Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W hotelu Hilton wynajmowana jest ciężarówka zaparkowana za 350 dolarów tygodniowo, co podkreśla kryzys mieszkaniowy w Perth

W hotelu Hilton wynajmowana jest ciężarówka zaparkowana za 350 dolarów tygodniowo, co podkreśla kryzys mieszkaniowy w Perth

Dziwna „własność”. Reklama na Gumtree Najemcom oferuje się furgonetkę zaparkowaną na podjeździe hotelu Hilton jako zakwaterowanie za 350 dolarów tygodniowo, co po raz kolejny podkreśla rosnący kryzys czynszowy w Perth.

W ogłoszeniu opublikowanym na Gumtree 9 sierpnia Ford Transit z 1999 r. jest wymieniany jako „kamper na miejscu” do wynajęcia dla czteroosobowej rodziny.

Ogłoszenie, określane jako „prywatna nieruchomość do wynajęcia” i „nie do kierowania”, wyszczególnia długą listę udogodnień dostępnych w furgonetce, w tym; Pełne centralne ogrzewanie, płyta gazowa, łóżko trzy czwarte, instalacja ciepłej wody, przenośna toaleta i wiele innych.

ikona aparatuDziwna reklama „nieruchomości” na Gumtree oferuje najemcom furgonetkę zaparkowaną na podjeździe hotelu Hilton jako zakwaterowanie za 350 dolarów tygodniowo, co po raz kolejny uwypukla narastający kryzys czynszów w Perth. kredyt: dostarczone

Chociaż w ogłoszeniu jest napisane, że w ciężarówce „wygodnie spaną cztery osoby”, zdjęcia przedstawiają tylko jedno w pełni rozłożone łóżko ze śpiworem, ręcznikami i kostką mydła na górze.

Opisana jako „łatwa do opróżnienia i czyszczenia” (ale nie określono, gdzie i w jaki sposób usuwane są odpady), „przenośna toaleta” wydaje się być prowizoryczną toaletą kubełkową Banningsa, przez którą biegnie rura.

Inne zdjęcia pokazują więcej wnętrza furgonetki, wraz z kuchenką mikrofalową, czajnikiem, płytą kuchenną i lodówką Waeco.

Również w menu vana „najemca” oferuje przyszłemu najemcy możliwe udogodnienia, jeśli zajdzie taka potrzeba, w tym toster i radio/budzik, a także tygodniowy dostęp do pralki w środku.

Zakończyli listę słowami: „Dziękuję za przeczytanie do końca i mam nadzieję, że w pewnym momencie będę mógł pomóc osobie lub rodzinie w potrzebie, nawet jeśli będzie to tylko na krótki lub długi czas”.

ikona aparatuWspomniana w wykazie „toaleta przenośna” nie określa, w jaki sposób i gdzie odpady będą usuwane. kredyt: dostarczone.

Czynsz, obecnie wynoszący 350 dolarów tygodniowo, podkreśla presję wynikającą z niedawnego wzrostu kosztów utrzymania i gwałtownie rosnących cen wynajmu nieruchomości w Perth.

READ  Costco zostało skrytykowane za dostarczanie rybakowi „nieustannego strumienia mieszkańców Sydney”

Z raportu PropTrack Market Insight opublikowanego w lipcu wynika, że ​​czynsze w Perth wzrosły obecnie o 15,6 procent rok do roku, osiągając średnio 520 dolarów tygodniowo we wszystkich rezydencjach.

A przy wskaźniku pustostanów do wynajęcia w całym Perth wynoszącym 0,9% – według REIWA wskaźnik zrównoważony wynosi od 2,5 do 3,5% – kryzys mieszkaniowy sprawia, że ​​wiele osób ma trudności nie tylko z opłaceniem czynszu, ale także ze znalezieniem i zachowaj odpowiednie mieszkanie. Zakwaterowanie.

ikona aparatuWnętrze ciężarówki jest wymienione na Gumtree. kredyt: dostarczone
ikona aparatuNa liście widać tylko jedno łóżko, na którym leży śpiwór, ręczniki, mydło w kostce i inne udogodnienia. kredyt: dostarczone

W odpowiedzi na niedobór mieszkań w kraju i wezwania do zamrożenia czynszów premier Anthony Albanese ogłosił w środę w całej Australii nowy program mieszkaniowy o wartości 3,5 miliarda dolarów, który zapewni stanom bodziec pieniężny w wysokości 15 000 dolarów na dom.

Mamy nadzieję, że dodatkowe finansowanie pomoże najemcom w Australii (i Perth) wrócić na właściwe tory i przenieść się do mniej stresującego środowiska mieszkaniowego.