Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mark Robinson wzywa do ukarania Alastaira Clarksona grzywną za homofobiczne obelgi Jimmy’ego Webstera, co powiedział, uderzył J. Simpkina, wideo, gorąca wymiana zdań po kwadransie, najnowsze wiadomości

Mark Robinson wzywa do ukarania Alastaira Clarksona grzywną za homofobiczne obelgi Jimmy’ego Webstera, co powiedział, uderzył J. Simpkina, wideo, gorąca wymiana zdań po kwadransie, najnowsze wiadomości

Główny reporter Herald Sun, Mark Robinson, wezwał ligę AFL do ukarania trenera North Melbourne Alastaira Clarksona „wysoką karą” za „niedopuszczalne” obelgi pod adresem Jimmy’ego Webstera.

Clarkson przeprosił Webstera i St. Kildę za nazwanie Webstera „głupcem” w gorącej chwili z udziałem dwóch innych graczy Saints podczas przerwy kwartalnej weekendowego meczu treningowego – wymianę zdań uchwycił Fox Footy – po potężnym uderzeniu Webstera w Jie Simpkina .

W kolumnie w Herald SunRobinson ogłosił, że jeśli Clarkson nie zostanie ukarany „wysoką grzywną”, „AFL mówi wszystkim piłkarzom, że używanie homofobicznego języka jest w porządku – pod warunkiem, że przeprosisz”, błagając Laurę Keane, przewodniczącą AFL, aby „nałożyła kodeks postępowania.

Jedynym miejscem, w którym można na żywo obejrzeć każdy mecz sezonu AFL, jest Fox Footy, dostępny na platformie Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

„Tak jak oczekiwania społeczeństwa wymagają długiego komentarza dla Webstera, tak wśród kontrowersji związanych ze wstrząsem mózgu, społeczeństwo oczekuje, że nie można nazwać kogoś głupcem i nie zostać ukaranym” – napisał Robinson.

„Co za nieprzyzwoita wypowiedź trenera AFL. A jeśli Webster jest gejem, a Clarkson właśnie to ujawnił? A jeśli nie jest gejem, wnioski są szokujące”.

„Dla lidera naszego sportu ważne jest, aby NFL reprezentowała oczekiwania społeczności”.

Główny reporter Herald Sun, Mark Robinson, wezwał ligę AFL do ukarania trenera North Melbourne Alastaira Clarksona „wysoką karą” za „niedopuszczalne” homofobiczne obelgi pod adresem Jamiego Webstera.Źródło: Fox Sports

Robinsona w Fox Footy AFL 360 Rozszerzył swoją historię, mówiąc, że „powinna być” większa kara za czyny Clarksona, a nie tylko zgodzić się na przeprosiny ze strony czterokrotnego trenera Premiership.

„Pomyśl o jakimkolwiek innym ważnym sporcie na świecie, w którym uprawia jedna z największych i najbardziej szanowanych postaci – nawet tego nie powiemy, ale musisz to wiedzieć, znając – ten język, a liga mówi: „W porządku, to dobrze” – powiedział Robinson. „Możesz być homofobem”. AFL 360.

READ  Wallabies v England Game 2: Jak oglądać, bilety, drużyny i więcej | Najnowsze wiadomości o rugby

Clarkson mógłby powiedzieć, że to nie było homofobiczne, ale to homofobiczne słowo. Czy gdyby wygłosił rasistowski komentarz, liga NFL ostro by go potraktowała? Oczywiście, że tak.

„Jaka jest różnica między językiem rasistowskim a homofobicznym? NFL nie może głosić włączenia społecznego i różnorodności i prosić jedną z najważniejszych osobistości w grze, aby w ferworze chwili wyrzuciła to słowo na srebrnej tacy.

„To nie jest wymówka w ferworze chwili, ponieważ jeśli zaczniemy usprawiedliwiać wszystkich, przebaczymy każdemu.

„Uważam, że powinien zostać ukarany grzywną. Inni powiedzieli mi dzisiaj, że należy go zatrzymać”.

Dillon: Nie podawałbym teraz liczby 02:30

rówieśnik AFL 360 Współgospodarz Gerard Whately powiedział, że sprawa jest dwojaka – oprócz rzekomego niewłaściwego języka, którego użyto, interakcja między trenerem a zawodnikiem „zawsze była źle oceniana”, dodając, że „trzeba to połączyć i zażądać działania”.

„Myślę, że w tym przypadku odpowiednia byłaby kara. Nie zawsze jestem zainteresowany nakładaniem kar, ale myślę, że to wydaje się słuszne” – powiedział Whateley.

Po zbadaniu tej sprawy w dalszej części programu dyrektor naczelny AFL, Andrew Dillon, powiedział, że liga nadal bada, co wydarzyło się pomiędzy Clarksonem a zawodnikami St Kilda.

Dillon powiedział, że dopóki liga nie przeprowadzi własnego śledztwa, nie może spekulować na temat możliwych kar.

„Widocznie nie ma dla niego obrony” | 01:08

„Przede wszystkim uważam, że starsi trenerzy lub działacze podchodzący do zawodników w przerwach w grze i tak nie są czymś, co chcielibyśmy oglądać” – zaczął Dillon. AFL 360.

„Kiedy syntetyzujesz to, co zostało zgłoszone, język, który Alastair już przedstawił i powiedział, jest nieodpowiedni. To coś, czego nie lubię i nie potrzebujemy tego w naszej grze.

„Nie chcemy uprzedzać tego procesu, więc dostarczamy wyjaśnień i dajemy Alistairowi możliwość skontaktowania się z nami. Porozmawiamy z St Kildą i kiedy będziemy już mieli wszystkie te informacje, Przyjrzymy się temu i porównamy z naszymi zasadami, a następnie zajmiemy się tym w ten sposób.

READ  Harmonogram Mistrzostw Świata 2022 - grupy, kalendarz, mecze, wsporniki

Dillon dodał, że jeśli okaże się, że doszło do naruszenia kodeksu AFL, trenerzy otrzymają reprymendę, jak wszyscy inni uczestnicy meczu.

„Ostatecznie trzeba przyjrzeć się każdemu incydencie i działaniu w oparciu o fakty” – powiedział szef AFL.

„Teraz przejdziemy przez proces mający na celu poznanie tych faktów przed podjęciem ostatecznej decyzji”.