Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Należąca do Chin wyspa South Molle została wystawiona na sprzedaż po porzuceniu planów dotyczących ośrodka

Należąca do Chin wyspa South Molle została wystawiona na sprzedaż po porzuceniu planów dotyczących ośrodka

Jeśli szukałeś kawałka raju na Wyspach Whitsunday w Queensland, teraz masz szansę go zdobyć.

Jedynym haczykiem jest to, że będziesz potrzebować 30 milionów dolarów. Jest to cena wywoławcza za wyspę South Molle, którą China Capital Investment Group wystawiła na sprzedaż.

Firma z Szanghaju kupiła wyspę South Molle w 2019 roku za 25 milionów dolarów i zainwestowała dodatkowe 10 milionów dolarów w modernizację nabrzeża. Wyspa została poważnie zniszczona przez huragan Debbie w 2017 r. i od tego czasu pozostaje nietknięta, a pokoje w ośrodku są w opłakanym stanie, a infrastruktura jest w ruinie.

Planowano przekształcenie wyspy w pięciogwiazdkowy kurort turystyczny na światowym poziomie, ale plany te nie zostały zrealizowane.

Przesyłka ekspresowa Stwierdziła, że ​​cena wywoławcza South Molle Island wynosi około 30 milionów dolarów, a sprzedaż odbywa się za pośrednictwem agentów CBRE.

Wyspa położona jest około 5 km na wschód od plaży Airlie i obejmuje około 28 hektarów terenu przy plaży oraz centrum wyspy z działkami dzierżawionymi na stałe i długoterminowo.

China Capital postrzegało zakup South Molle jako szansę na rozszerzenie swojej obecności na Wyspach Whitsunday, ale obecnie stara się ograniczyć straty i sprzedać.

Wyspa została założona w 1937 roku i była domem dla ośrodka wypoczynkowego z 200 pokojami oraz pola golfowego z dziewięcioma dołkami. Lista sprzedaży była zgodna z ostatnim trendem transakcji na wyspie Whitsunday, gdzie Lindeman Island, Dunk Island, Lizard Island, Long Island i Hook Island sprzedano w ciągu ostatnich dwóch lat.

Sprzedaż wyspy South Molle jest postrzegana jako szansa dla China Capital na ponowne zainwestowanie swojego kapitału w inne przedsięwzięcia biznesowe i ulepszenie swoich obiektów w kurorcie Daydream Island na Rafie Koralowej.

Obszar Whitsunday wykazał się odpornością na rynku turystycznym pomimo załamania podczas pandemii i według wskaźnika zaufania do turystyki został uznany za drugi najpopularniejszy cel turystyczny na świecie w 2022 r.

READ  PLL LOT ogłaszają plany bezpośredniego lotu do Dubaju

Zakończenie kampanii South Molle „Wyrażenie zainteresowania” zaplanowano na 28 września.

Przeczytaj powiązane tematy:Brisbane, Chiny