Triple Jump Thirumaran zdobywa srebro na Mistrzostwach Świata U-20 IAAF |  wiadomości sportowe

Triple Jump Thirumaran zdobywa srebro na Mistrzostwach Świata U-20 IAAF | wiadomości sportowe

Cali (Kolumbia): Hinduski trójskok Silva P Thirumaran poprawił się od swoich najlepszych wyników, aby zdobyć srebro na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce U-20 w piątek.

17-latek zdołał pokonać dystans 16,15 metra i o centymetr wyprzedzić Estończyka Wiktora Morozowa.

Złoty medal powędrował do Jamajczyka Jaydona Heberta, który pobił rekord mistrzowski z wysiłkiem 17,27 metra.

Srebrny skok Thirumarana nastąpił przy jego drugiej próbie.

Tymczasem kobieca drużyna Indii zakwalifikowała się do finału sztafety 4x400m.

Kwartet Sumi, Priya Hapatanahalli Mohan, Rajetha Konga i Ropal osiągnął czas 3:34,18, aby zająć drugie miejsce w trzeciej rundzie i najszybszy w klasyfikacji generalnej.

Mistrz olimpijski w rzucie oszczepem Neeraj Chopra był pierwszym Hindusem, który zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski 2016.

Indyjscy sportowcy zdobyli do tej pory trzy medale w turnieju, wcześniej znanym jako Mistrzostwa Świata Juniorów, w tym srebrny i brązowy.

Na ostatniej edycji w Nairobi w 2021 roku Indie zdobyły trzy medale – dwa srebrne i jeden brązowy.

READ  Trent Crowd, Hawthorne Hawks, Fremantle Dockers, Handel, Luke MacFarlane, Luke Hodge, Sam Mitchell, Essendon Bombers, Protest Mom, zwolniony podcast