Laurent Dubreuil dodaje srebrny medal na kanadyjskie zawody w łyżwiarstwie szybkim w Norwegii

Tatsuya Shinhama jest jedną z niewielu osób, które w dzisiejszych czasach stoją na drodze Laurenta Dubreuila na lodzie.

Japończyk pokonał swojego kanadyjskiego rywala do mety drugą niedzielę z rzędu, tym razem na 500-metrowym torze dla mężczyzn w Stavanger w Norwegii.

Oglądaj | Dubreuil zdobywa srebro na 500m na ​​drugi weekend z rzędu:

Laurent Dubreuil zdobywa srebro w łyżwiarstwie szybkim mężczyzn na 500 m

Laurent Dubreuil z Quebecu zajął drugie miejsce w męskiej imprezie w łyżwiarstwie szybkim na 500 m podczas Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim ISU w Stavanger w Norwegii. 5:12

Shenhama zanotowała zwycięski czas 34,578 sekund, następnie srebrny medalista Dobroi z 34,610, a Artem Ariev z Rosji z czasem 34,671 sekundy.

„To naprawdę fajnie znów zdobyć medal, w prawdopodobnie najlepszej sekwencji w mojej karierze” – powiedział Dubroy. „500 jest tak blisko za każdym razem; zdobyłem wszystkie moje medale w mniej niż jedną dziesiątą sekundy, więc nie mam miejsca na błąd. Aby zobaczyć, że mogę rozegrać cztery bardzo spójne wyścigi na tak wysokim poziomie, jest bardzo zachęcające.”

Shenhama (34 699) pokonał Doberwil (34 734) w dystansie sprzed tygodnia w Polsce.

„Shinhama jest moim największym konkurentem i często stawiamy sobie wyzwania” – powiedział Dubroy. Jazda na łyżwach z najlepszymi sportowcami na świecie motywuje mnie i daje najlepsze wyniki.”

W sobotę Doberuil z Levis, Kew, był na szczycie podium po wygraniu swojego pierwszego konkursu 500 nad Ariviv.

Oglądaj | Dubreuil ścigał się w sobotę w Stavanger po złoto:

Laurent Dubreuil zbiera złoto na 500-metrowym torze do łyżwiarstwa szybkiego

Nagranie Laurenta Dubreuila z Levis, Que. , punkt 34.57, aby zająć pierwsze miejsce w Pucharze Świata w Łyżwiarstwie Szybkim ISU ze Stavanger w Norwegii na dystansie 500 metrów. 4:05

Kanada zebrała w weekend pięć medali.

READ  Tłumy schodzą na Albert Park na ciepłą i wietrzną imprezę F1

Ivani Blondin, Madison Berman i Alexa Scott zajęli w sobotę drugie miejsce w drużynowym wyścigu kobiet za Polską, podczas gdy Ted Jan Blomen zdobył brąz w 10 000 mężczyzn. Isabel Weidmann otworzyła imprezę ze srebrem w kategorii 5000 kobiet w piątek.