Manchester City vs RB Lipsk – Relacja z meczu piłki nożnej – 14 marca 2023 r

Erlinga Hallanda Przeszedł do historii z pięcioma bramkami, w tym hat-trickiem w pierwszej połowie, gdy Manchester City dotarł do ćwierćfinału w zdecydowany sposób, wygrywając 7: 0 z RB Lipsk na stadionie Etihad we wtorek, wygrywając 8: 1 w dwumeczu.

Haaland był w najlepszej formie, kiedy dołączył Lionel Messi Jako jedyny zawodnik, który strzelił pięć goli w meczu pucharowym Ligi Mistrzów i jeden z zaledwie trzech graczy (wraz z Luisem Adriano), który strzelił pięć goli w jakimkolwiek meczu Ligi Mistrzów.

Jego rekordowy wynik sprawił, że Norweg zdobył 39 bramek w tym sezonie i pobił rekord strzelecki w jednym sezonie ustanowiony wcześniej przez Tommy’ego Johnsona w latach 1928-29.

– Stream na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)
Losowanie rundy pucharowej Ligi Mistrzów UEFA: Pełne szczegóły

„To wielka noc. Po pierwsze, jestem dumny z gry w tym turnieju, kocham to. Pięć bramek. Zwycięstwo 7-0 jest wspaniałe,” powiedział.

Dodał: „Moją supermocarstwem jest strzelanie goli. Czy powinienem być szczery? Dzisiaj jest wiele bramek, nie sądziłem. Po prostu próbowałem je zdobyć”. „Wiele z nich jest szybkie w umyśle i próbuje umieścić go tam, gdzie nie ma bramkarza”.

Mecz 1/8 finału był wyrównany po remisie 1:1 w Niemczech, ale mistrzowie Premier League, prowadzeni przez Haalanda, zapewnili Manchesterowi Lipsk szósty sezon z rzędu w ćwierćfinale.

Gdy City dominowało na wczesnych etapach, Haaland wyprowadził gospodarzy na prowadzenie w 22. minucie, kiedy wykorzystał rzut karny po kontrowersyjnej interwencji obrońcy Lipska. Benjamina Henriquesa.

Nieco ponad minutę później, kiedy Lipsk wciąż świecił z rzutu karnego, City miało pełną kontrolę.

Kevina De Bruyne’aJednak wrócił do wyjściowego składu i wrócił do swojej najlepszej formy po kilku przedmeczowych szturchnięciach Pepa Guardioli, który wykonał uderzenie lewą nogą w spód poprzeczki, po czym Haaland podążył za strzałem w niechronioną siatkę.

READ  Oświadczenie Partii Popiołu po upadku Naomi Osaki

Dzięki golowi Haaland stał się najmłodszym (22 lata, 236 dni) i najszybszym (25 meczów), który zdobył 30 bramek w Lidze Mistrzów.

Ale Norweg nie był prawie gotowy.

W ostatniej akcji pierwszej połowy Haaland po raz kolejny zademonstrował swój drapieżny instynkt w Lipsku Amadou Haidara Wybicie piłki z linii bramkowej, ale bezpośrednio przeciwko napastnikowi City Robin Diasgłówka trafiła w inną.

Gol oznaczał, że Haaland dołączył do Messiego jako jedyny zawodnik, który strzelił hat-tricka w pierwszej połowie w meczu pucharowym Ligi Mistrzów i był to jego pierwszy hat-trick w rozgrywkach od czasu debiutu w Salzburgu w 2019 roku.

Ale w drugiej połowie jest jeszcze wiele do zrobienia.

Ilkay Gundogan W 49. minucie, po eleganckiej wymianie zdań z Jacka Grealisha Ale oferta Haalanda została wstrzymana tylko na chwilę.

Jego czwarty i piąty gol padł w 53. i 57. minucie, oba po drapieżnych wykończeniach z bliskiej odległości, kończąc serię pięciu bramek w 57 minut. To szybciej niż Messi (84 minuty) i Luiz Adriano (82 minuty) osiągnęli ten sam wyczyn.

A po kilku sezonach bolesnych porażek w tych rozgrywkach, Haaland zrobił wszystko, co mógł, aby zasugerować, że może zrobić różnicę, aby w końcu zapewnić tytuł Ligi Mistrzów dla niebieskiej połowy Manchesteru.

City wciąż miało czas na wyrównanie swojego rekordowego zwycięstwa w rozgrywkach UEFA, kiedy De Bruyne otrzymał nagrodę za znakomity występ, uderzając niepowstrzymanym uderzeniem w doliczonym czasie gry, dzięki czemu osiągnęli wynik 7:0 i dopełnili nieszczęścia Lipska ponosząc najcięższą porażkę w historii.