Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mistrzostwa Świata Juniorów: Indyjscy strzelcy zdobywają cztery złote medale | Więcej wiadomości sportowych

NEW DELHI (Reuters) – Indyjscy strzelcy nadal dominowali na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Suhl w Niemczech, zdobywając w piątek kolejne cztery złote medale w drużynach kobiet i mężczyzn w drużynach karabinów pneumatycznych i pistoletów.
Obecny wynik Indii to 14 medali, z których osiem jest złotych, a sześć srebrnych. Australia, Francja, Polska i Bułgaria zdobyły pozostałe cztery złote medale na wystawie.
Pęd Indii do złota rozpoczął się w piątek, kiedy trio Rudrinks Patel, Parth Makhija i Umamahesh Madinini pokonało Hiszpanów Jesusa Oviedo, Adriana Diaza i Jorge Esteveza 16-8 w meczu o złoty medal.
Był to drugi złoty medal zarówno dla Rudranksa, jak i Bartha, którzy wcześniej wygrali odpowiednio męską wiatrówkę 10 m i mieszaną karabinek drużynowy.
Potem przyszedł 10-metrowy młodszy zespół pistoletów pneumatycznych, składający się z Manu Bhakira, Palaka i Isha Singha, którzy prześcignęli Gruzinów Salome Prudyashvili, Maryam Abramishvili i Mariami Prudyashvili tym samym przewagą 16-8.
Kobiecy zespół wiatrówek składający się z Aryi Porsche, Zeny Khity i Ramity pokonał koreańskie trio Yeeun AN, Eunji Kwon i Jeongin Jang 17-9 w dogrywce o tytuł, co dało Indiom trzeci złoty medal tego dnia.
Wreszcie męska drużyna pistoletów pneumatycznych składająca się z Saurabha Choudhury’ego, Shivy Narwala i Sarabjota Singha pokonała Muhammada Kamalova z Uzbekistanu, Vijamina Nikitina i Umidbka Komolbekova 17-9, zdobywając czwarte złoto w Indiach tego dnia.
Indie osiągnęły również etap złotego medalu w rozgrywkach drużynowych mężczyzn i kobiet, zapewniając sobie zebranie co najmniej dwóch kolejnych srebrnych medali.
Chardol Fehan, Arya Vanch Tyagi i Vivan Kapoor zmierzą się dziś z amerykańskim trio Patricka Thompsona, Ernesta Carvalho i Christiana Kotza o tytuł juniorów męskich tag teamów.
Następnie Indie zmierzą się z Preti Rajak, Sabirą Harris i Bhavyą Tripathi, włoskim trio Marica Patera, Sophia Guri i Sofia Litam w konkursie o złoty medal w drużynie traperów kobiet.