Marsylia upada po pierwszej porażce. Atakujący błyszczą dla Monako | Sporty

Marsylia przegrała po raz pierwszy w tym sezonie w Ligue 1, kiedy przegrała 3-2 z Lens w ekscytującym meczu w niedzielę.

Dwa gole Dimitri Payeta w pierwszej połowie zremisowały z Marsylią 2:2, ale strzał głową rezerwowego Wesleya Saida wystarczył, by dać Linzowi zwycięstwo i przesunąć go nad Marsylią na drugie miejsce.

Marsylia mogła wyraźnie zająć drugie miejsce po wygranej u siebie. Jednak mając mniej niż 30 minut gry, goście przegrali 2-0 na oszałamiającym Stade Velodrome.

Napastnik Florian Sotoka pokonał bramkarza Pau Lopeza rzutem karnym w 9. minucie, kończąc serię trzech bramek Lopeza z rzędu.

Lopez ponownie stracił własną bramkę w 27. minucie, kiedy polski skrzydłowy Przemysław Frankowski strzelił wspaniałego gola, odcinając prawą flankę i trafiając piłkę w lewy górny róg.

Payet odzyskał różnicę sześć minut po jego strzale, zanim bramkarz Linz Jean-Louis Leica obronił z bliskiej odległości do brazylijskiego pomocnika Gersona.

Ale Payet posłał Lecę w złą stronę z rzutu karnego w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie po faulu napastnika Bamby Denga.

Marsylia dominowała po przerwie, gdy turecki skrzydłowy Cengiz doskonałym strzałem trafił w poprzeczkę, a Dieng obronił kolejną znakomitą główkę Letki.

Wbrew przebiegowi gry Saeed trafił na dośrodkowanie Sotoki na przednim słupku i wyprzedził Lopeza w 71. minucie.

Lens ma dziewięć punktów za liderem Paris St Germain i jeden punkt za trzecią Marsylią, która rozegrała mecz mniej.

W międzyczasie wyniki Monako nadal się poprawiały, gdy podopieczni Niko Kovaca pokonali gospodarzy Clermont 3:1 i wspięli się na ósme miejsce.

Obaj napastnicy, Wissam Ben Yedder i Kevin Volland, zdobyli po jednej bramce. Zastępca Sofiane Diop dodał trzecią pozycję w doliczonym czasie gry, rozpoczynając i kończąc ruch doskonałym bekhendem.

Trzecie zwycięstwo Monako w ośmiu meczach stawiało ich jeden po drugim nad obrońcą tytułu Lille.

READ  Obawia się, że Novak Djokovic może wycofać się z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego, najnowszych wiadomości, aktualizacji i ulubionych

Rookie Clermont stracił sześć bramek w porażce w środku tygodnia z Rennes, ale odpowiedział strzeleniem gola w siódmej minucie przez napastnika Mohameda Bayo, który był najlepszym strzelcem drugiej ligi z Clermontem w zeszłym sezonie.

Ben Yedder był najlepszym strzelcem Monako w zeszłym sezonie z 20 golami w lidze. Wyrównał w połowie pierwszej połowy.

Pomocnik Josef Fofana wyglądał na wściekłego po zmianie w 37 minucie, kiedy zdjął koszulkę i wszedł do tunelu, nie patrząc na Kovaca.

Bayo zbliżył się do rzutu na chwilę przed końcem pierwszej połowy. Niedługo potem Monako strzeliło gola przez niemieckiego napastnika Volanda, który strzelił dwa gole w lidze po 17 golach w zeszłym sezonie.

Brazylijski lewy obrońca Caio Henrique strzelił dwa gole dla Monako.

Inne mecze

Po krótkiej porażce w doliczonym czasie gry z Paris Saint-Germain w środku tygodnia, Metz wygrał swój pierwszy mecz w sezonie, wygrywając 2:1 z Brest.

Zmiennik Hugo Eketek strzelił trzy gole w trzech meczach z Reims. 19-letni skrzydłowy zszedł z ławki w drugiej połowie, aby zdobyć dwa gole w wygranym 3:1 meczu u siebie z Nantes.

Rookie Troyes zremisował u siebie 1:1 z Angers, zajmującym piąte miejsce, które potrzebowało kolejnej kary ze strony weterana pomocy Thomasa Manganiego, aby zdobyć punkt.

Napastnik Gaetan Laborde strzelił swojego drugiego gola w zremisowanym 1:1 meczu Rennes z Bordeaux.

W sobotę Paris Saint-Germain odniósł ósme zwycięstwo z rzędu, pokonując u siebie Montpellier 2:0.