Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zespół St Kilda Saints pokonał najciekawsze momenty, wynik i statystyki North Melbourne Kangaroos Community Series, Jamie Webster

Zespół St Kilda Saints pokonał najciekawsze momenty, wynik i statystyki North Melbourne Kangaroos Community Series, Jamie Webster

St Kilda pokonało zacięte North Melbourne w jednym z najbardziej kontrowersyjnych meczów przedsezonowych, jakie pamiętam – 11,18 (84) do 10,5 (65) – a opad nie ustał po ostatniej syrenie.

North Melbourne odrobiło 34-punktową przewagę i na początku czwartej tercji objęło trzypunktowe prowadzenie, po czym St Kilda utrzymało się przy silnym wietrze i zwyciężyło na RSEA Park.

Zwycięstwo zostało zniweczone przez brutalną kolizję z J. Simpkinem, w wyniku której Jimmy Webster prawdopodobnie będzie zawieszony na większą część sezonu, a Dougal Howard w ostatnich minutach doznał kontuzji ścięgna podkolanowego.

Jedynym miejscem, w którym można na żywo obejrzeć każdy mecz przedsezonowego AFL, jest Fox Footy, dostępny na platformie Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

Zachodnie Wybrzeże często zawodzi w walce z Wronami 02:03

Fani North Melbourne po raz pierwszy mogli zobaczyć Zane’a Duursmę z numerem 4. Duursma opuścił zeszłotygodniowe zwycięstwo z powodu bólu kolana, ale w niedzielę dołączył do niego Colby McKercher z numerem 3, a po kontuzji wrócił kapitan Luke McDonald.

W drużynie St Kilda pojawiło się także kilku nowych graczy, w tym Darcy Wilson, Arie Schoenmaker i Hugo Garcia.

Duursma znakomicie rozpoczął swoją karierę w Rossie, wykorzystując rzut wolny i zdobywając pierwszego gola po swojej pierwszej czerwonej kartce.

Ten moment poprzedził podobny gol z rzutu wolnego Maxa Kinga.

Podobnie jak w meczu przedsezonowym z Collingwoodem, North Melbourne starało się wykorzystywać przewagę przy niemal każdej okazji, wykorzystując takich zawodników jak Harry Shizel jako rozgrywających.

Była to kontynuacja trendu „Northball”, którego przejawem było zwycięstwo nad Collingwood.

Saints objęli prowadzenie po kwadransie, ale ważniejszą historią była kontuzja J. Simpkina po potężnym uderzeniu Jimmy'ego Webstera w końcówce, która doprowadziła do bójki pomiędzy zawodnikami.

„Myślę, że jako komentatorzy i byli gracze (i) fani gry nie chcemy tego widzieć” – Jordan Lewis powiedział Fox Footy.

READ  Quinton de Kock wraca do wyjściowego składu, klękając przed starciem RPA ze Sri Lanką

„Tak więc (Webster) będzie traktowany bardzo surowo, można by pomyśleć… Cała edukacja, jaką otrzymujemy w mediach i (przez) to, przez co przechodzą byli gracze, można mieć nadzieję, że nie będziemy przez to przechodzić”. Widziałem to jeszcze raz, ale niektórzy gracze robią głupie rzeczy.

Lee Montagna dodał: „To nie wygląda dobrze i właśnie to staramy się wyeliminować z gry”.

Mistrz Richmond Jack Riewoldt określił incydent jako „straszny”.

Do przerwy Saints prowadzili 13 punktami, mimo że grali pod wiatr, ale uderzenie Webstera przyćmiło tablicę wyników.

W drugiej kwarcie Saints jeszcze bardziej powiększyli swoją przewagę, a jedynie niedokładność pod bramką uniemożliwiła im zajęcie większej przestrzeni w pierwszej połowie.

Niezrażeni Kangury kontynuowali grę, dobrze rozpoczętą w trzeciej kwarcie i w rezultacie odnieśli sukces.

Kilka dobrych akcji oczyszczających ustaliło ich cele do przodu i Roos szybko zaczęli zmniejszać przewagę.

Jedna z bramek padła ze środka boiska, gdy Callum Coleman-Jones po odbiciu się od środkowego pola pobiegł po linii prostej.

Był to jeden z pięciu goli zdobytych przez Rossa w kwarcie, podczas gdy St Kilda tracił zaledwie dwa gole.

W rezultacie przewaga 34 punktów została zmniejszona do zaledwie trzech punktów po ostatecznej zmianie.

Bramka Nicka Larkeya zapewniła drużynie Kangaroos prowadzenie w ostatniej fazie kampanii, ale Saints uspokoili się z wiatrem i zrobili wystarczająco dużo, aby utrzymać zwycięstwo, po wspaniałej bramce Liama ​​Henry’ego strzelonego na zakończenie dnia .

Mniej pozytywny był widok Dougala Howarda zakładającego ochraniacz na zęby, gdy w końcówce meczu kuśtykał po kontuzji ścięgna podkolanowego.

