Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Miliarder Bitcoin, Mircea Popescu, umiera w wieku 41 lat

Tajemnica owiana jest losem miliardera bitcoinów Merci Popescu wśród doniesień, że utonął u wybrzeży Kostaryki.

Szeroko relacjonowana śmierć kontrowersyjnego inwestora podsyciła spekulacje na temat tego, co stanie się z jego fortuną w bitcoinach – której wartość szacuje się na ponad 2 miliardy dolarów (2,7 miliarda dolarów).

Według lokalizacji Teletica41-letni Roman Popescu utonął po kąpieli o 8:30 w kurorcie Playa Hermosa, znanym jako miejsce surferów ze względu na ogromne fale.

Popescu jest znany z prowadzenia bloga o Bitcoin i innych kryptowalutach na wielu platformach i forach.

Ale jego wypowiedzi były często potępiane jako faszystowskie, rasistowskie i seksistowskie.

Związane z: Mężczyzna zaprzecza zarzutom kradzieży bitcoinów o wartości 4,75 miliarda dolarów

Był również uważany przez wielu za jednego z największych pojedynczych posiadaczy Bitcoina, z niezależny Jego majątek szacuje się na ponad 1,4 miliarda funtów szterlingów.

Ale niepotwierdzone plotki krążące w Internecie mówią, że jego rodzina nie ma dostępu do jego adresów Bitcoin, ponieważ rzekomo posiada 1 milion bitcoinów.

Jeśli miliarder nie zapewni innym dostępu do swoich portfeli, tokeny te mogą zostać utracone na zawsze.

Pojawia się tuż po śmierci potentata oprogramowania Johna McAfee, który został znaleziony martwy w zeszłym tygodniu w celi więziennej w Barcelonie. Ogromne kwoty związane w kryptowalucie.

„Wygląda na to, że wraz ze śmiercią Mircea Popescu i Johna McAfee znaczna ilość BTC może zostać utracona na zawsze” – powiedział Alexander Mardar, analityk Crypto Briefing Research.

Były redaktor naczelny CoinDesk, Pete Rizzo, powiedział, że Popescu był również przeciwnikiem innych znaczących osób we wczesnych latach Bitcoina.

Po doniesieniach o jego śmierci, pan Rizzo napisał na Twitterze: „Mircea przetrwa jako jedna z najbardziej zniekształconych postaci Bitcoina i jeden z niekwestionowanych największych filozofów Bitcoina”.

Ta historia pierwotnie się pojawiła słońce Jest reprodukowany tutaj za zgodą

READ  Serwis Canva jest wyceniany na 54,5 miliarda dolarów, ponieważ Melanie Perkins i Cliff Obrecht przekazują miliardy na cele charytatywne