiedział. Zainteresowany handlem.

Przeniósł ten pomysł do ethereum, aby zwiększyć „siłę systemu, czyniąc go bardziej publicznym” i zastosował go w łańcuchach bloków, technologii stojącej za wieloma kryptowalutami.

Wokół niego krążą dziwne plotki

Niektóre z nich są darmowe, a inne są zupełnie dziwne. Niektórzy twierdzą, że zjadł całą cytrynę, nie zjadając skórki, że ma system Android oparty na ethereum i lubi nosić niedopasowane skarpetki Hello Kitty. Przewodowy W 2016 roku.

READ  Protestujący w Canberze szukali przywództwa, Scott Morrison nie może zapewnić | Adwokat w Gloucester

Są też rzeczy, takie jak wszystko, co posiada, co zmieści się w jednej torbie, nauczył się płynnie mówić po mandaryńsku w ciągu dwóch miesięcy i powinien umieć dodawać trzycyfrowe liczby do głowy dwa razy szybciej niż przeciętny człowiek.

W trzeciej klasie został umieszczony w klasie dla uczniów zdolnych

Pan Buterin powiedział, że w rezultacie cierpiał z powodu wielu wykluczeń społecznych.

„Pamiętam, jak długo wiedziałem, że jestem trochę nienaturalny” – powiedział Przewodowy. „Kiedy byłem w piątej lub szóstej klasie, po prostu pamiętam, że wiele osób zawsze mówiło o mnie, jakbym był geniuszem matematycznym. I było wiele momentów, w których zdawałem sobie sprawę, że na przykład OK, dlaczego nie mogę po prostu być normalną osobą i posiadać średnio 75 procent, tak jak wszyscy inni ”.

Nie jest to płodny tweet w przeciwieństwie do innego miliardera

W przeciwieństwie do Elona Muska, nie ma go dużo na Twitterze, mimo że ma 1,7 miliona obserwujących.

Ogólnie rzecz biorąc, ceny eteru wzrosły w tym roku ponad czterokrotnie, o 375 procent. Buterin utrzymuje w swoim publicznym portfelu około 333500 Etherów i pomimo wahań cen jest miliarderem.

Obecnie w Australii jest wyceniany na 3405,56 USD.

Część boomu Ethereum można przypisać temu, że jest to kryptowaluta preferowana do zakupu niewymienialnych tokenów lub NFT – cyfrowych dzieł sztuki, memów i innych przedmiotów kolekcjonerskich.

Ethereum staje się coraz bardziej przyjazne dla środowiska

Po tym, jak pan Musk wyciągnął wtyczkę z akceptowanego przez Teslę Bitcoina z powodu obaw związanych ze zmianami klimatu, ogłoszono, że Ethereum było zaledwie kilka miesięcy po tym, jak ograniczyło emisje dwutlenku węgla.

Obecna sieć Ethereum zużywa około 5,13 gigawata energii – co odpowiada zużyciu w Peru – ale szacuje, że zmniejszy się po 2,62 MW po zmianie sposobu, w jaki to robisz.

READ  Radykalna zmiana Tesli w krajowej ofercie

Ma działalność charytatywną

Pomoc Indiom w przezwyciężeniu kryzysu związanego z COVID-19 nie jest jego pierwszą pracą charytatywną.

W 2017 roku przekazał około 770 000 dolarów na rzecz Machine Intelligence Research Institute, który działa na rzecz zapewnienia, że ​​technologie AI mają pozytywny wpływ na ludzkość.

Następnie w 2018 roku przekazał 2,4 miliona dolarów Fundacji Sense Research, która opracowuje rozwiązania problemów zdrowotnych związanych ze starzeniem się, a także przekazał 1 milion dolarów organizacji charytatywnej dla uchodźców z Ugandy.