Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Lisa Carrington zdobywa swoje trzecie złoto na Mistrzostwach Świata w Regatach

Lisa Carrington zdobywa swoje trzecie złoto na Mistrzostwach Świata w Regatach

Lisa Carrington z Nowej Zelandii reaguje po zdobyciu złotego medalu na 500 m K1 kobiet podczas Mistrzostw Świata ICF w Sprint i Paracanoe w Dartmouth w Nowej Szkocji w sobotę, 6 sierpnia 2022 r. (Darren Calabrese/The Canadian Press via AP)

Darren Calabrese

Lisa Carrington z Nowej Zelandii reaguje po zdobyciu złotego medalu na 500 m K1 kobiet podczas Mistrzostw Świata ICF w Sprint i Paracanoe w Dartmouth w Nowej Szkocji w sobotę, 6 sierpnia 2022 r. (Darren Calabrese/The Canadian Press via AP)

Pięciokrotna złota medalistka olimpijska Lisa Carrington po raz trzeci wygrywa mistrzostwa świata w regatach K1 na 500 metrów.

33-latek był jednym z czterech mistrzów olimpijskich w Tokio, którzy w sobotę w Dartmouth w Kanadzie (niedziela czasu nowozelandzkiego) wywalczyli złoty medal.

Carrington została zmuszona do ciężkiej pracy w obliczu silnych wiatrów, aby zapewnić sobie tytuł na jeziorze Bannock w Nowej Szkocji.

„Wiedzieliśmy, że przez cały tydzień będzie przeciwny wiatr, więc byłem zdecydowanie przygotowany. Chodzi po prostu o to, aby mieć takie nastawienie, jak strategicznie wiosłować w tych przeciwnych wiatrach” – powiedział Carrington.

Czytaj więcej:
*Lisa Carrington zdobyła kolejny tytuł na K1 na 500m podczas regat Pucharu Świata w Polsce
*Lisa Carrington wygrywa złoto w K1 500 kobiet podczas Regatta World Cup
– Amy Fisher rozmawia o powrocie do elitarnego kobiecego zespołu w Canoe Racing NZ po dwóch latach przerwy

„Wciąż jest wiele do nauczenia się, jak dzień, w którym nieustannie stawiam się w sytuacji, w której muszę podjąć wyzwanie, zaryzykować lub wyciągnąć z niego wnioski, więc każdy stresujący moment jest świetną okazją do nauki. „

Carrington wygrał w minucie 58,69 sekundy z Annamarią Govorcinovic (Chorwacja), a trzecie miejsce zajęła Niemka Julie Hack.

Po raz drugi w kolejnych mistrzostwach świata Nowozelandczyk stanął na szczycie podium K1 na 500m.

Amy Fisher – którą Carrington pokonała w epickim pojedynku trzech wyścigów w kwietniu o tytuł mistrza świata – wygrała zawody w Danii w zeszłym roku.

Wcześniej tego dnia Carrington i jej młoda załoga K4 Kiwi zajęli piąte miejsce w finale na 500 m, blisko podium.

READ  Iker Casillas ogłosił się gejem, wywołując falę poparcia dla hiszpańskiej legendy futbolu

Podczas gdy Polacy wyraźnie walczyli o zwycięstwo, drugie i piąte miejsce dzieliło zaledwie 0,6 sekundy.

W innych konkurencjach Peter Cowan rozpoczął dzień od ósmej pozycji w finale VL3 A mężczyzn, a w finale B na 500 m zawodnicy K4 zajęli ósme miejsce.

Aby ukończyć przedostatni dzień wyścigu, Ashton Reiser zajął trzecie miejsce w finale K1 500m C, a James Munro zajął dziewiąte miejsce w finale K1 1000m B.

Mistrz Tokio K1 100m Balent Kopasek (Węgry) i chiński duet Xu Shixao (Chiny) i Sun Minjia, który zdobył złoto olimpijskie C2500m kobiet, również zwyciężyli w Dartmouth.

Nie zabrakło również zwycięstw polskiej kobiecej załogi K4, męskiej hiszpańskiej K4 oraz hiszpańskiej załogi C2500 złożonej z Caetano Garcia i Pablo Martineza.

W wyścigach nieolimpijskich tytuły mistrza świata zdobyli Brazylijczyk Izekias dos Santos, Czech Josef Dostal, Polak Oleksiy Kolyadz, Węgier Blanca Kis i Anna Lukes, Kubańczyk Yarislides Dubois, Catherine Segura i Ukrainka Ludmiła Lozanna.