Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Melbourne Aukcje: Udział inwestorów w rynku spada po tym, jak oświadczenie dotyczące nieruchomości mieszkaniowych uderzyło w ich zdolność do podnoszenia czynszów

Melbourne Aukcje: Udział inwestorów w rynku spada po tym, jak oświadczenie dotyczące nieruchomości mieszkaniowych uderzyło w ich zdolność do podnoszenia czynszów

27 Lillian Street, Pauline, została sprzedana pod młotkiem za pośrednictwem Barry Factory.


Victoria otrzymała olśniewający sukces za jeden z najbardziej pracowitych startów wiosennego sezonu sprzedaży w historii, a kupujący będą mogli mieć więcej opcji w przyszłości.

Liczby PropTrack wykazały początkowy wskaźnik usuwania wynoszący 70 procent z 672 zgłoszonych wyników.

Jednak największa agencja nieruchomości w stanie wskazała na wczesne dane sugerujące, że inwestorzy już wycofują się z zakupu domów w tym stanie po tym, jak w opublikowanym w tym tygodniu stanowym oświadczeniu dotyczącym mieszkań zamrożono czynsze na dwa lata.

Powiązany: Jak Australijczycy zarabiają mniej niż 27 000 dolarów rocznie na zakup domów

Blog o aukcjach nieruchomości: transmisje na żywo i ciągłe aktualizacje z rynku aukcyjnego w Melbourne

Przedmieścia Wiktorii za milion dolarów ze zniżką: gdzie kupić dom za milion dolarów ze zniżką

Oświadczenie zabrania wynajmującym podwyższania czynszów, jeżeli najemca otrzyma wypowiedzenie pod koniec pierwszego roku najmu, co w praktyce uniemożliwia inwestorom uregulowanie rosnących kosztów przez dwa lata, chyba że najemca opuści lokal dobrowolnie lub zgodzi się na wyższą kwotę. Premia.

Wczorajsze dane Ray White Auction pokazały, że inwestorzy reprezentowali 11,3 procent z 62 sprzedaży, podczas których agenci odnotowali zamiary zakupu domu w zeszłym tygodniu.

Jednak udział inwestorów w ciągu ostatnich 30 dni był wyższy i wyniósł 14,5 procent z 422 wyników.

9 Maxwell Street, Northcote – w przypadku Herald Sun Properties

Budynek przy ulicy Maxwell Street 9 w Northcote znalazł się wśród najlepszych wyników weekendowych aukcji, sprzedając go za 2,481 mln dolarów.


Dyrektor generalny Ray White Victoria, Stephen Dolenz, powiedział, że choć do potwierdzenia tej zmiany potrzebne będą dane z kolejnych dwóch lub trzech tygodni, liczby i inne dowody sugerują, że oświadczenie dotyczące nieruchomości mieszkaniowych „z pewnością było w głowach inwestorów”.

Mimo to Dolenz powiedział, że rynek mieszkaniowy Wiktorii jest obecnie silniejszy, niż się spodziewał po jednej z najbardziej pracowitych wiosny w historii stanu.

READ  Japoński targ Mitsuki otwiera się na Manhattan Street

„Bazując na wolumenie, jaki uzyskaliśmy, wyniki są lepsze, niż się spodziewałem” – powiedział.

W ciągu ostatnich pięciu tygodni w Wiktorii regularnie odbywały się sobotnie wyprzedaże, a ponad 1000 domów miało pójść pod młotek, co obejmuje rekordowy początek września.

56 Olupna Road, Ormond – w przypadku Herald Sun Properties

56 Ulupna Road w Ormond również osiągnęła wielomilionową sprzedaż, co było jednym z największych wyników tygodnia.


Dyrektor naczelny Barry Plant, Mike McCarthy, przyznał pierwszemu miesiącowi wiosennego rynku ocenę B+ przed tradycyjnym zamknięciem przyszłotygodniowego wielkiego finału AFL, a dane PropTrack pokazują mniej niż 240 aukcji w całym stanie – większość z nich przed sobotą lub niedzielą.

„Jak dotąd wszystko było dobrze” – powiedział McCarthy.

„Co jest świetne, biorąc pod uwagę wiele spekulacji na temat rynku mieszkaniowego Wiktorii, z których nie wszystkie są pozytywne, zwłaszcza jeśli chodzi o nieruchomości na wynajem”.

Dane aukcyjne Victoria Real Estate Institute wykazały, że w ciągu ubiegłych pięciu tygodni odbywało się ponad 1000 aukcji tygodniowo, a prezes Andrew Meehan powiedział, że nabywcy domów powinni spodziewać się ich wznowienia w przyszłym tygodniu.

37 Kenilworth PD, Ivanhoe – w przypadku Herald Sun Properties

37. Kenilworth Pde, Ivanhoe, była piątą najdroższą aukcją dnia, a jej wynik wyniósł 2 miliony dolarów.


„Wszyscy robią sobie przerwę w przyszłym tygodniu, ale przygotowują się na październik i listopad i wygląda na to, że liczby nadal będą duże” – powiedział Meehan.

Jarrod McCabe, prezes Wakelin Property Advisory, poszedł dalej, przewidując, że liczba aukcji będzie nadal rosła do października, zanim osiągnie szczyt w największym tygodniu aukcyjnym w roku przypadającym na 28 października.

„Poprzedza Puchar Melbourne i jest to także jeden z niewielu weekendów, w których w środku kampanii można mieć cztery tygodnie bez wakacji szkolnych lub święta państwowego” – powiedział McCabe.

„I myślę, że może to potrwać także do grudnia tego roku”.

READ  Kupujący Woolworths zły na samoobsługowy ekran darowizn

więcej: Najtańsze przedmieścia Melbourne do kupienia dla nabywców pierwszych domów, aby uniknąć kryzysu związanego z wynajmem

Carlton: Dawna fabryka krawatów, wpisana na listę dziedzictwa kulturowego, oznaczona graffiti, może zostać sprzedana za ponad 2,7 miliona dolarów

Yarraville: Asystent trenera Carltona, Ashley Hansen, wraca do domu, do popularnego miejsca w lidze AFL