Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Niezły rozwój po oszustwie samochodowym o wartości 100 000 USD

Młoda wiktoriańska kobieta ma niezwykły zwrot szczęścia po złamanym sercu podczas oszustwa związanego z darowizną w wysokości 100 000 dolarów.

Nowy raport ujawnia, że ​​wielu Amerykanów jest oszukanych, gdy oczekują pomocy od członków swojej rodziny. Reporter śledczy Bloomberg, Lou Rooney Green, dołącza do In The Courts, aby podzielić się tym, czego się dowiedział.

Dla stylistki fryzur Colac, Amelii Conway, wszystko było super, a jej nowy SUV stał na podjeździe do początku lutego.

22-letni Conway wygrał 100 000 $ za napęd na cztery koła po zakupie biletów o wartości 120 $ w loterii charytatywnej zorganizowanej przez Hello Lifestyle Australia.

Ale kilka miesięcy radości wkrótce dobiegło końca, gdy w nocy zjawił się komornik i odholował jej wymarzony samochód.

Amelia Conway była zachwycona, gdy wygrała samochód, kupując Nissana Patrol Y62 w internetowym rozdaniu. Zdjęcie: dostarczone

W lipcu zeszłego roku poleciała do Queensland po zmodyfikowanego szerokokadłubowego Nissana Patrol Y62 i pojechała do domu, ale jej szczęście nie trwało długo.

Kiedy próbowała przenieść samochód na swoje nazwisko i zarejestrować go w Victorii, okazało się, że samochód jest nadal w finansowaniu.

1 lutego został przywrócony.

Pani Conway Joy żyła krótko, ponieważ samochód został odzyskany w lutym. Zdjęcie: dostarczone

Queensland Liquor and Game Law Office prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie zarejestrowanej firmy Firma księgowa w Boyne Hills Brisbane.

W zeszłym miesiącu Conway opisała szok po nieoczekiwanym odzyskaniu nowego samochodu.

„Przypadkowo, bez mojej wiedzy, o godzinie 20:00 zeszłej nocy pojawił się facet, aby odzyskać samochód” – powiedziała.

Jej próby skontaktowania się z Hello Lifestyle Australia w celu uzyskania wyjaśnień dotyczących zabrania samochodu na jej nazwisko i pokrycia wszystkich kosztów po drodze nie powiodły się – podobnie jak kilka prób z news.com.au.

Kilka dni po tym, jak krążyły doniesienia o nieszczęściu Conwaya, jej szczęście przybrało inny obrót. Tym razem na lepsze.

READ  Volkswagen ujawnia szczegóły zaktualizowanego T-Roc

Oryginalny Nissan Patrol był promowany w mediach społecznościowych wraz z dziesiątkami innych pojazdów. Zdjęcie: TikTok

Zdjęcie: TikTok

Car Hub Australia, klub lojalnościowy oferujący abonentom zniżki, premie i prezenty, wkracza, by „naprawić krzywdy innych”.

Przeszukali cały kraj w poszukiwaniu bardzo poszukiwanego nowego Nissana Patrol z listami oczekujących sięgającymi miesięcy wstecz.

Po skontaktowaniu się z agencjami w całym kraju znaleźli jedną w Wollongong.

Zespół podróżował z Australii Zachodniej do Nowej Południowej Walii, odebrał samochód i zawiózł go do Conway w Victorii.

Rzecznik firmy powiedział, że jeśli można się czegoś nauczyć z gehenny pani Conway, należy uważać na firmy lub organizacje charytatywne zajmujące się oferowaniem pojazdów.

„Wiem, że istnieje wiele firm, które nie postępują właściwie. Trzymamy się wyższego standardu.

Car Hub Australia dał pani Conway nowy Nissan Patrol po tym, jak została oszukana z innego samochodu w lutym. Zdjęcie: Facebook

„To nie jest sposób australijski – co się z nią stało. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że wynik był dla niej tak dobry. „

„Niech to będzie ostrzeżenie dla wszystkich. Musisz być bardzo ostrożny, ponieważ nawet jeśli firmy mogą wydawać się robić właściwe rzeczy, mówić właściwe rzeczy, za kulisami nie wiesz, co zamierzają.

„Dla nas… nie chodziło o biznes… to nie miało sensu finansowego, ale chodziło tylko o robienie właściwych rzeczy”.

Pani Conway powiedziała, że ​​jest „bardzo wdzięczna” za miły gest firmy.

„Dziękuję wszystkim za wsparcie, informacje i miłe słowa w ciągu ostatnich 10 dni”, powiedziała, „Nigdy nie wyobrażałam sobie, że stanie się tak wirusowa”.

Pani Conway skończyła ze swoim wymarzonym samochodem. Zdjęcie: Facebook

„Szczerze mówiąc, nie potrafię wystarczająco wyrazić mojej wdzięczności i szczęścia”.

Conway powiedziała wcześniej, że jej męka z Hello Lifestyle pozostawiła ją bez kieszeni z około 1000 $ kosztów jazdy po drogach i bez wymarzonego samochodu.

READ  Santos przejmuje własność gazociągu Hunter, aby dostarczać gaz Narrabri na lokalny rynek

„To nie fair w stosunku do mnie lub kogokolwiek innego, kto wygrał cokolwiek za pośrednictwem tej firmy. To łamiące serce” – powiedziała.

Hello Lifestyle reklamuje się jako „dumnie wspierające” chrześcijańską młodzieżową organizację charytatywną Red Frogs, regularnie rozdając niestandardowe SUV-y, motocykle Ducati i wakacje na świeżym powietrzu.

Dyrektor operacyjny Red Frogs, Steve Davies, potwierdził, że Hello Lifestyle Australia miała nadzieję przekazać 150 000 USD, ale było to o wiele mniej.

Reszta Hello Lifestyle Australia.

Pobrali za to niewielką kwotę [first] „To było wszystko, co kiedykolwiek mieliśmy” – powiedział mediom.

„Przeprowadzali kolejne loterie i nigdy nic nie dostaliśmy”.

Od tego czasu Hello Lifestyle Australia prawie zniknęła z internetu, a jej strona internetowa i większość kanałów mediów społecznościowych została zamknięta.

TikTok pozostaje online, ale nie publikuje od października 2022 r., kiedy promował rozdanie Ducati Monster 937.

Czy masz podobną historię? Skontaktuj się z nami – [email protected]