3-2-1

3. „Och, nie”: „straszny” remis zderza się z wątpliwościami w pierwszej rundzie

Jak dotąd najważniejszą historią, jaka wynikła z niedzielnego starcia, było brutalne uderzenie Jimmy'ego Webstera z drużyny St Kilda w współkapitana drużyny North Melbourne, J. Simpkina.

READ  Bombowcy polują na szefa fitness Roosa w najnowszym ruchu poza boiskiem – AFL News

Simpkin opuścił boisko w pierwszej kwarcie po tym, jak Webster zeskoczył z ziemi, aby nawiązać mocny kontakt ramieniem z bezbronnym pomocnikiem.

Wielcy AFL oraz komentatorzy Fox Footy, Jordan Lewis i Lee Montana, wyrazili podczas transmisji zdecydowane opinie na temat tego haniebnego czynu.

Potępiając strajk, Lewis stwierdził: „Myślę, że jako komentatorzy i byli gracze (i) fani gry nie chcemy tego widzieć”.

„Można więc pomyśleć, że (Webster) zostanie potraktowany bardzo surowo. Cała edukacja, jaką otrzymujemy w mediach i (przez) to, przez co przechodzą byli gracze, można mieć nadzieję, że nigdy więcej tego nie zobaczymy”.

„Ale są gracze, którzy robią głupie rzeczy”.

Montana dodał: „To nie wygląda dobrze. Właśnie to staramy się wyeliminować z gry”.

25-letni Simpkin zostanie objęty obowiązkowym 12-dniowym protokołem ligi dotyczącym wstrząśnienia mózgu i obecnie stoi pod znakiem zapytania podczas meczu otwierającego sezon przeciwko GWS rozegranego 16 marca.

2. „Niebo jest limitem”: młodzi mężczyźni dorastający w Ross, werbujący ogień

Zawodnik prestiżowej drużyny, Zane Duursma, rzucił obiecujące spojrzenie na przyszłość linii napastnika North Melbourne, znakomicie współpracując w niedzielę z uznanymi gwiazdami Nickiem Laerke i Camem Zurhaarem.

Duursma strzelił dwa gole, zanotował 14 wyprzedań i sześć punktów, robiąc wrażenie Larke (trzy gole, sześć punktów) i Zurhaar (dwa gole, 14 posiadań), którzy również dali o sobie znać.

„Czasami wystarczy spojrzeć na zawodnika i zobaczyć jego klasę. Duursma pokazał to wiele razy” – Montagna powiedział Fox Footy.

Tymczasem zwolennicy Kangaroos byliby zadowoleni z wysiłków ich pary znanych rekrutów Zacha Fishera i Dylana Stevensa.

Były zawodnik Blue Fisher spisał się szczególnie imponująco, grając jako środkowy obrońca, wykonując 36 wyprzedań przy 81% skuteczności, zdobywając 669 metrów, sześć punktów i trzy z przekroczeniami 50-stki. Stephens zarządzał 23 nieruchomościami i ośmioma posiadłościami w ciągu zaledwie 50 lat.

READ  David Warner, Sydney Thunder - Brisbane Heat, australijska trasa po Indiach

„Myślę, że dobrze wykorzystaliśmy piłkę i możemy wiele z tego wyciągnąć” – powiedział Fisher po meczu dla Fox Footy. „Niebo jest granicą dla tej grupy”.

1. Późne trafienie Sainta wygrywa, gdy poraża rekruta celem elektrycznym

Wydaje się, że kluczowe drużyny obronne St Kilda odczuły straty w końcówce meczu, gdy Dougal Howard doznał widocznej dolegliwości ścięgna podkolanowego.

W końcowej fazie zaciętego meczu treningowego Howard był podekscytowany, opuszczając kort z wyraźnie sfrustrowanym uczuciem.

„Dougal Howard kuleje teraz na linii granicznej i w gniewie rzuca ochraniaczem na zęby” – powiedział z boku Ben Dixon z Fox Footy. „Wygląda na to, że to moja lewa strona (ścięgno podkolanowe)”.

Callum Wilkie, rekrut Ari Schoenmaker i Howard stanowili w niedzielę główne siły kluczowych obrońców St Kilda, a Josh Battle regularnie odpoczywał przed meczem. O ile nie nastąpi niespodziewana poprawa stanu zdrowia, wygląda na to, że Howard może przegapić początek sezonu Saints.

Tymczasem rekrut z St Kilda, Liam Henry, pod koniec meczu podpalił RSEA Park, kopiąc oszałamiającego banana, wprawiając kibiców w zachwyt.

„Zrobił imprezowy trik i powiedział: «Teraz jestem święty!»” – wykrzyknęła Montana w podpisie.

„Usiądź wygodnie i ciesz się występem… fantastyczny finisz eleganckiego młodego gracza”.

Fani Saints będą mieli nadzieję, że ten kamień milowy będzie oznaką przyszłych wydarzeń dla Henry’ego w barwach St Kilda, a były Docker ma zająć miejsce na skrzydle drużyny Rossa Lyona w rundzie 1.

Podsumowanie meczu St Kilda vs North Melbourne na blogu poniżej! Nie widzisz bloga? Kliknij tutaj.