Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Microsoft i Lightsource BP łączą siły, aby dokonać przełomu w energetyce słonecznej w Polsce

Microsoft i Lightsource BP łączą siły, aby dokonać przełomu w energetyce słonecznej w Polsce

Anteny słoneczne Briar Creek

Stanowiąc pionierskie posunięcie dla obu firm, Lightsource BP i Microsoft podpisały przełomową umowę zakupu energii słonecznej (PPA) w Polsce, zaznaczając tym samym swoje inauguracyjne przedsięwzięcie w zakresie energii odnawialnej w tym kraju.

Polska, znana z wysokoemisyjnych sieci elektroenergetycznych w Unii Europejskiej, dąży do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Nowo zawarta długoterminowa umowa zakupu energii ułatwi dostarczanie do polskiej sieci bezemisyjnej energii elektrycznej z projektu fotowoltaicznego o mocy 40 MW. Ta ważna umowa wpisuje się również w ambitny cel Microsoftu, jakim jest pozyskiwanie 100% energii ze źródeł odnawialnych do 2025 roku.

Karin Boutonnat, dyrektor generalna Lightsource BP na Europę i region Azji i Pacyfiku, podkreśliła kluczową rolę energii słonecznej w transformacji energetycznej w Polsce, komentując: „Energia słoneczna odgrywa dużą rolę w transformacji energetycznej w Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat, odkąd Lightsource BP rozpoczął działalność w Polsce , nasz zespół zbudował znaczący rurociąg energii słonecznej o mocy 2,5 GW. Ta umowa z firmą Microsoft stanowi plan przyszłości Polski w zakresie odnawialnych źródeł energii i wspiera nasz cel, jakim jest wspieranie dekarbonizacji rozwijającej się polskiej gospodarki.

„W miarę jak nasza działalność Microsoft Azure rozszerza się na nowe regiony, z przyjemnością podpisujemy naszą pierwszą umowę z Lightsource BP, której celem jest dekarbonizacja polskiej sieci energetycznej i wywiązanie się z naszego zobowiązania do osiągnięcia ujemnej emisji dwutlenku węgla do 2030 roku.

READ  Pracownicy Bell & Brio skarżą się na opóźnienia w wypłatach i brak emerytury przeciwko prezesowi Markowi Richardsonowi