Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Masdar podpisuje umowę na budowę największej w Gruzji elektrowni słonecznej na skalę przemysłową

Starsi urzędnicy Masdar i Funduszu podczas ceremonii podpisania.

Masdar, jedna z wiodących światowych firm zajmujących się energią odnawialną, podpisała umowę z Georgian Energy Development Fund (GEDF) na opracowanie projektu fotowoltaiki (PV) w kraju o mocy do 100 megawatów (MW). Projekt, który zostanie opracowany wspólnie z GEDF, będzie największą elektrownią słoneczną w Gruzji.

Umowa Wspólnego Rozwoju (JDA) została podpisana w obecności dr Thani bin Ahmed Al Zeyoudi, Ministra Stanu ds. Handlu Zagranicznego oraz Natila Tirnava, Minister Gospodarki i Zrównoważonego Rozwoju Gruzji, podczas ceremonii, która odbyła się wczoraj w Pawilonie Przywództwa . Na targach w Dubaju. Umowę dotyczącą rozwoju projektu JDA podpisali Mohamed Jamil Al Ramahi, dyrektor generalny Masdar i Georgy Chikovani, dyrektor generalny funduszu.

George Chikovani, dyrektor generalny GEDF, powiedział: „Gruzja energicznie podąża swoją drogą i zgodnie ze strategią kraju kontynuuje wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Umowa ta ma na celu opracowanie projektu energii słonecznej z jedną z wiodących światowych firm w energetyki odnawialnej, jest warunkiem osiągnięcia odpowiednich celów i zadań.Priorytet polityki energetycznej rządu.Rozwój podobnych projektów zwiększy bezpieczeństwo energetyczne Gruzji, przyczyni się do dywersyfikacji źródeł energii oraz zwiększy udział energii odnawialnej w miks energetyczny”.

Mohamed Jamil Al Ramahi, dyrektor generalny Masdar, powiedział: „To historyczne porozumienie wesprze wysiłki Gruzji na rzecz dywersyfikacji energii i pozytywnie przyczyni się do działań na rzecz klimatu. Jako światowy lider w dziedzinie energii odnawialnej, realizujący projekty w prawie 40 krajach, czekamy na współpracę z Georgia Energy Development Fund i rządem Gruzji w sprawie większych możliwości w zakresie energii odnawialnej i wykorzysta nasze doświadczenie, aby wesprzeć rozwój gospodarczy kraju”.

Masdar i Fundusz Energii Odnawialnej będą wspólnie rozwijać projekt, który jest realizowany w ramach większej umowy ramowej podpisanej w tym roku z Globalnym Funduszem Energii Odnawialnej na rozwój projektów energii odnawialnej w kraju euroazjatyckim. GEDF jest spółką akcyjną, założoną przez Ministerstwo Gospodarki i Zrównoważonego Rozwoju, w 100% należącą do państwa. Gruzja, która do wytwarzania energii elektrycznej opiera się głównie na energii wodnej, chce zwiększyć swoje bezpieczeństwo energetyczne i zdywersyfikować swój koszyk energetyczny.

READ  Musisz ponownie odwiedzić wybór technologii

Masdar Renewable Energy Company z siedzibą w Abu Zabi rozwija marketing i rozpowszechnianie energii odnawialnej, zrównoważony rozwój miast i czyste technologie, aby sprostać globalnym wyzwaniom zrównoważonego rozwoju.

Naszą misją, będącą w całości własnością Mubadala Investment Company, strategicznej firmy inwestycyjnej rządu Abu Zabi, jest pomoc w utrzymaniu wiodącej pozycji ZEA w globalnym sektorze energetycznym, przy jednoczesnym wspieraniu dywersyfikacji ich gospodarki i źródeł energii z korzyścią dla przyszłych pokoleń. .

Obecnie Masdar jest aktywny w ponad 30 krajach, w tym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Jordanii, Arabii Saudyjskiej, Mauretanii, Egipcie, Maroku, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Australii, Hiszpanii, Serbii, Indiach, Indonezji, Uzbekistanie i wielu innych.

Na początku tego miesiąca Masdar, jedna z wiodących światowych firm zajmujących się energią odnawialną, oraz Taaleri SolarWind II Fund, który inwestuje w aktywa wiatrowe i słoneczne na skalę przemysłową, uroczyście zainaugurowali wspólne farmy wiatrowe w Polsce.

Uroczyste otwarcie farm wiatrowych Mława i Grajewo odbyło się w Pawilonie Polskim w Dubai Exhibition Centre, w ramach polskich obchodów Narodowego Dnia Honoru na Expo 2020 Dubai. W wydarzeniu wzięli udział Peter Ramsey, dyrektor generalny Talley Group, Niall Hannigan, dyrektor finansowy Masdar i Jacob Sławek, chargé d’affairs w ambasadzie RP, wraz z innymi wyższymi menedżerami i urzędnikami.

W styczniu Masdar Fund i Taaleri SolarWind II ogłosiły, że nabyły 50 proc. udziałów w obu projektach, co oznacza ich pierwszą inwestycję na polskim rynku energii odnawialnej. Farma wiatrowa Mława o mocy 37,4 MW zlokalizowana jest w województwie mazowieckim w północnej Polsce, natomiast projekt Grajewo o mocy 14 MW, obejmujący dwie farmy wiatrowe, zlokalizowany jest w województwie podlaskim, na północnym wschodzie. Łącznie projekty produkują wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby zaopatrzyć prawie 90 000 gospodarstw domowych w Polsce, równoważąc 146 000 ton dwutlenku węgla każdego roku.

Niall Hannigan, dyrektor finansowy Masdar, powiedział: „To wydarzenie jest kamieniem milowym na drodze Polski do energii odnawialnej i pokazuje zaangażowanie Masdar w realizację celów działań na rzecz klimatu kraju. Z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie naszej obecności w polskim sektorze energii odnawialnej i wzmocnienie naszego strategicznego partnerstwa z Taaleri Energia poprzez nasz projekt. Abonent, Masdar Taaleri Generation (MTG).”

READ  Cena benzyny w Perth ma pobić rekordy w związku z niepewnością na Ukrainie i popytem wywołanym przez koronawirusa

„Ta inwestycja w polską energetykę wiatrową jest wspierana rosnącym zapotrzebowaniem na czystą energię oraz połączeniem programu CFD z dostępnością umów franczyzowych na polskim rynku. To także pokazuje wartość naszego joint venture z Masdarem – powiedział Kai Rintala, dyrektor zarządzający Taaleri Energia.