Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Liga Włoska podejmuje przetarg na prawa medialne do Polski

Liga Włoska podejmuje przetarg na prawa medialne do Polski

Sportkal (GlobalData) poinformował, że męska piłka nożna Serie A przeniosła teraz do Polski procedurę przetargową dotyczącą praw medialnych na nadchodzący cykl wieloletni, począwszy od kampanii na lata 2024–2025.

Po wcześniejszych doniesieniach mediów potwierdzono, że proces zapytania ofertowego (RFP) rozpoczął się w piątek (12 kwietnia), a ostateczny termin składania ofert upływa 26 kwietnia.

Fani Serie A mogą obecnie oglądać akcję w Eleven Sports do końca tego sezonu.

Liga czekała (Sportkal rozumie) z ogłoszeniem tego przetargu do czasu zakończenia polskiego procesu dotyczącego praw medialnych do Ligi Mistrzów w latach 2024-25 i 2026-27 (prawa te są obecnie sprzedane Canal Plus).

Znani polscy gracze mający kontrakty z klubami Serie A to Wojciech Szczęsny z Juventusu i Piotr Zieliński z Napoli.

Nastąpiło to kilka dni po tym, jak Grupa AMC Networks International nabyła prawa do transmisji w Czechach i na Słowacji kolejnej edycji Ligi Włoskiej.

Uzyskaj dostęp do najbardziej kompleksowych profili firm na rynku, obsługiwanych przez GlobalData. Zaoszczędź godziny poszukiwań. Zdobądź przewagę konkurencyjną.

Profil firmy – bezpłatna próbka

Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail dotyczącą pobierania

Jesteśmy pewni wyjątkowej jakości profili naszej firmy. Zależy nam jednak na tym, abyś podjął decyzję, która będzie najkorzystniejsza dla Twojego biznesu, dlatego oferujemy bezpłatną próbkę, którą możesz pobrać, przesyłając poniższy formularz

Przez GlobalData

READ  Stefanos Tsitsipas zachowuje spokój, gdy Rod Laver pokonał Yannicka Sinnera w czwartej rundzie Australian Open


Odwiedziliśmy Polityka prywatności Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług, sposobu, w jaki możemy wykorzystywać, przetwarzać i udostępniać Twoje dane osobowe, w tym informacje o Twoich prawach w odniesieniu do Twoich danych osobowych oraz o tym, jak możesz zrezygnować z przyszłej komunikacji marketingowej. Nasze usługi są przeznaczone dla abonentów biznesowych i masz gwarancję, że podany adres e-mail jest adresem e-mail Twojej firmy.

W sezonie 2028-2029 na kanałach Sport 1 i Sport 2 dostępne będą relacje z ligi włoskiej, a także mecze Coppa Italia i Superpuchar Włoch.

W obu krajach prawa do Serie A są obecnie własnością Nova Sport i Premier Sports na mocy umów sublicencyjnych z Saran.

Serie A w nadchodzącym cyklu radykalnie zmieniła swoje podejście do sprzedaży praw medialnych.

Wcześniej zdecydowana większość praw była własnością agencji Infront, która następnie je sprzedała. Jednak obecnie Liga prowadzi dużą część negocjacji na różnych rynkach bezpośrednio z nadawcami.

Po raz pierwszy ogłoszono partnerstwo Czech i Słowacji po głosowaniu w lidze składającej się z 20 drużyn pod koniec listopada (bez publicznego podawania nazwy AMC) i od tego czasu obie strony rozpoczęły szczegółowe negocjacje.

Następnie pod koniec grudnia umowy były głosowane (ponownie bez ujawniania ich samym nadawcom) ligi z Belgii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Bałkanów.

Pod koniec lutego portugalski kanał Sport TV ogłosił, że po emisji ligi włoskiej w 2015 roku zachował prawa do ligi włoskiej do sezonu 2026–2027.

Z raportów wynika, że ​​łączna wartość podpisanych dotychczas międzynarodowych umów dotyczących praw medialnych wzrosła o 14% w porównaniu z umowami obejmującymi bieżący cykl.

Spośród przegłosowanych w grudniu umów najcenniejszy jest ten podpisany na Bałkanach, gdzie jego wartość sięga aż 24 mln euro (26,3 mln dolarów) na sezon.

READ  Transakcja kończy konfrontację na mundialu

Operacją kieruje Anna Guarnerio, która dołączyła do ligi na stanowisku wyższego szczebla ds. praw medialnych w grudniu po spędzeniu 25 lat w Infront Italy.

Na początku tego miesiąca Serie A – za pośrednictwem Infront – zawarła z komercyjnym nadawcą ITV krótkoterminową umowę dotyczącą praw do bezpłatnej transmisji wybranej liczby meczów do końca sezonu 2023–2024 w Wielkiej Brytanii.

W ramach umowy ITV będzie zapewniać transmisję na żywo z jednego meczu w każdą sobotę przez kilka ostatnich tygodni sezonu za pośrednictwem usługi transmisji strumieniowej ITVX.

Jeśli chodzi o kolejny rynek, na którym zostaną ujawnieni partnerzy telewizyjni na kolejny cykl, Serie A jest obecnie zaangażowana w wiele rozmów i okien negocjacyjnych.