Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Koronawirus WA: Kierowcy czekają godzinami na wykonanie testów COVID-19 w Joondalup Clinic po wykryciu nowego przypadku

W Joondalup gromadzą się ogromne kolejki osób czekających na testy w kierunku COVID, po tym jak w sobotę po południu wrócił mężczyzna z północnych przedmieść Perth z pozytywnym wynikiem.

Mężczyzna po czterdziestce stał się drugim przypadkiem społecznego przeniesienia wirusa na szybko rozprzestrzeniającą się odmianę brytyjską spowodowaną wybuchem epidemii w hotelu Mercure Perth.

Zaraził się wirusem podczas lunchu w Kitchen Inn w Cardinia 18 kwietnia, między godziną 12:00 a 14:00, w pobliżu mężczyzny z Melbourne, który zaraził się podczas kwarantanny w hotelu Mercure.

Ikona aparatuPracownicy medyczni testują ludzi swoimi samochodami w Joondalup. Przypisuj mu: Kelsey Reed/Zachodnia australia

Zjadła także w restauracji South Street w tym samym czasie kobieta z Cardinia, która skontaktowała się z COVID-19 po tym, jak mężczyzna z Melbourne został w jej domu, kiedy opuścił kwarantannę.

Sklep Targetu w Lakeside Joondalup Shopping Center i ThaiThymes w strefie gastronomicznej w sobotę zostały dodane do listy 26 publicznych miejsc ekspozycji.

Czas uwagi dla tych dwóch lokalizacji to czwartek, 22 kwietnia, między 18:45 a 20:00 w strefie gastronomicznej i między 20:00 a 20:30 dla celu.

Samochody blokują Lakeside Drive i Boas Avenue w Joondalup, ponieważ ludzie ustawiają się w kolejce na maksymalnie cztery godziny, aby wykonać test na obecność COVID.
Ikona aparatuSamochody blokują Lakeside Drive i Boas Avenue w Joondalup, ponieważ ludzie ustawiają się w kolejce na maksymalnie cztery godziny, aby wykonać test na obecność COVID. Przypisuj mu: Kelsey Reed/Zachodnia australia

Inne miejsca ekspozycji na rzekę na północy to Puma Service Station na Mirrabooka Street w Alexander Heights, Morley Galleria’s Coles i Wangara’s Dynamic Music Academy.

Wczoraj ponad 10 000 osób z Australii Zachodniej zostało przetestowanych pod kątem COVID-19, w porównaniu do 4 000 w piątek.

Klinika COVID prowadzona przez Western Diagnostic Pathology została otwarta w niedzielę rano w HBF Arena w Joondalup. Klinika jest bezpłatna i otwarta do 22:00.

Klinika testowa w HBF Arena w Joondalup.
Ikona aparatuKlinika testowa w HBF Arena w Joondalup. Przypisuj mu: Kelsey Reed/Zachodnia australia

Reporter 7NEWS, Sian Dougherty, poinformował, że ludzie musieli czekać od czterech do pięciu godzin, aby podejść do testu w pobliskim Neil Hawkins Park, jadąc samochodem przez klinikę na Boas Street w Joondalup.

READ  Założyciel Oodie, Davie Fogarty, ujawnia, jak stworzył koc do noszenia podczas Covid

Mark McGowan ma zamiar przedstawić aktualizację numerów spraw później w dniu dzisiejszym. Odpowie również na pytania, czy blokada Perth and Bell zostanie przedłużona o trzy dni.

Wczoraj premier powiedział, że w kontakcie z mężczyzną z Melbourne i kobietą z Cardinia zidentyfikowano 337 osób.

Obejmowało to 71 bliskich kontaktów, z których 27 było negatywnych. Około 60 ze 109 przypadkowych kontaktów również dało wynik negatywny.