Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Niemcy przygotowują się do Judgement Day w konfrontacji gazowej z Rosją

Niemcy przygotowują się do Judgement Day w konfrontacji gazowej z Rosją

Niemieccy decydenci zwracają uwagę na szereg czynników, które podniosłyby poziom alarmowy, w tym gwałtowny spadek przepływów gazu i oznaki, że rosyjski prezydent Władimir Putin jest gotowy całkowicie zamknąć dostawy, według osób bliskich dyskusji.

Osoby, które prosiły o nieujawnianie tożsamości, ponieważ rozmowy są prywatne, powiedziały, że oczekuje się, że wyższy etap, który obejmie kontrolę państwa nad dystrybucją gazu w Niemczech, nastąpi wkrótce po eskalacji do drugiego etapu „alarmowego”.

Planowanie legalizacji

W poniedziałek niemiecki regulator sieci, znany jako BNetzA, opracuje wyniki ankiety, w której ponad 2500 firm szczegółowo określi wzorce zużycia i wybory energetyczne. Jest to część składowa potencjalnego racjonowania, którą agencja z siedzibą w Bonn wdrożyłaby, gdyby rząd ogłosił krajową sytuację kryzysową w zakresie gazu.

Regulator wyznaczył 65 pracowników, którzy będą pracować przez całą dobę na zmiany, aby rozwiązywać problemy w przypadku poważnej awarii. Działając z rozbudowanej siedziby w pobliżu Renu, zespoły będą miały za zadanie podejmować decyzje, które mogą zadecydować o losie niektórych z największych europejskich przedsiębiorstw przemysłowych i setkach tysięcy miejsc pracy.

Paliwo jest ważną częścią miksu energetycznego Niemiec i jest trudne do zastąpienia rosyjskim węglem i ropą, które zostaną wycofane do końca roku. Około 15% energii elektrycznej w Niemczech jest wytwarzane z gazu – w porównaniu do mniej niż 9% w 2000 r., kiedy kraj zakończył energetykę węglową i jądrową.

Ale co ważniejsze, gaz jest ważny do ogrzewania domów i procesów przemysłowych w sektorach chemicznym, farmaceutycznym i metalowym. Jest również szeroko stosowany w niemieckich piecach piekarniczych oraz w przemyśle szklarskim.

READ  Bezrobocie spada poniżej 4 procent, ale tworzenie miejsc pracy spowalnia niemal do zatrzymania