Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Microsoft bardzo utrudnia zwrot kosztów, mówią pracownicy • Rejestr

Gdy Microsoft wznosi toast za kolejną czwartą rosnących zysków, Regu nie mogę się powstrzymać od zastanawiania się, czy wynik końcowy jest kiedykolwiek tak delikatnie wspierany przez coś, co wydaje się nękać jego personel: trudności z odzyskaniem wydatków.

Jeffrey Snover, Microsoft Technical Fellow, uwielbiany przez administratorów PowerShell i akcjonariuszy takich jak Azure Stack, rozpoczął wczorajszą noc, publikując drobiazgi w tym najbardziej mierzonym miejscu – Twitterze.

Tytułem wyjaśnienia, powiedział Snover Rejestr „Jestem po prostu kiepski w przestrzeganiu instrukcji, więc jestem pewien, że odgrywam tutaj dużą rolę”.

Zwykle ma administratora, który nawiguje po systemach Redmond, „ponieważ”, powiedział, „jestem do niczego w robieniu tych rzeczy”.

Znamy to uczucie.

Wkrótce dołączyli do niego koledzy z firmy Microsoft w długim wątku opłakującym nawyki związane z aplikacjami liczarki fasoli, które zbyt często wydają się być zaprojektowane tak, aby hamować, a nie pomagać w rozliczaniu kosztów pracy. Skarga aż nazbyt znana w świecie korporacji; Microsoft z pewnością nie jest osamotniony w narzucaniu systemów wewnętrznych pracownikom, którzy zdają się niemal czerpać radość ze swojej tępości.

Z drugiej strony jesteśmy trochę zaskoczeni, że Snover po prostu nie zautomatyzował tego. Jeśli architekt środowiska Windows PowerShell nie może stworzyć skryptu, aby zaspokoić kaprysy kont, to jaka jest nadzieja dla reszty z nas?

„Chciałbym, żeby wszystko miało interfejs PowerShell”, powiedział Snover, „ale myślę, że nie pomogłoby to większości ludzi w wydatkach”.

Och, nie wiemy. Niektóre systemy, z którymi się zmagaliśmy, sprawiają, że pisanie własnego polecenia cmdlet wygląda jak iteracja „Witaj świecie!” w TI BASIC.

READ  Plan dotyczący „super hubu” stacji kolejowej Sunshine zostanie złagodzony

Inne plakaty stwierdzały oczywistość – jak to możliwe, że gigant oprogramowania, taki jak Microsoft, wydaje się nie być w stanie wewnętrznie dobrze opanować podstaw? Cynik może zakładać, że jakość emisji Microsoftu jest czasami słaba, a ponieważ słynie z tego, że lubi przeżuwać własne testy testowe, pracownicy będą mieli taką samą radość, jak administrator, który musiał łatać łatkę, ponieważ ktoś zapomniał, że Hyper-V jest czymś. . Tylko za pośrednictwem roszczenia o zwrot kosztów.

„Wygląda na to”, powiedział nam Snover, „mój czas jest naprawdę zły, ponieważ firma ma za chwilę wprowadzić nowe narzędzie do wydatków”.

Mimo to Microsoft nie jest sam. Ten hack dobrze pamięta bycie za korporacyjnymi barykadami i granie w grę „wybierz centrum kosztów” na systemie, który nie chciał działać na czymkolwiek innym niż Internet Explorer 8. Szczęśliwe dni.

Czy to tylko my i Snover? Być może poświęć trochę satysfakcji, wiedząc, że nawet jeśli wyniki finansowe Microsoftu są znacznie wyższe, zadowolenie z niektórych jego wewnętrznych systemów wydaje się być znacznie gorsze.

Aha, i zostaw nam komentarz na temat bizantyjskich metod, które zastosowali twoi liczni fasoli, aby uniknąć kaszlu na tę późną nocną pizzę. ®