Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Świątek drugi rok z rzędu został wybrany Sportowcem Roku w Polsce

Świątek drugi rok z rzędu został wybrany Sportowcem Roku w Polsce

Numer jeden na świecie Iga Świątek drugi rok z rzędu została polskim sportowcem roku. Tę prestiżową nagrodę przyznaje od 1926 roku najstarszy w Polsce dziennik sportowy „Przegląd Sportowy”.

W 2023 roku Świątek kontynuowała imponującą passę z 2022 roku, skutecznie broniąc tytułu Rolanda Garrosa, aby po raz trzeci rządzić Paryżem i zostać najmłodszą aktywną zawodniczką, która zdobyła cztery tytuły Wielkiego Szlema. 22-latka dodała także do swojej kolekcji pięć kolejnych tytułów Hologic WTA Tour, w tym dziewicze zwycięstwo w finałach WTA w Pekinie, Stuttgarcie, Doha oraz swój domowy turniej w Warszawie.

W sezonie, w którym po US Open zakończyła się jej 75-tygodniowe panowanie na pierwszym miejscu, Świątek po raz kolejny udowodniła, że ​​jest odporna, wróciła z hukiem, aby wygrać swoje ostatnie 11 meczów w roku i odzyskać czołowe miejsce.

„Moi rodzice i siostra prawdopodobnie nadal świętują na przyjęciu” – powiedział Świątek. „Jestem z siebie bardzo dumny. To już drugi rok, kiedy czuję wsparcie fanów i naprawdę czuję, że naprawdę doceniają moją pracę i to najlepsze uczucie w historii”.

„Hopi również znalazł się w tym rankingu w czołowej 10-tce, więc czuję, że to na pewno dobry dzień dla polskiego tenisa.”

W zeszłym roku Świątek została pierwszą tenisistką, która od 1937 roku zdobyła tę prestiżową nagrodę. Jadwiga Jędrzejewska, najlepsza polska zawodniczka przed pojawieniem się tenisa w epoce open w 1968 roku, zdobywała tę nagrodę w latach 1936 i 1937.

Świątek reprezentuje obecnie Polskę w United Cup w Sydney. Rozpoczęła kampanię w 2024 roku bez porażki, osiągając wynik 5:0 w grze pojedynczej w rozgrywkach drużynowych.

Polska gwiazda bezlitośnie odbierała nagrodę, jeżdżąc na rowerku treningowym w siłowni zawodników:

READ  Iran dożywotnio zakazuje sztangisty po uściśnięciu dłoni Izraelczykowi na podium Wiadomości lekkoatletyczne