Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nathan Lyon poprowadził Australię do zwycięstwa, gdy Nowa Zelandia upadła w pierwszym teście |  Australijska drużyna krykieta

Nathan Lyon poprowadził Australię do zwycięstwa, gdy Nowa Zelandia upadła w pierwszym teście | Australijska drużyna krykieta

Nathan Lyon zapewnił Australii zwycięstwo w pierwszym teście i utrzymał Puchar Trans-Tasmana, a Nowa Zelandia przegrywała w drugiej rundzie w Basin Reserve.

Australia wygrała test różnicą 172 runów w konkursie, który prawdopodobnie zostanie zapamiętany dzięki 174. rundom bez porażki Camerona Greena, co jest wyjątkowym występem, gdy młodzieniec chce umocnić swoje miejsce na czwartym miejscu.

Green był jedynym człowiekiem, który był w stanie przetrwać stulecie w Wellingtonie, podczas gdy australijski atak pod wodzą Lyonu zdusił Nową Zelandię na jej własnym terenie.

Rozpoczynając dzień 4 przy kursie 111-3 i goniąc za wynikiem 0,369, drużyna Black Caps potwierdziła, że ​​może mieć najlepszy w historii pościg w czwartej rundzie – nawet jeśli szanse byłyby przeciwne.

Zamiast tego upadli, przegrywając 85-7, gdy Lyon zanotował swój czwarty test z 10 bramkami, kończąc drugą połowę wynikiem 6-65.

Wynik był jasny od chwili, gdy Lyon zamienił Vance’a Enda na rzucenie piłki pod wiatr.

36-latek pochłonął trzy ofiary w pierwszych 10 podaniach, zaczynając od kluczowej furtki Rachina Ravindry.

Ravindra rozpoczął karierę w wieku 56 lat, a fani mieli nadzieję na buntownicze stulecie, które potwierdzi jego status wschodzącej gwiazdy Nowej Zelandii i przybliży jego zespół do pierwszego od 31 lat zwycięstwa w teście u siebie z Australią.

Wytrzymał zaledwie siedem piłek w meczu z Lyonem, po czym wpadł w dobrze zastawioną australijską pułapkę, chcąc podać szeroko i krótko, ale w pewnym momencie skierował swój strzał do Greena i wyszedł na 59.

Lyon ponownie uderzył trzy piłki później, odrzucając nowego odbijającego Toma Blundella (kaczka) w taki sam sposób, jak w pierwszych rundach – próbując odbić piłkę nogą od swoich ochraniaczy, ale został złapany obok wewnętrznej krawędzi.

W następnym meczu Lyon zaliczył 24. pięć bramek w swojej karierze – przed 23 Dennisem Lillee – po zwodowaniu Glenna Phillipsa w locie i zatrzymując niebezpiecznego Kiwi z przodu, gdy ten próbował bronić szybszej piłki.

READ  „Co za idiota”: Lionel Messi rozmawia o odcinku Pucharu Świata z holenderskim menadżerem Louisem van Gaalem

Z odsłoniętym ogonem drużyna Black Caps wydawała się nie mieć ochoty na kręcenie się w pobliżu, ponieważ Scott Coughlin (26), Matt Henry (14) i Tim Southee (7) zostali odrzuceni, gdy próbowali zdobyć bramkę.

Will O'Rourke, który w sobotę został wycofany z gry w kręgle z powodu naciągnięcia ścięgna podkolanowego, wyszedł, aby odbić i patrzył, jak Darryl Mitchell (38) spada po ostatnią bramkę, złapany i rzucony przez Hazlewooda.

Pomiń poprzednią promocję newslettera

Mecz zakończył się drugiego dnia, kiedy Green i Hazlewood wspólnie zdobyli 116 punktów za dziesiątą bramkę, co dało Australii 383 punkty, zanim Nowa Zelandia odpadła tego popołudnia za 179 punktów.

Spośród zawodników Black Cap szczególnie dwóch zasługuje na uznanie: Glenn Phillips – za swoje 71 inningów w pierwszej rundzie i najlepszy obrót w swojej karierze z piłką, zdobywając 5-45, podczas gdy Australia zdobyła zaledwie 164 inningi w drugiej rundzie – oraz tempomat Matt Henry, który zajął 5-70 i 3-36.

Ponieważ napięty harmonogram międzynarodowych zawodów pozwala tylko na rozegranie serii dwóch testów, zwycięstwo Australii oznacza, że ​​nie może przegrać serii i zachowa Puchar Trans-Tasmana.

Ponieważ kolejne testy Nowej Zelandii z ich największym rywalem zaplanowano dopiero na lato 2026–2027, kontrola Australii nad tym sztućcem przedłuży się do czwartej dekady.

Zespół Black Caps nie sięgnął po puchar od 1994 roku i od tego czasu przeszli trudną passę, która obejmowała tylko jedno zwycięstwo w teście – na Bellerive Oval w Hobart w 2011 roku.

Mogą przynajmniej podtrzymać tę passę i zremisować serię w przyszłym tygodniu w Hagley Oval w Christchurch, gdzie seria kończy się drugim testem, który rozpoczyna się w piątek.